[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

NEST Bank [Opinie] Konto osobiste [Opłaty] Lokaty Karty Kredyty

Tym razem bierzemy pod lupę dosyć nowy bank na rynku, a mianowicie NEST BANK (dawny SMART), w którego powstawaniu brał udział miedzy innymi twórca mBanku. Bank Smart zmienił nazwę na Nest Bank, ponieważ został połączony z BIZ Bankiem. Obie te marki należą do FM Banku PBP S.A. Jest to cały czas ten sam bank. Wszystkie konta i karty pozostały w pełni darmowe bez warunków do spełnienia przez klienta. Dla klientów w zasadzie zmieniła się tylko nazwa, logo i barwy w systemie transakcyjny. Dodano za to kilka nowych funkcjonalności, ciekawych lokat i innych produktów bankowych, a Bank Smart przestał być bankiem stricte wirtualnym i klienci będą teraz mogli w pełni korzystać również z oddziałów i wpłatomatów coraz bardziej rozwijającego się banku. W prawdzie już jakiś czas temu klienci Banku Smart mogli już korzystać z infrastruktury BIZ Banku, ale teraz wszystko zostało z integrowane w jeden nowoczesny i większy bank.

Nest Bank
Nasza Ocena: 5 na 5 5 star

Lokaty i konta w Nest Bank (Nest Konto, które zastąpiło Smart Konto) Sprawdź nasz aktualny Ranking Kont Osobistych)

Bank ten dla nowych klientów zaoferował wysoko oprocentowaną lokatę Witaj. Jest to taki dodatek dla osób zakładających konto.

Lokata Witaj Najlepsza lokata na start dla nowych klientów na rynku na na 3 lub 6 miesięcy.

Poza dosyć dobrym kont oszczędnościowym Nest Bank przygotował dla nowych klientów bardzo wysoko oprocentowaną lokatę. Dostępna jest po założeniu konta - Lokata na start na 3 lub 6 miesięcy do 20 000 zł..

Standardowo Lokata Witaj jest na 3 miesiące, ale można ją również założyć na 6 miesięcy, czyli to już naprawdę dobra lokata, jak na dzisiejsze warunki. Nie ma drugiej z takim procentem i okresem. Jednak by założyć ją na 6 miesięcy trzeba zapewnić wpływ na konto i wyrazić zgody marketingowe oraz wykonać 3 transakcje (mogą to być transfokacje Blik, kartą lub przelewy, nie licząc przelewów między własnymi rachunkami).  W innym wypadku bank obniży nam oprocentowanie. Takiego warunku nie ma w przypadku Lokaty Witaj otwieranej na 3 miesiące. Więc jeżeli nie chcemy spełniać żadnych warunków, to wybierzmy sobie wariant na 3 miesiące. Lokatę Witaj otwiera się dopiero po założeniu konta z poziomu bankowości internetowej. Mamy na to 30 dni od otwarcia konta.

Konto osobiste: Nest Konto (ROR)

Jeśli chodzi o konto osobiste, czyli rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy potocznie zwany ROR, Nest Bank (dawny Bank Smart) propaguje ideę w pełni darmowego konta bez warunków - oczywiście w praktyce nie ma w pełni darmowych kont. Jednak oferowane przez NEST Bank konto, które zastąpiło Smart Konto w aspekcie prowizji wypada wręcz bardzo dobrze - bank nie pobiera żadnych opłat za popularne czynności bankowe, typu prowadzenia rachunku, przelewy, wypłaty z bankomatów itp. Poza tym jest to obecnie już jedyny bank oprócz Volkswagen Banku, który nie pobiera opłat warunkowych za kartę uzależnionych od miesięcznych transakcji bezgotówkowych, co jest jego zdecydowanym wyróżnikiem na tle konkurencji. Ostatnio wszystkie pozostałe banki albo wprowadziły opłaty za kartę, albo podniosły już istniejące. Wprawdzie zapłacimy symboliczną prowizję za między innym takie czynności jak zmiana PIN'u, ale dla przeciętnego klienta są to czynności rzadko wykonywane i praktycznie płatne chyba w prawie wszystkich bankach, a jak są bezpłatne to z kolei banki pobierają inne prowizje.

Cechy Nest Konta

 • Otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 zł bez warunków
 • Wydanie i obsługa karty debetowej (bankomatowej): 0 zł bez warunków
 • Wypłaty i wypłaty we wszystkich bankomatach i wpłatomatach Euronet z użyciem karty: 0 zł
 • Wypłaty i wypłaty we wszystkich bankomatach i wpłatomatach kajowych za pomocą Blik: 0 zł
 • Przelewy internetowe (w systemie Elixir - czyli te normalne): 0 zł
 • Przelewy internetowe do ZUS i US: 0 zł
 • Zlecenie stałe: 0 zł
 • Polecenie zapłaty: 0 zł (przy czym odwołanie polecenia zapłaty lub modyfikacja kosztuje już 5zł)
 • Po założeniu konta możliwość otwarcia lokaty promocyjnej "Witaj" na 3% na 3 miesiące lub na 5% na 6 miesięcy do 20 000 zł. (Mamy na to 30 dni od otwarcia rachunku).
 • Po wykorzystaniu promocyjnej lokaty na start "Lokaty Witaj," są jeszcze inne dobre lokaty dostępne dla posiadaczy rachunku np. lokaty dla nowych środków.

Konto oszczędnościowe: Nest Oszczędności

Bank Smart miał być z założenia w pełni mobilnym bankiem. Nastawionym na klienta obeznanego w nowych technologiach i preferującego darmowe konta. Nest Bank jest bankiem praktycznie dla każdego profilu klientów. Na daną chwilę bank kusi nowych klientów wysoko oprocentowanym rachunkiem oszczędnościowym. Aktualnie jest to w promocji 3,5%, co przy obecnym poziomie stóp procentowych jest wysokim oprocentowaniem jak na rachunek oszczędnościowy bez warunków związanych z płatnością kartą, wpływami na konto itp. Nawet w porównaniu do "czystych" lokat bankowych (wyłączając oczywiście te promocyjne, powiązane z jakimiś innymi produktami, funduszami, obowiązkiem zakładania konta lub warunkami, które klient zobowiązuje się spełniać typu płatności kartą itp.) można uznać, że jest to obecnie atrakcyjne oprocentowanie. Niestety jak wszędzie, jest to oprocentowanie promocyjne i ograniczone do okresu trwania promocji.

Dużą zaletą tego konta oszczędnościowego jest górny limit wysokości zdeponowanych środków - po przekroczeniu którego zostaje obniżone oprocentowanie, ale tylko dla środków przekraczających ten limit. Wynosi on aż 100 000 zł. To całkiem sporo zważają na przykład na to, że w okresie promocji konta oszczędnościowego często banki mają ten limit na poziomie 10 000 zł. W wielu bankach limit dla podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym wynosi nawet tylko 5 tys., a w niektórych jest równy wysokości największego miesięcznego wpływu na konto osobiste w danym miesiącu. Także można uznać ofertę konta oszczędnościowego w Nest Bank (dawny Smart Bank) za w miarę atrakcyjną. Jest przejrzysta, bez kombinowania z wysokim limitem dla podwyższonego oprocentowania. Pytanie tylko jak długo Nest Bank utrzyma wysokie oprocentowanie na tym koncie oszczędnościowym. Bank Smart raczej trzymał stabilne oprocentowanie, więc teoretycznie można założyć, że tak samo będzie w Nest Banku (teoretycznie).

Ogólnie jest to typowe konto oszczędnościowe, czyli w pewnym sensie coś pomiędzy klasycznym rachunkiem ROR, a lokatą bankową:

 • wyższe oprocentowanie niż na rachunku osobistym,
 • jeden przelew w miesiącu kalendarzowym darmowy, pozostałe (awaryjne) - 5zł
 • zmienne oprocentowanie

Nie jest to jednak jedyne konto oszczędnościowe w tym banku. Mamy jeszcze do dyspozycji konta do długookresowego oszczędzania, gdzie oprócz bazowego oprocentowania otrzymujemy premię 2% i jeszcze +1% z każdym rokiem oszczędzania oraz +1% za każde dziecko (maksymalnie +4% za czwórkę dzieci). Jest to bardzo dobre konto, ale premia niestety dotyczy tylko środków zgromadzonych w danym roku. Środki z poprzednich lat są oprocentowane według bazowego oprocentowania. Mimo to konto to jest dość ciekawym rachunkiem. Uwaga oprocentowanie mogło się zmienić po obniżce stóp procentowych

Karty bankomatowe / płatnicze i prowizje

NEST Bank (dawny SMART) nie pobiera prowizji za wydanie karty, ani miesięcznych za użytkowanie kart debetowych, bez żadnych warunków i wymogu wykonywania transakcji bezgotówkowych. Tym samym odróżnia go to od mBanku, w którym nie jest pobierana prowizja w wysokości 6 zł za użytkowanie karty płatniczej pod warunkiem, że klient miesięcznie wydaje nią 300 zł na transakcje bezgotówkowe. Warto też zaznaczyć, że kiedyś, na początku w mBanku karta do rachunku eKonto również była całkowicie bezpłatna, a dopiero z czasem mBank wprowadził ową prowizję. Niby nic (niewielka prowizja, niewielki próg kwoty do wydania płacąc kartą by tej prowizji uniknąć, ale jak się ma kilka kont i kilka kart to już może mieć znaczenie jak w każdym banku się płaci prowizje za kartę). w Nest Banku nie ma takich uciążliwości. Trzeba jednak zaznaczyć, że darmowa jest jedna karta w Nest Banku. Dodatkowa karta niestety już nie, aczkolwiek jeżeli zajdzie taka potrzeba, to możemy wyrobić dodatkową np. do innego rachunku i opłata na tle innych banków jest wręcz symboliczna, bo to tylko 25 zł opłaty rocznie lub przybliżona równowartość w walucie obcej w przypadku kont walutowych. W przypadku dodatkowych kart również nie ma żadnych opłat miesięcznych za korzystanie i warunków dotyczących płatności bezgotówkowych.

Czy to bezpieczny bank? Wiarygodność: NestBank w BFG - Bankowy Fundusz Gwarancyjny

Przed aktualizacją tego artykułu, przy okazji wcześniejszej analizy Banku Smart profilaktycznie sprawdziłam wiarygodność tego banku - Bank Smart widniał wśród banków objętych BFG obok FM Bank / BIZ Bank. Teraz miejsce to zastąpił Nest Bank SA, co można łatwo sprawdzić na stronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Także jest to pełnoprawny, normalny bank, którego działalność reguluje polskie prawo bankowe, podlega pod nadzór KNF (Komisja Nadzoru Finansowego), a nasze środki w nim zgromadzone są chronione przez BFG.

Wato też dodać, że Nest Bank jest w dobrej kondycji finansowej. Niewiele osób zwraca na to uwagę wybierając bank, a na polskim rynku działa wiele wielkich banków z poważnymi problemami finansowymi jak na przykład Getin Bank. Fakt, że nasze pieniądze są chronione i gwarantowane przez BFG, ale zawsze bezpieczniej się człowiek czuje, jak jego bank jest w dobrej kondycji (o ile mamy tego świadomość).

Jak założyć konto w Nest Banku?

Aby założyć w pełni darmowe Nest konto bez opłat i wymogów należy wypełnić wniosek. Poniżej zamieszczam link, który przekierowuje od razu na stronę banku, gdzie znajdziemy formularz, który należy wypełnić. Jest on od razu wnioskiem o otwarcie konta. Następnie mamy do wyboru opcje weryfikacji naszych danych. Możemy to zrobić w pełni przez Internet weryfikująca dane przelewm na 1łz lub w trakcie wideorozmowy. Opcja przelewu jest dostępna o ile nasz stary bank znajduje się na liście do wyboru we wniosku: mBank, Alior, Pekao, Santander, ING. W przypadku wyboru przelewu weryfikacyjnego, po wypełnieniu wniosku zostaniemy przekierowani do swojego banku, gdzie musimy się zalogować i wykonać przelew online. Musi on zostać wykonany z naszego konta. Nie może to być konto innej osoby, nawet członka rodziny. Wszystkie dane w przelewie muszą się zgadzać z tymi podanymi we wniosku. Jest to o tyle dobra metoda, że konto można założyć natychmiast, całkowicie przez Internet bez podpisywania umów stosując błyskawiczny przelew online na 1 zł (taki jak przy zakupach w sklepach internetowych). Wszystko jest wyjaśnione krok po korku podczas składania wniosku.
Jeżeli zakładając konto wybraliśmy opcję posiadania karty, to po pierwszym zalogowaniu do systemu trzeba jeszcze aktywować kartę i już możemy się cieszyć darmowy kontem totalne bez opłat i warunków.

BizNest Konto. Tak samo darmowe i bez warunków - konto firmowe

Konta walutowe Euro, Dolar Amerykański, Funt Brytyjski (EUR, USD, GBF)

Konta walutowe w Nest Banku są również w pełni darmowe bez warunków, tak samo karty do nich. Żadnych wymogów dotyczących transakcji, opłat za wydanie, korzystanie z karty, prowadzenie konta. Chyba że założymy sobie 2 karty jedną do konta w złotówkach i drugą do walutowego. W takim wypadku druga dodatkowa karta jest już płatna, ale jest to jedyne opłata roczna w zależności od waluty 25 zł, 5 Euro, 6 dolarów lub 5 funtów. W przypadku dodatkowych kart również nie ma żadnych opłat miesięcznych za korzystanie i warunków dotyczących płatności bezgotówkowych. Za wypłaty z bankomatów za granicą z kont walutowych w danej walucie, w której prowadzony jest rachunek również nie zapłacimy nic. Jednak za wypłaty z konta w PLN w zagranicznych bankomatach zapłacimy już opłatę. Jest też prowizja za przewalutowanie. Dla osób, które wykonują dużo operacji zagranicznych i często zmieniają waluty, bank udostępnia usługę korzystnych przewalutowań (po lepszych kursach) za niewielką opłatą - w zależności od waluty wychodzi to około 5 zł. Usługę tą można aktywować i dezaktywować.

Strona internetowa Nest Banku i serwis transakcyjny.

Płatności Online - internetowe typu PayU, Przelewy24, Dotpay, PayPal

Dopisuję ten akapit ze względu na fakt, że dużo pisaliście w komentarzach o płatnościach internetowych jeszcze a propos funkcjonowania marki Banku Smart. Otóż można płacić za pomocą PayU i innych systemów płatności online za pomocą karty debetowej (bankomatowej). Trzeba tylko w momencie wyboru banku wybrać kartę VISA. Można ją też podpiąć bez problemu do PayPal'a. Przy czym z tego co mi się udało dowiedzieć, żeby karta bankomatowa była w pełni aktywowana do płatności internetowych, to trzeba najpierw wykonać nią chociaż jedną transakcję z podaniem numeru pin np. wypłatę z bankomatu. Prawdopodobnie wynika to ze względów bezpieczeństwa. Aktualizacja: NEST Bank wprowadził już ikonkę do płatności za pomocą szybkich przelewów online (Przelewy24). Nadal można też korzystać z płatności internetowej kartą bankomatową Visa.

Aktualizacja: Wpłatomaty i dodatkowe zabezpieczenia płatności kartą

Nest Bank wprowadził możliwość dokonywania darmowych wpłat we wpłatomatach sieci Euronetu, całkowicie bez opłat oraz dodatkowe zabezpieczenie 3d-Secure do transakcji internetowych dokonywanych za pomocą kart płatniczych. Co moim zdaniem podnosi bezpieczeństwo tego typu transakcji, bo poza podaniem danych karty, trzeba zatwierdzić jeszcze transakcję hasłem sms.

Uproszczona tabela opłat i prowizji do konta

Czynność Opłata Uwagi
Otwarcie i prowadzenie konta0 złBez warunków
Wydanie, wznowienie karty0 złBez warunków
Obsługa karty0 złBez warunków
Przelewy internetowe0 złBez warunków
Przelewy do ZUS i US0 złBez warunków
Wpłatomaty i bankomaty wszysktie krajowe0 złBlik
Wpłatomaty i bankomaty Euronet0 złKartą
Zlecenie stałe0 złBez warunków
Polecenie zapłaty0 złModyfikacja / odwołanie 5 zł
Przelewy europejskie SEPA (euro)0 złBez warunków

Tabela zawiera czynności najistotniejsze z mojego punktu widzenia w ocenie czy konto można uznać za darmowe bez warunków. Za wszystkie istotne czynności, za które inne banki systematycznie pobierają opłaty lub wymagają od klienta spełniania określonych warunków żeby był zwolniony z prowizji, Nest Bank ma 0 zł bez warunków.

Czekam na wasze opinie i komentarze.
Do góry:
Jesteś tu:
AntyhaczykBezpieczne Banki[ Opinie ] ✅ NEST Bank [Opinie] Konto osobiste [Opłaty] Lokaty Karty Kredyty

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
244 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Budowa relacji klient bank co najmniej szwankuje. W sierpniu wystąpiły problemy z działaniem serwis transakcyjnego. Mogłem się logować i logować myśląc że gdzieś popełniam błąd we wpisach lub że to problem sprzętowy. Że to problem w banku można było się dowiedzieć na infolinii dopiero o 8.00 rano w dniu następnym (bo tak działa infolinia). Brak działania wystąpił od wieczora dnia poprzedniego do około 10.00 dnia następnego i w tym czasie nie było żadnego komunikatu na stronie logowania więc klienci słali hasła i loginy w cały świat i to często wielokrotnie. Dzisiaj wystąpił problem podobny z tym, że serwis nie działał wcale. Komunikatu żadnego, martw się kliencie i nie zawracaj głowy. Ciekawostką było to, że dostępny był serwis łącząc się przez Internet mobilny. Podsumowując, za kontakt z klientem wielki minus.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może trafiłeś akurat na jakieś prace konserwacyjne, w każdym banku się zdarzają jakieś drobne problemy techniczne. Moim zdaniem nie ma co skreślać całego banku z takiego powodu. No a oprocentowanie konta bardzo dobre, pytanie jak długo będzie się utrzymywało takie oprocentowanie promocyjne.

   Usuń
  2. @Anonimowy to jest już 7 bank, w którym mam konto, bo zmieniam jak mi się coś przestaje podobać w danym banku i nie daję się łoić. Praktycznie w każdym zdarzały się przerwy w dostępie w godzinach nocnych. Prace konserwacyjne itp. Smartowi na razie nie mam nic do zarzucenia i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby coś nie działało.

   Przy czym zastanawia mnie skąd Ci przyszło do głowy, że wysyłałeś loginy i hasła w cały świat? Bo w zasadzie jak coś nie działa, to nie działa, a nie rozsyła coś po świecie. Także proszę nie pisz głupot jak nie masz pojęcia o czym mówisz. Chyba, że to była jakaś przenośnia, której nie zrozumiałem.

   Usuń
  3. Infolinia obecnie działa bardzo dobrze i szybko. W ogóle nie czekałem. Bank bardzo fajny. Prosty system, łatwy w obsłudze i darmowe konto i karta bez warunków.

   Usuń
  4. To chyba jedyny bank w Polsce, który ma darmowe konto i kartę bez warunków i wszystko bez opłat. Cała reszta ma jakieś opłaty jak się nie spełni jakichś warunków, które sobie ustalają.

   Usuń
  5. Dla mnie działa bez zarzutu. Lubię Bank Smart za pomysł i realizację. Za prostotę trochę mniej, ale i tak mi to nie przeszkadza.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o depozyty bankowe jak lokaty i konta oszczędnościowe bez dodatków i produktów łączonych, to dosyć dużo. Więcej można chyba tylko uzyskać przy promocyjnych lokatach na start (dla nowych klientów) np. w bankach z grup Getin - Idea Bank, Getin Online, Lion's itp.

   Usuń
  2. Mimo obniżek stóp procentowych to i tak Smart ma cały czas najwyżej oprocentowany rachunek oszczędnościowy na rynku.

   Usuń
  3. To chyba już przeszłość, teraz na rachunku SMART Procent jest okrągłe 0%.

   Usuń
  4. Jakie 0% ?? Na Smart Procent jest teraz 3% przecież. Jak na koncie oszczędnościowym może być 0%? To pomylił Pan/Pani chyba z ROR. Na dany moment 3% na konie oszczędnościowym bez dodatkowych warunków to całkiem dobrze moim zdaniem.

   Usuń
  5. Mam tam domyślnie otwarte dwa rachunki:

   1. Nazwa rachunku SMART Konto
   Oprocentowanie rachunku 0,00 %

   2. Nazwa rachunku SMART Procent
   Oprocentowanie rachunku 0,00 %

   Sprawdzone w tym momencie. Nie wiem kiedy uległo zmianie, bo nie korzystałem z konta aktywnie.

   Usuń
  6. Żeby nie było że ściemniam:

   https://picasaweb.google.com/lh/photo/uChIVTIvaOrWPR8N8NelDdMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink

   Usuń
  7. To dlatego tak pokazuje, bo nie ma Pan żadnych środków na tym rachunku. Proszę sobie przelać jakąś niewielką kwotę i pokaże się Panu aktualne dla Pana oprocentowanie rachunku oszczędnościowego. Promocyjne oprocentowanie jest ograniczone bodajże do kwoty 50 000 zł. W wielu bankach tak jest, że jak na danym rachunku jest 0 zł to oprocentowanie też pokazuje 0%. Dopiero jak się tam coś przeleje, to pokazuje te właściwe oprocentowanie.

   Pozdrawiam

   Usuń
  8. OK, przyjmuję takie wytłumaczenie, choć to logiczny bezsens :-)

   Ale skoro już sobie narzekam, to może jeszcze jedno: BARDZO długo księgują się płatności dokonane za pomocą karty płatniczej. Nie wiem czy to kwestia banku, czy też samej karty Visa (ostatnio taką miałem w mBanku, ładnych kilka lat temu - następne były już tylko MasterCard).
   Tankowanie w piątek po południu - zaksięgowane w poniedziałek.
   Potem przez weekend trzy razy zakupy - do wtorku zaksięgowało tylko dwa, jeden ciągle gdzieś wisi na łączach.
   W Getinie aktualizacje miałem błyskawicznie...

   Usuń
  9. Nie jest to bezsens. Tak jest we wszystkich bankach oferujących oprocentowanie promocyjne ograniczone do jakiejś kwoty. Nie może pokazywać konkretnego procentu, skoro jest uzależnione od wielkości zdeponowanej kwoty. W Smarcie oprocentowanie promocyjne jest do kwoty 50 000 zł. Co jest jednym z najwyższych progów, jeśli chodzi o konta oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem. W innych bankach jest zwykle do 10 000 zł. W niektórych bankach nie ma takich ograniczeń kwotowych, ale za to mamy na koncie oszczędnościowym 1-1,5% ;).

   Jeśli chodzi o weekendowe transakcje kartą, to nie płaciłam dawno kartą z Getin, bo ją zlikwidowałam po wprowadzeniu opłat przez Getin, ale z tego co się orientuję, prawie zawsze zaksięgowanie następuje z opóźnieniem. Przy czym te środki wykorzystane na transakcję kartą nie są dostępne wtedy i jedyna różnica, to to że nie widać transakcji w historii.

   Usuń
  10. @Endless Lameness Banki nie pracują w weekend. Ja w Deutsche Banku nie mogę przez weekend nawet zrobić przelewu ze swojego konta oszczędnościowego na osobiste. Nota bene konta oszczędnościowego oprocentowanego na 2, czy już nawet 1,5% i to tylko do 10 000 zł, a Ty narzekasz, że księgowanie transakcji kartą z piątku po południu nastąpiło w poniedziałek. W dodatku jak sam zauważyłeś przy transakcjach kartą jeszcze dochodzą inni operatorzy. Trochę mam wrażenie, że na siłę szukasz czegoś do doczepienia się.

   Usuń
  11. @Sylwia Sylwia: zatem powinno pokazać oprocentowanie 3% jeśli na koncie jest zdeponowana kwota do 50000 zł (0 to również kwota do 50000 zł).

   A odnośnie księgowania płatności kartą:
   Trochę niefortunnie użyłem skrótu myślowego, nie chodziło mi tyle o zaksięgowanie transakcji (tj. jej widoczność w historii transakcji), lecz o blokadę środków na koncie po jej dokonaniu.
   Przyzwyczajony jestem do takiego działania banku, że zaraz po dokonaniu płatności "suma dostępnych środków" obniża się o kwotę transakcji, a po księgowaniu (zazwyczaj w kolejnym dniu roboczym) zmienia się również saldo oraz transakcja pojawia się w historii.

   W przypadku Bank Smart transakcji nie było widać NIGDZIE (tj. zarówno saldo jak i suma dostępnych środków nie uległa zmianie).
   A samo księgowanie odbywa się wyraźnie wolniej niż u konkurencji, tj. ostatnie zakupy z weekendu pokazały się w historii dopiero w środę.
   Nie jest to jakaś tragedia, ale może wprowadzać w błąd.

   Co by było np. w sytuacji, gdybym po takiej (niezaksięgowanej) płatności dokonał przelewu 100% środków na inny rachunek?
   Miałbym saldo ujemne, czy też przelew po kilku dniach zostanie odrzucony?

   Tu nie chodzi o szukanie dziury w całym, tylko o wskazanie co jeszcze można poprawić w systemie.

   Usuń
  12. Co do pokazywania oprocentowania na koncie oszczędnościowym, gdy nie ma na nim środków, to z tego co zauważyłam tak jest w większości banków, a trochę tych kont mam ;) Zdarzają się nawet takie banki, które w ogóle nie pokazują aktualnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym, a powinny.

   Co do szybkości księgowania transakcji kartą w weekendy to szczerze mówiąc nie zwróciłam nigdy na to uwagi. Przy czym mój znajomy miał w ING właśnie podobną sytuację jak Pan hipotetycznie opisał. Tylko trudno to przetestować, czy taki przelew by wyszedł w ogóle w Banku Smart. Prawdopodobnie nie. Można by przetestować, ale trochę dużo zachodu z tym ;)

   Usuń
  13. Aktualne oprocentowanie na rachunku SMART Procent to 2,8%.

   Usuń
  14. Zależy kto kiedy zakładał konto. Nowe mają 3%. Myślę, że to i tak jest bardzo dobre konto oszczędnościowe w porównaniu do innych rachunków oszczędnościowych bez wymogów i warunków. Na rynku można znaleźć wyżej oprocentowane rachunki oszczędnościowe, które zwykle są ograniczone do 10 tys. lub mniej i wymagają miesięcznych wpływów oraz płatności kartą z osobistego, które też trzeba posiadać mając oszczędnościowe w danym banku, a poza bankiem Smart we wszystkich innych są jakieś warunki do spełnienia, żeby osobiste było darmowe.

   BGŻOptima ma też fajne konto oszczędnościowe, ale tam jest z kolei 3% tylko dla nowych środków, a dotychczasowe środki ("stare") są bodajże na 2%.

   Usuń
  15. "Zależy kto kiedy zakładał konto. Nowe mają 3%."

   Oprocentowanie rachunku: 2,80%
   Data otwarcia rachunku: 2015-05-11

   To nowe czy stare? :-)

   W porównaniu z mBankiem (gdzie żona miała na eMaxPlus całe 0,5%) i Getinem jest lepiej.
   Wczoraj złożyłem wniosek o rachunek dla żony.

   Usuń
  16. Fakt, nowy/stary to pojęcia względne. Tam były jakieś daty ustalone co do tego oprocentowania. W Optimie też tak jest, że te podwyższone dla nowych środków jest 3% ale do jakiej określonej daty, a potem zaczynają nową promocję.

   Co do tych dużych banków to już chyba standard 0,5 - 1%, u mnie się też po kolei wszyscy przenoszą do Smarta. Przy czym dla mnie jego największą zaletą jest brak opłat bez warunków do spełnienia. Może służyć jako konto podstawowe lub jako dodatkowe, bo nie ma opłat.

   Usuń
  17. @Endless Lameness teraz nawet na lokatach terminowych ciężko żeby taki procent dostać. Wszystko poniżej 3%, a w dużych bankach to nawet poniżej 2%. Także te konto w Smart jest całkiem niezłe.

   Mogliby już skończyć z tymi obniżkami stóp procentowych i zacząć zwiększać w końcu.

   Usuń
  18. Potwierdzam, na koncie Smart Procent żony jest 3%.

   Usuń
 3. Już jest 3,5% na oszczędnościowym...
  Ech...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, to było do przewidzenia, aczkolwiek zakładałam, ze dłużej potrzymają takie wysokie oprocentowanie, bo w końcu to bank wchodzący na rynek. Jeśli chodzi o oprocentowanie to tendencja jest na rynku ogólnie spadkowa i w sumie chyba nadal jest to bodajże najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe, nie licząc może jakichś promocji dla nowych klientów, dla nowych środków itp.

   Moim zdaniem trochę za szybko obniżyli. Jakby potrzymali dłużej to mogłoby spokojnie nawet konkurować z lokatami terminowymi.

   Usuń
  2. 3,5 % dotyczy klientów, którzy otwierają dopiero teraz takie konto. Dla kont otwartych do 11.12.2014 zmiany obowiązują dopiero od 12.2.2015 - czyli WIBOR 3M plus 0,5% (aktualnie to ok. 2,56%). Rozumiem zatem, że dla "starych" kont nadal będzie stawka 4 % jeszcze przez 2 miesiące.
   Szczegóły w TOO iPR

   Usuń
 4. Pamiętam jak swojego czasu była promocja na konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 8% w Deutsche Banku w połączeniu (w pakiecie zakładanym przez Internet) ze zwykłym kontem dbNet i potem jak były obniżki stóp procentowych, to w ofercie też było coraz niżej, ale dla założonych już wcześniej kont dość długo trzymali wysokie oprocentowanie. Oczywiście również obniżyli po cieciach stóp procentowych i teraz jest bodajże już 2,5%, ale bardzo długo się utrzymywało dobre oprocentowanie. Zważając na obecną sytuację inflacyjno/deflacyjną to na razie nie ma co liczyć na powroty do takich procentów ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, założyłam konto i nie wiem co dalej - jak z kartą, czy przychodzi do domu, czy trzeba dzwonić i jak z limitem czy się go ustala, czy jest tak jak tam jest napisane 20 tysięcy do karty płatniczej,proszę o jakąś podpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta powinna przyjść pocztą jak wszędzie. Co do limitu to nie wiem dokładnie. Powinno być tak jak piszą, ale najlepiej zadzwoń i zapytaj.

   Usuń
 6. Bardzo fajne konto i chyba jedyne obok T-Mobiel Usług Bankowe, które jest naprawdę darmowe bez warunków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, od 1 czerwca konto w T-Mobile Usług Bankowe traci miano w pełni darmowego. Od tego dnia, aby uniknąć opłaty za kartę, należy w miesiącu dokonać transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 200 zł miesięcznie. W przeciwnym razie, opłata będzie wynosiła 6 zł miesięcznie.
   Wychodzi na to, że od 1 czerwca JEDYNYM bankiem bez żadnych opłat jest Bank SMART. Szkoda, że jest tak mało popularnym bankiem, gdyż dla ludzi takich jak ja- ceniących sobie całkowitą domowość konta w XXI wieku- jest aktualnie jedyną alternatywą.

   Usuń
  2. T Mobile wprowadza od 1 czerwca opłaty za kartę- 6 zł miesięcznie ;/ (chyba że ktoś robi zakupy za min 200 zł)

   Usuń
  3. Od 1 czerwca to się zmieni...
   Jak nie będzie żadnych transakcji od 200zł to opłata za kartę wyniesie 6zł :/
   Prawdziwie darmowy zostaje Smart

   Usuń
  4. Rzeczywiście ...cały Alior. Przejęli też Meritum i już podobno wprowadzają tam opłatę za kartę i to całkiem sporą. Czyli wychodzi na to, że Bank Smart za chwilę będzie rzeczywiście jedynym bankiem, który oferuje konto bez opłat i warunków.

   Usuń
  5. No to ciekawie, skoro konto w T-Mobile Usługi Bankowe już nie będzie bez warunków, bo zamierzają wprowadzić wymóg płacenia kartą, to jedynym bankiem, który oferuje konto bez opłat i wymogów zostanie w takim wypadku Bank Smart. No, ale czego się spodziewaliście T-Mobile obsługiwane jest przez Alior.

   Bank Smart najlepszy, jak dla mnie.

   Usuń
 7. Uwaga Narodzie ! W T-Mobiel Usług Bankowe od 1 czerwca zaczyna się także "strzyżenie owieczek" na koncie T- Mobile UB. Do tej pory używanie karty było bezwarunkowo darmowe, teraz trzeba będzie dokonać płatności 200 zł miesięcznie żeby było za free, w innym razie opłata wynosić będzie 6 zł.
  Co ciekawe, po raz kolejny o zmianach w TOiP informują kilka dni przed Świętami, kiedy ludzie zajmują się innymi sprawami... żenujący jest ten Alior i ich zagrywki.

  OdpowiedzUsuń
 8. t mobile nie jest już darmowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest, ale tylko do czerwca. Potem będzie warunek płacenia kartą. Czyli w pełni darmowym kontem będzie na naszym rynku tylko Bank Smart. Muszę pozmieniać w rankingach w wolnej chwili.

   Usuń
 9. No i jeszcze volkswagenbankdirect przy założeniu że z bankomatu wypłacimy ponad 400PLN (to wtedy wypłata jest bez opłat) ale to już nie jest jakis duży problem.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam konto w OpenFinense od dawna nie używane i nie pobierają opłaty za kartę. Więc chyba nie tylko smart jest totalnie darmowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też tam mam takie konto, ale to są stare konta zakładane "wieki" temu. Dzisiaj już nie ma takich w ofercie Open Finance i Getin. Tyle dobrze, że jak się kiedyś zobowiązali to do dziś trzymają te same warunki, a nie jak mBank, Meritum, Alior, T-Mobile i cała reszta. mBank też podnosi opłatę za kartę do 6zł i wysokość minimalnych transakcji bezgotówkowych w miesiącu do 300zł. Meritum podobno jeszcze bardziej popłynął z kartą po przejęciu przez Alior i będzie stała bezwarunkowa opłata + opłata za niespełnienie warunku minimalnych transakcji. Jakby się zmówili...

   Dzisiaj zostaje tylko Smart w pełni darmowy.

   Usuń
  2. W Getin też już jest opłata 6,99 za kartę i to bez ostrzeżenia :( ...dziś właśnie miałem niemiłą niespodziankę :(

   Usuń
  3. Tak, wiem. Ja zlikwidowałam kartę w Getinie, konto chyba też pójdzie w odstawkę, bo nawet go nie używam prawie. Oni jakiś czas temu przenieśli te darmowe konta z Open Finance i Getin Online do normalnego Getinu, no a teraz bodajże od lipca wprowadzili warunkową opłatę za kartę do wszystkich kont i starych i nowych.

   Usuń
  4. @Anonimowy: nie tak znów bez ostrzeżenia, podczas logowania pod polem na twój identyfikator masz "ważne wiadomości" na czerwono, potem po zalogowaniu w górnym pasku "koperta" - kontakt z bankiem - jeszcze raz te same wiadomości, wśród nich info o zmianie regulaminu.
   Problemem jest raczej to, że te informacje pojawiają się na tyle często, że po jakimś czasie przestaje się na nie zwracać uwagę...

   Ja o opłatach za kartę wiedziałem z miesiąc wcześniej, a dałem się złapać na opłatę za wyciągnięcie kasy z bankomatu. Chociaż o tym też w zasadzie wiedziałem, ale przyzwyczajony do starych zasad wypłaciłem pieniądze "tam gdzie zawsze".
   Po tym jak skasowali mnie 10,50 zł za wyjęcie trzech stówek, zaraz zastrzegłem i wypowiedziałem umowę na kartę płatniczą.
   Konta nie likwiduję ze względu na kilka zleceń stałych i dostęp do historii transakcji.
   Pies ich drapał.

   Usuń
  5. To Getin pobiera też już za wypłaty z bankomatów? Coraz lepiej. No ja konto w Getin też jeszcze na razie zostawiłam, tylko zlikwidowałam kartę. W ogóle wszystkie polikwidowałam. Zostawiłam sobie teraz już tylko jedną kartę w Smarcie.

   Usuń
  6. Pod tym względem Getin zrównał się z mBankiem, tj. za darmo można wyjąć kasę tylko ze "swoich" bankomatów (Euronet i Planet Cash).

   Usuń
 11. No to żegnaj Konto T-Mobile bye bye.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie poirytowało to wprowadzenie opłaty za kartę przez T-mobile. Założyłem sobie konto w T-Mobile jak się promowali, że wszystko za darmo bez warunków, no a w efekcie też teraz przeniosłem się do Smarta. Trzeba było od razu tak wybrać, ale skąd człowiek miał wiedzieć, że T-mobile tak w kulki poleci.

   Usuń
 12. dodatkowo sprawdzenie salda w bankomacie będzie w T-Mobile kosztować 1 zł. Złodzieje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to już jest taka czynność, którą można sobie darować i sprawdzać na komputerze lub telefonie.

   Usuń
 13. Chcę założyć konto i zapytać czy można mieć dwie karty VISA do jednego konta? I jakie są wtedy opłaty? Chcę mieć to konto wspólnie z żoną. Druga sprawa to taka czy nie wiadomo jak długo takie warunki będą się utrzymywać czyli wszystko będzie darmowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, z tego co widzę w tabeli opłat i prowizji, można mieć dwie karty i o dziwo wydanie duplikatu jest za darmo, i za duplikat nie ma żadnych opłat. Praktycznie chyba we wszystkich bankach duplikaty są płatne i za wydanie, i za obsługę, a tu nie. Z kolei płatna jest już karta dla pełnomocnika, ale jak to wygląda w przypadku wspólnego konta niestety nie wiem. Najlepiej jakby Pan zadzwonił i zapytał.

   Myślę, że takie warunki, że wszytko jest darmowe bank utrzyma długo, bo to "młody" bank i zależy mu na nowych klientach, a po tym jak teraz wszyscy wprowadzili warunkowe opłaty do karty i podnoszą progi wymaganych transakcji bezgotówkowych, to ewidentnie brak opłat w Smart stał się ich największym wyróżnikiem na rynku.

   Usuń
 14. Smart jest ok, spoko konto, a T-Mobile popłynęło - to nawet Getin tak się nie zachowuje, bo jak jeszcze były tam konta z kartami bez warunków to założone wtedy do dzisiaj są darmowe bez warunków, a T-Mobile to chyba typowo byle tylko klientów nałapać i już zacząć wprowadzać prowizje i opłaty. Żal... cały Alior po porstu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam konto w T-Mobile i w Smarcie. Te pierwsze miałem zlikwidować w całości, ale później zmieniłem zdanie i zlikwidowałem tylko kartę. Dzięki T-Mobile mam w miesiącu kilka przelewów Sorbnet za darmo, mogę płacić PayU (Smart jeszcze tego nie ma). Dzięki Smartowi, mam za darmo konto, kartę i wypłaty ze wszystkich bankomatów. Lokaty też ciekawsze niż w T-mobile, aczkolwiek teraz będę zakładał w innych bankach, bo lepsze oferty pojawiły się na rynku. Reasumując łącząc dwa takie konta i traktując jedne z nich jako pomocnicze, dostaje się całkiem sporo. A wszystko za darmo i bez warunków. :) PS Ktoś pytał, czy kartę Smart Banku da się podpiąć z PayPalem. Informuję, że się da. Wszystko działa OK.

   Usuń
  2. Za pomocą PayU też się powinno dać w Smart, tylko za pomocą karty, jak w PayPal działa to w PayU też powinna. Przy czym nie miałam jeszcze okazji spróbować.

   Sorbnet to już chyba na GRUBE przelewy ;)

   Usuń
  3. W Smarcie można płacić za pomocą PayU i innych płatności internetowych tylko trzeba wybrać kartę Visa, a nie logo banku. Można w ten sposób płacić kartą debetową (bankomatową). Do Paypala też można ją podpiąć. Tylko, żeby była w pełni aktywowana do płatności internetowych, to trzeba nią wcześniej przynajmniej raz zapłacić normalnie z podaniem numeru pin. To przypuszczam wynika ze względów bezpieczeństwa.

   Usuń
 15. Jak tam w Smarcie z wpłatomatami?

  OdpowiedzUsuń
 16. Strona internetowa jest dość mizerna, ma mało opcji. W ogóle nie można zobaczyć blokad na karcie, tzn po zapłacie kartą widnieje tylko kwota blokad ale nie można sprawdzić na jakie transakcje one są. Jakoś boje się przerzucić całkowicie tylko na to konto także używam go póki co jako drugie konto. Potestuję chwile i zobaczymy, mam tylko nadzieję że nie wprowadzą opłat za korzystanie z konta czy karty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam lubię jak system transakcyjny jest prosty i przejrzysty. Co do opłat to też mam taką nadzieję, bo w sumie obecnie tylko Bank Smart i Volkswagen Bank nie mają opłaty warunkowej za kartę. Myślę, że nie wprowadzą, bo to w sumie ich największy atut, który bardzo wyróżnia to konto na rynku jako jedyne całkowicie bez opłat i warunków.

   Sama się w pełni przenoszę z mBanku do Smart, bo mBank znowu podnosi opłaty za kartę i minimalny poziom miesięcznych transakcji bezgotówkowych. Poza tym wolałam stary prosty system transakcyjny mBanku niż ten z całą masą wg. mnie zbędnych dodatków i wodotrysków kolorowych.

   Usuń
  2. Właśnie też mam konto w mBanku i to podniesienie opłat mnie zdenerwowało także zacząłem szukać lepszego konta. Jak wszystko będzie dobrze śmigać w Smart Banku to też się całkowicie przerzucę.

   Usuń
 17. Wszystko super jeśli chodzi o Smart z jednym wyjątkiem - nie można zmieniać limitów dla karty debetowej oraz nie ma takiego podziału na rodzaj transakcji jak to w mBanku.
  Może za jakiś czas się to zmieni, ktoś coś wie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe że wprowadzą. Mi ten podział na rodzaje transakcji osobiście w mBanku nieco przeszkadza i często przeglądając historię zmieniam na zwykły widok. No ale wiadomo, zależy co kto lubi. Kwestia przyzwyczajeń ;)

   Usuń
  2. No mnie też nie przeszkadza, że nie ma jakiś tagów - kompletnie zbędnych po miesiącu fascynacji. Jest prosto i szybko - o to chodzi w banku na telefon- Bank Smart daje radę!

   Usuń
 18. Krzysztof Zwierzewicz18 czerwca 2015 08:20

  Dopiero co założyłem konto na moją 1 wypłatę. Czy mogę się spodziewać jakichś problemów (jeśli tak to jakich) czy będę mógł swobodnie rozporządzać moimi pieniędzmi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie będzie żadnych problemów. Ja też niedawno sobie założyłam, bo się wyniosłam z mBanku. Ogólnie jest ok i nie ma opłat. Na infolinii się trochę długo czeka czasem, ale ogólnie reszta jest ok.

   Usuń
 19. Czy z poziomu konta w Smart Bank możliwe jest założenie lokat wymienionych na www.smartlokaty.pl i czy to działa ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z poziomu panelu administracyjnego chyba nie. Trzeba zrobić przelew na lokatę założoną na smartlokaty.pl. W sumie to ten sam bank, ale oferta chyba inna. Chociaż coś tam chyba przygotowują. Ja dopiero dzisiaj sobie konto założyłem i aktywowałem, bo też się przeniosłem. Miałem kotna w kilku bankach i wszędzie opłaty za karty powprowadzali, a stare popodnosili. Prawie kartą nie płacę, więc polikwidowałem.

   Usuń
  2. Jest tak jak Adam napisał. Trzeba złożyć wniosek na Smartlokaty.pl. To jest osobna oferta. W sumie skoro oferują te lokaty pod tą samą marką, to mogliby to zintegrować. Miałam na smartlokaty.pl tą Lokatę na Powitanie. Wszystko było ok.

   Usuń
  3. Pani Sylwio, a ile czeka się na aktywację tej lokaty. Wczoraj przelałam pieniądze (ok 14stej) i jeszcze do dziś (jest 9;00) nie mam żadnego potwierdzenia, że lokata jest aktywna. Proszę o informację jeśli miałam Pani już styczność.

   Usuń
  4. Teoretycznie dzisiaj w godzinach popołudniowych powinien dojść ten przelew.

   Usuń
 20. Pytanie ;p Jak to jest z płatnością online, bo na Paypal (szybkie doładowanie) i allegro niema możliwości wyboru tego banku :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba Paypalem. Płatności internetowych można dokonywać kartą VISA wydawaną do rachunku. Chyba tak jak kredytową, ale nie próbowałam jeszcze. Do Paypala też się ją chyba powinno dać przypiąć, ale nie sprawdzałam.

   Usuń
  2. Potwierdzone info :) można spokojnie podpiąć kartę banku Smart do Paypala i Payu też. Działa w systemie bez problemu, a że karta jest darmowa to i bez opłat :)

   Usuń
 21. Mieszkam za granicą. Czy karta zostanie wysłana za granicę czy tylko do Polski?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie powinni wysłać za granicę. Karta jest wysyłana na adres korespondencyjny. Przy czym na 100% nie jestem w stanie Pani odpowiedzieć.

   Usuń
  2. Wysyłają karty za free w całej Unii, więc można ich polecić. Moja ciotka założyła konto w banku Smart z Francji i jej poszła karta do Francji, więc działa :)

   Usuń
  3. A kartę jak wysyłają poleconym czy zwykłym i razem z pinem czy osobno? Żeby to nie trwało 2 tygodnie ;p

   Usuń
  4. Zwykłym, osobno kartę i osobno pin. Wszystkie banki osobno wysyłają. Do mnie przyszło szybko. Polecony zwykle idzie dłużej.

   Usuń
  5. Tak, bez problemu idą karty. Do mnie przeszła w jakieś 7 dni, ale też był weekend - więc w robocze będzie krócej. Można zamawiać w banku Smart, bo ja miałem obiekcje przed wyjazdem na wakacje, ale jakoś poszło :)

   Usuń
  6. Mi doszła w 4 dni. Także szybko. Wszystkie banki z jakimi miałem do czynienia, a trochę ich było, wysyłają kartę i pin w osobnych listach i są to zawsze listy zwykłe. Tak jak Sylwia napisała - polecony idzie zwykle dłużej niż zwykły.

   Usuń
 22. A kiedy na Windows Phone? :-/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie nie ma aplikacji tego banku na Windows Phone. Bardzo prosimy o jak najszybsze udostępnienie.Pozdrawiam!

   Usuń
  2. I dla BlackBerry 10!

   A na początek niech udostępnią androidową aplikację również w innych miejscach niż Google Play (np. Amazon App Store). Jest kilka systemów operacyjnych, które mają możliwość obsługi aplikacji dla Androida.

   Usuń
  3. Dla wszystkich posiadaczy telefonów z systemem operacyjnym innym niż Android, ale mogących uruchamiać androidowe aplikacje, np. Sailfish OS, BlackBerry, Tizen, Ubuntu, chyba Mozilla OS (nie jestem pewny czy obsługuje aplikacje z Androida ale chyba tak), a w przyszłości może i Windows 10, aplikację Banku Smart można pobrać ze sklepu Aptoide:

   http://apps.store.aptoide.com/app/market/pl.fmbank.smart/532/9485063/Bank+SMART

   Usuń
 23. Z tego, co czytam największym minusem jest chyba fakt, że z konta oszczędnościowego można wykonać zaledwie jeden darmowy przelew. Oczywiście, poza zmianą oprocentowania. 3 % na nim, do 27 lipca (chyba taką datę widziałam). Pozostaje więc zadać pytanie, co potem nastąpi? I jak wygląda w praktyce płatność telefonem przez aplikację? Czy bank oferuje jakieś zniżki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest przy każdym koncie oszczędnościowym, w każdym banku. Wyjątkiem jest chyba tylko BGŻOptima, w którym konto oszczędnościowe ma nieograniczone przelewy, ale tylko na 1 rachunek w innym banku przypisany do konta w BGŻOptima. Poza tym w BGŻOptima nie ma RORów. W przypadku wszystkich pozostałych kont oszczędnościowych jakie znam jest jeden darmowy przelew w miesiącu.

   Co do oprocentowania to jest promocyjne też tak jak w BGŻOptimie i innych bankach oferujących konta oszczędnościowe z wysokim oprocentowaniem. Co będzie później trudno powiedzieć, pewnie zrobią znowu jakąś promocję. W Optimie promocyjne oprocentowanie dotyczy nowych środków i tam są te promocje odnawiane. Tu nie ma chyba znaczenia, czy to nowe czy stare. Liczy się chyba data założenia konta, ale i tak poza promocją jest 2.8%, gdzie w innych bankach na kontach oszczędnościowych poza promocyjnym oprocentowaniem jest najczęściej maks 2% albo mniej.

   Co do płatności telefonem to nie wiem, nie korzystam.

   Usuń
 24. Na dzień dzisiejszy, jest to najlepsza propozycja zarówno dla klienta indywidualnego jaki biznesowego (właśnie przeniosłem obydwa rachunki). Oczywiście są i problemy: 1. Brak szybkich płatności typu PayU itp. 2. Brak możliwości wysłania potwierdzenia przelewu bezpośrednio na adres e-mail 3. Brak możliwości stosowania ukośnika np. w numeracji faktur (pierwszy raz się z tym spotykam) 4. Przydałyby się też płatności masowe, np. listy płac w Biznes koncie 5. Aplikacja mobilna super, no ale co z PC? Internetowy serwis transakcyjny przypomina mi "Elementarz" z pierwszej klasy. Rozumiem i doceniam prostotę, no ale bez przesady ... Mam nadzieję, że powyższe uwagi, jak i te pominięte, są wynikiem "wieku niemowlęcego" banku, a jego dział techniczny weźmie sobie do serca wskazania najważniejszych recenzentów, czyli klientów i w sposób szybki i stały będzie udoskonalał jego funkcjonalność. Jeżeli zaraz nie przyjdzie do głowy właścicielom wzorem innych banków obciążanie nas kolejnymi opłatami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem również to najlepsza oferta zarówno jeśli chodzi o konto prywatne jak i firmowe.

   Jeśli chodzi o serwis transakcyjny, to uważam, że im prostszy i bardziej przejrzysty tym lepiej. Pod względem estetyki wygląda moim zdaniem lepiej niż wiele innych, np. dawny serwis mBanku (chociaż wolałam, właśnie ten dawny mBank od obecnego pstrokato-kolorowego z tysiącem niepotrzebnych mi do niczego funkcji, gdzie za każdym razem wykonując najprostsze czynności, musiałam się zastanawiać - jak to się robiło i gdzie to jest). Już się przeniosłam na szczęście z mBanku do Smarta.

   Myślę, że skoro tak bardzo promują się jako konto bez warunków za prawdziwe 0, to nie wprowadzą opłat. W sumie to ich najlepszy atut, że zarówno konto prywatne jak i firmowe są rzeczywiście darmowe i bez warunków, a nie jak w przypadku innych banków, gdzie te darmowe konta są raczej tylko sloganami reklamowy.

   Płatności natychmiastowe w Internecie w Banku Smart można wykonywać za pomocą karty bankomatowej zamiast PayU, ale pewnie też to wprowadzą wkrótce.

   Usuń
  2. Marka Banku Smart jest dość nowa, ale sam bank nie jest taki młody. Należy do FM Bank PBP S.A., który powstał po połączeniu FM Bank S.A. i Polskiego Banku Przedsiębiorczości S.A. Także doświadczenie w bankowości mają spore. mBank też jest częścią z kolei BRE Banku. Dzisiaj prawie każdy bank jest, częścią jakiejś grupy.

   Przy czym Smart się rozwija coraz lepiej i jest coraz popularniejszy, z tego co widzę.

   Usuń
 25. Skąd wziąć telepin do BOK?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pamiętam dokładnie skąd mam swój. Chyba przyszedł w sms albo na maila. Nie ustawiałeś gdzieś przy aktywacji? Zadzwoń do nich powinni Ci wygenerować nowy i przyjedzie na telefon. Chyba... ja tak robiłam w Getinie jak zapomniałam swój telekod. Tego się nie pamięta, bo człowiek rzadko używa. Najlepiej mieć gdzieś zapisany na kartce w domu, żeby nie trzeba było nowego generować.

   Usuń
 26. W Bank Smart jest Mikro pożyczka i teraz pytanie czy muszę "posiadać pracę" aby dostać taką mikro pożyczkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie. Wystarczy chyba posiadać konto w Smarcie i tyle, ale na 100% nie powiem. Przy czym w regulaminie tej mikro pożyczki nic nie widzę na ten temat.

   Usuń
 27. Mam pytanie...jaki jest koszt przewalutowania jeśli przelewam na konto smart walutę obcą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie jest to tak, że to jest zależne od banku, z którego robimy przelew? W Banku Smart jak się ma konto euro, to jest tam też jakaś usługa korzystnych przewalutowań, ale nie próbowałem jeszcze.

   Usuń
  2. Jeśli robisz z konta smart na smart eu, to wtedy masz korzystne przewalutowania. Więc lepiej zrobić najpierw na złotówkowe konto, a później na eu, bo rzeczywiście bank smart ma je korzystne :)

   Usuń
  3. Dokładnie tak. Jeśli robisz wewnętrzne przelewy w banku Smart to masz wtedy korzystne przewalutowania. No chyba, że z innego konta walutowego euro robisz to nie ma różnicy - wtedy masz przelew za free.

   Usuń
 28. Dzień dobry!
  Czy w Bank Smart istnieje coś takiego, jak w mBanku: "Virtualna karta kredytowa do płatności walutowych"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry, w zasadzie nie wiem o jaką dokładnie kartę chodzi z oferty mBanku? Domyślam się, że chodzi o kratę kredytową do płacenie przez internet w walucie obcej robiąc zakupy np. w zagranicznych sklepach internetowych? Każdą kartą kredytową można to robić. W Smarcie można też przez Internet płacić kartą debetową (bankomatową).

   Usuń
 29. @Sylwia: nie, chodzi o kartę służącą wyłącznie do transakcji online, tj. nie istniejącą fizycznie i nie powiązaną z żadnym z rachunków bankowych.

  Potrzebujesz zapłacić online - "doładowujesz" tą kartę tylko taką ilością środków, która jest konieczna do wykonania konkretnej transakcji.
  W ten sposób ograniczasz ryzyko kradzieży, tj. nawet jeśli osoba niepowołana uzyska twój numer karty, datę ważności i kod zabezpieczający, to nie będzie w stanie dokonać nieautoryzowanej transakcji z powodu braku środków.

  https://www.mbank.pl/indywidualny/karty/ekarta-wirtualna/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak się właśnie zastanawiałam zw. na to określenie "wirtualna". Taki mbankowy Paypal ;). W sumie korzystałam z mBanku kupę lat zanim przeniosłam się do Smarta, ale nie miałam takiej karty.

   Usuń
  2. Widzę, że Endless Lameness mnie wyręczył w dokładniejszym opisie - dziękuję :-). Czyli rozumiem, że w BankSmart takiej karty nie ma?

   Usuń
  3. Chyba nie, przynajmniej ja na razie na nic takiego nie trafiłam.

   Usuń
 30. Witam, nie wiem czy jest w stanie mi Pani pomóc, ale może akurat :)
  Nie mogę wykonać płatności online za pomocą karty. Karta jest aktywna.
  Na stronie banku piszę że "Blokada: 0zł" jeśli chodzi o moją kartę.
  Jeszcze nie robiłem żadnych zakupów (offline :p) kartą, ani nie wypłacałem z niej pieniędzy. Czy to może mieć znaczenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, musiałby Pan podać więcej szczegółów. Chodzi o kartę kredytową, czy debetową? Przypuszczam, że z kartą jest wszystko ok. Robił Pan zakupy online w polskim sklepie, czy za granicą? Dzwonił Pan może na infolinię?

   Usuń
  2. Na 90% jest to karta debetowa (jest to ta darmowa karta, którą otrzymałem w liście od banku). Na kartce, która była w liście wraz z kartą pisze, że można wykonywać płatności online. Zakupy planowałem zrobić na platformie Steam, to jest zagraniczny 'sklep'. Próbowałem też dodać tę kartę do Paypala, ale bez skutku.

   Usuń
  3. Działa i przy zakupach przez Internet i można ją też podpiąć pod Paypal. Z tego co udało mi się dowiedzieć - podstawowa sprawa to, aby karta zadziałała należy ją aktywować w 2 krokach – aktywacja na koncie oraz 1 płatność / wypłata z włożeniem karty do czytnika i wpisaniem pinu. Dopiero wtedy karta jest w pełni aktywna i można nią płacić w Internecie oraz zbliżeniowo.

   Czyli tak jak Pan podejrzewał - nie zadziałało, bo jeszcze jej Pan nigdy nie używał z pinem. To takie zabezpieczenie, przypuszczam.

   Musi Pan też wybrać kartę Visa podczas płatności w Steamie, a jeśli nadal będzie występował problem, to musi już Pan się skontaktować z bankiem, wtedy sprawdzą na czym polega problem.

   Usuń
  4. W jaki sposób mogę zapłacić szybkim transferem w Internecie, jeżeli nie ma kafelki Banku Smart? Czy mogę wybrać jakąś inną z inną nazwą banku i z jakimi kosztami by się to wiązało?

   Usuń
  5. Nie, nie da się tak, ale może Pan zapłacić kartą debetową (bankomatową) lub kredytową. Trzeba wybrać opcję płatność kartą i potem kartę Visa.

   Usuń
 31. Ile trzeba mieć działalność gosp., aby dostać w Smart Banku kredyt?

  OdpowiedzUsuń
 32. w jaki sposób zarządzać lokatami w przypadku nie zakładania konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o Smart Lokaty? Można je zakładać z konta w innym banku, wtedy wrócą na konto, z którego zostały założone. Automatycznie są ustawione jako nieodnawialne. Zakładając je w ten sposób, nie mamy dostępu do systemu transakcyjnego, który pozwalałby nimi zarządzać przez Internet

   Usuń
 33. A jak wygląda proces zamykania konta w Banku Smart? Ktoś już to przechodził?
  Czy też jest darmowe, czy trzeba wysyłać list (normalny, polecony)?
  Z góry dziękuję za informację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamykanie kont jest we wszystkich bankach darmowe. Nie zamykałam, ale czytałam na ich stronie, że wysyła się podpisany formularz pocztą. Czy jest to list polecony, czy normalny to raczej nie ma znaczenia. Ważne jest, żeby przedtem opróżnić konto - wypłacić pieniądze albo przelać na inne konto, bo jak znajduje się na nim więcej niż 50 zł, to trzeba im wysłać podpis potwierdzony notarialnie. W sumie jest to zrozumiałe, bo jak zakładamy konto aktywując przelewem, to nie mają naszego wzoru podpisu. No ale nie jest to żaden problem, bo wystarczy wypłacić pieniądze albo przelać gdzieś indziej i wystarczy zwykły podpis.

   Usuń
  2. Załóżmy, że aktywowaliśmy konto przelewem. I po jakimś czasie składamy zlecenie PZ. Co bank z tym fantem zrobi skoro nie ma naszego podpisu?

   Usuń
  3. Nie korzystam z PZ, więc zapytałam i od przedstawiciela banku dostałam następującą odpowiedź:

   Weryfikacja podpisu Klienta na dokumencie PZ odbywa się drogą telefoniczną – pracownik infolinii kontaktuje się z Klientem i po identyfikacji Klienta:

   1. Potwierdza czy Klient podpisał Zgodę na obciążanie swojego rachunku Poleceniem Zapłaty.
   2. W przypadku, gdy Klient potwierdzi fakt wyrażenia zgody, Pracownik COK odczytuje Klientowi wszystkie dane z formularza Zgody (dane Odbiorcy, IDP).
   3. Po odczytaniu wszystkich zamieszczonych danych, Pracownik COK prosi o potwierdzenie przez Klienta, że akceptuje treść odczytanego dokumentu.
   4. Gdy Klient nie akceptuje Zgody do obciążania rachunku to Dokument Zgody jest odrzucany.

   Usuń
  4. Dzięki za odpowiedź. Pytanie było trochę abstrakcyjne, ale czasem warto wiedzieć o takich drobiazgach. Jeszcze raz dziękuję.

   Usuń
 34. Czy ktoś już założył konto z Lokatą na Powitanie? Mam dwie wątpliwości:
  1. Przy składaniu wniosku o lokatę można zaznaczyć dodatkowe produkty i są to wyłącznie karta płatnicza i konto smart procent (czyli oszczędnościowe), a nie ma nic o zwykłym koncie. Czy to jest tak oczywiste, że zakładając lokatę zakładam też konto, że nigdzie we wniosku nie ma na ten temat informacji?
  2. Mail zwrotny przyszedł do mnie z adresu: fmbferryt@fmbank.pl - wygląda dziwnie jak dla mnie, nazwa banku widnieje dopiero w tytule maila, ale nie jako nadawca. Czy ktoś coś wie na ten temat? Czy jest możliwość, że ktoś podszył się pod bank, i zrobię przelew na fałszywe konto?
  Będę wdzięczna za odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej tak. Skoro we wniosku jest możliwość otwarcia Smart Procent i karta, to jest to wniosek o konto. To jest jakiś wniosek ze Smart Lokaty?, bo tam też była jakaś lokata na start, ale bez konta.

   fmbank.pl z maila to jest dawna domena FM Banku (FM Bank PBP SA), czyli grupy, do której należy Smart.

   Usuń
 35. Zadzwonili do mnie z ofertą konta z karta i limitem bez większych formalności, ale na umowie nie ma wzmianki o limicie na karcie. Może mnie wkręcili i nie ma żadnego limitu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie mieliby powodu do wkręcania ;) Chodzi o kratę debetową, kredytową? Czy może limit do konta? Na pewno mają w ofercie limity, ale ja nie mam, bo nie używam.

   Usuń
 36. jak często dopisują odsetki na kącie oszczędnościowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raz w miesiącu, jak praktycznie wszędzie. Korzystając ze wzorów na obliczanie odsetek z różną kapitalizacją wychodziło mi zawsze, że wyższy procent jest lepszy niż częstsza kapitalizacja z niższym procentem.

   Usuń
 37. Konrad Ślusarczyk5 października 2015 12:28

  Witam :) Mam pytanka dwa.
  1. Planuję otworzyć konto w Banku Smart. I przy wypełnianiu formularza mam opcję do wybrania też konta Smart Procent do Smart Konta. Czy to oznacza, że utworzą mi się 2 osobne konta? Czy po prostu jeśli będę miał pieniądze na koncie Smart Konto to automatycznie jakbym je miał na koncie Smart Procent i będzie oprocentowane 3% w skali roku? bo nie do końca rozumiem w sumie. Czy muszę np. pieniądze z konta Smart jakoś przetransportować na Smart Procent, by doliczało mi te odsetki? I czy wtedy mogę normalnie tych pieniędzy używać do płatności, czy muszą sobie tam leżeć? Jaka jest generalnie funkcja tego "dodatkowego" konta Smart Procent?
  2. Rozważam także założenie lokaty z kontem. Zauważyłem wiele opcji na stronie banku, np. Lokata na Powitanie i Konto oprocentowane 3,5% na 3 miesiące. Czy to oznacza, że przez 3 miesiące nie będę mógł „ruszać” pieniędzy z banku? I czy w między czasie mogę ewentualnie dopłacić pieniądze i to od nowej sumy pieniędzy będzie doliczane te 3,5%? I czy jest to zysk 3,5% po 3 miesiącach od kwoty ulokowanej, czy może co miesiąc przez 3 miesiące będzie doliczane 3,5% do mojego rachunku i to od tej nowej kwoty będzie obliczane kolejne 3,5% doliczane po kolejnym miesiącu do mojego rachunku? Kolejna kwestia to, czy po tych 3 miesiącach dalej moje konto jest oprocentowane? Jeśli tak to na jaki procent? I czy można odnowić lokatę na ten procent czy już wtedy przy odnowieniu lokaty będzie to niższy procent (jaki?), ponieważ te 3,5% są tylko na 3 miesiące dla NOWYCH użytkowników, a ja już będę „starym”?
  P.S. Nie jestem specjalnie obeznany w tych sprawach, bo do tej pory miałem tylko konto rozliczeniowe w PKO BP.
  Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, więc tak:
   Podstawowym produktem jest konto osobiste - te na którym dokonuje Pan przelewów i innych operacji. Smart Procent to konto oszczędnościowe (dodatkowy rachunek), które jest oprocentowane i jak Pan z osobistego przeleje na Smart Procent, to wtedy będą dopiero te środki oprocentowane. Z kolei z powrotem ze Smart Procent na konto osobiste może Pan wykonać jeden darmowy przelew w danym miesiącu kalendarzowym. Odsetki na koncie oszczędnościowym doliczane są raz na miesiąc. Tak działają konta oszczędnościowe praktycznie we wszystkich bankach.

   Z kolei lokata to depozyt terminowy, jak Pan ją zerwie przed terminem to utraci Pan odsetki. Po zakończeniu lokaty (powiedzmy tych 3 miesiącach) pieniądze z odsetkami wpłyną na Pana konto lub - jeżeli jest ustawiona jako odnawialna - do zdeponowanej kwoty zostaną doliczone odsetki i cała suma zostanie na nowej lokacie odnowionej na kolejne 3 miesiące, ale oprocentowanie będzie już gorsze. Dlatego lepiej ustawiać lokaty jako nieodnawialne i potem po zakończeniu poszukać sobie jakiejś lepszej lub pieniądze umieścić na kont oszczędnościowym Smart Procent.

   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Konrad Ślusarczyk15 października 2015 18:54

   Bardzo Pani dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze 2 ważne pytania. Otóż chciałbym moje pieniądze w EURO umieścić na lokacie. Interesuje mnie właśnie lokata 3,5% na 3 miesiące - Smart Lokata na Powitanie. Dodam, że będę nowym użytkownikiem banku ponieważ zamierzam w tym tygodniu złożyć wniosek o otwarcie rachunku. Czy taka lokata dotyczy także waluty euro? Czy jest to tylko lokata na PLN? Interesuje mnie konkretnie ta opcja lokaty, którą podałem, czyli:
   - w EURO
   - na 3 miesiące
   - oprocentowana 3,5%.
   I drugie ważne pytanie: czy mogę tę lokatę na powitanie założyć także po wcześniejszym założeniu konta? Czyli chciałbym najpierw utworzyć swój rachunek, a dopiero potem lokatę do tego konta, ponieważ jeszcze nie wiem dokładnie jaką kwotę chciałbym umieścić na lokacie, a od razu przy składaniu wniosku o jednoczesne utworzenie lokaty i konta prosi mnie o podanie kwoty jaką chcę ulokować. Pytam o to ponieważ jak już założę konto to nie wiem dokładnie jak długo będę tym "nowym użytkownikiem" i będę mógł korzystać z opcji "lokata na powitanie". Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

   Usuń
  3. Witam, to jest lokata dla PLN, w strefie Euro są bardzo niskie stopy procentowe. Jeszcze niższe niż u nas.

   Usuń
 38. Czy Pani Sylwia Sylwia jest milionerką z tyloma kontami, czy też ekspertem w sprawach kont bankowych? Czemu nikt nie wspomniał o koncie INTELIGO, które jako pierwsze na polskim rynku zaoferowało obsługę przez telefon i Internet. Gdy było własnością Niemców wyróżniało się niezwykle korzystnym oprocentowaniem dzięki temu, że żadne placówki (lokale z zatrudnionymi pracownikami nie generowały kosztów). Gdy tylko wykupiło je PKO BP wszystkie korzyści zaczęły znikać i obecnie pomimo, że obsługiwane jest nadal przez konsultantów tel. oraz Internet to oprocentowanie konta oszczędnościowego jest żałosne, a pozostałe opłaty jak w innych bankach. Jedyna zaleta to bardzo prosta i wygodna obsługa Internetowa oraz powiadomienia SMS-ami o każdym ruchu na koncie. To jest nieuczciwe by przy pomocy konta wirtualnego pokrywać koszty wszystkich siedzib i placówek. Już od dawna szukałem banku w miarę uczciwego i SMART na taki wygląda, ale to okaże się w praktyce. Jeśli nie pójdą w ślady innych, to może warto przenieść środki na konto oszczędnościowe SMART?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe, no milionerką niestety nie jestem. Po prostu dużo korzystałam z różnych promocji bankowych. Stąd też przerobiłam wiele kont, część polikwidowałam. W niektórych zlikwidowałam tylko kartę. W sumie za żadne nic nie płacę, a kartę mam tylko w Smarcie. Zawsze też wertuję table opłat i prowizji. Zwykle robiłam to dla siebie, a przy okazji opisywałam dla innych.

   Co do Inteligo to poświęciliśmy mu osobny wpis. Rzeczywiście PKO powprowadzało tam sporo prowizji, ale teraz poszli po rozum do głowy i nowe konta nie mają już opłat, nie licząc opłaty za kartę, jeśli nie wykonamy nią miesięcznie transakcji na kwotę 100zł, co jest bardzo niskim progiem w porównaniu do innych banków. Niestety stare konta Inteligo chyba mają stare warunki. Osobiście wolę bezwarunkowego Smarta.

   Usuń
  2. Dziękuję za wyjaśnienia, ale mam jeszcze pytanie co do zabezpieczeń. W INTELIGO aby mieć dostęp do wszystkiego wystarczyło na stronie logowania wpisać login i hasło składające się z 6 dowolnych znaków. Do tego karta zdrapka lub kod sms-owy do wykonania większości operacji. SMART wymaga o ile dobrze zrozumiałem dwa loginy i dwa hasła. Czyżby osobne były do logowania na stronie operacyjnej ?

   Usuń
  3. Nie, jest tylko jeden login i jedno hasło, na które się logujemy do systemu. No i oczywiście jednorazowe hasła smsowe. Tak jak wszędzie.

   Usuń
  4. Pierwszym bankiem internetowym był chyba jednak łódzki PBG, wchłonięty przez Pekao SA, a nie Inteligo.

   Usuń
 39. Czyżby skończyło się darmowe rumakowanie Smart Banku? Opłata za kartę (rocznie) to 40zl, według nowego cennika.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic podobnego! Na tyle mnie zaszokowała podana przez Pana informacja, że skontaktowałam się z bankiem, bo też sama tam mam konto. Karta debetowa (bankomatowa) do SMART konta pozostaje bez opłat, tak jak to było do tej pory. Opłata, o której Pan pisze jest do karty kredytowej i też nie została zmieniona. Klienci otrzymali maile ze zmianą regulaminów kart kredytowych, ponieważ weszły nowe możliwości, w tym możliwość przelewów z nich na rachunki bankowe.

   Usuń
  2. Dostałem maila o zmianach w regulaminie, czy oznaczają one, że teraz zmieniają się warunki i Bank Smart przestaje być darmowym kontem??? Doszły opłaty za prowadzenie konta, kartę, przelewy?

   Usuń
  3. Nie, dalej będzie darmowy. Proszę zerknąć na komentarz powyżej. Te zmiany dotyczą wprowadzania nowych funkcjonalności. Konto i karta dalej będą darmowe.

   Usuń
 40. Ale niestety, konto oszczędnościowe to już tylko 2,8% :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety. Chyba we wszystkich bankach poobniżali ostatnio. Wyższe oprocentowanie na oszczędnościowych można tylko spotkać na tych kontach z warunkami do spełnienia - przelewanie wynagrodzenia, określona wysokość transakcji bezgotówkowych, minimalne wpływy itp. i do tego na takich kontach te promocyjne oprocentowanie jest ograniczone do niewielkich kwot. Także nadal uważam, że oszczędnościowe ze smarta jest jednym z najlepszych.

   Usuń
 41. Jak tak dalej pójdzie to w grudniu 2016 r. będzie z 0,5%, jak w mBanku. Na korzyść pozostaje tylko to, że nie zwijają 6 zł za kartę, jak w mBanku.

  Poza tym, życzę Wszystkim Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2016 Roku. Pani Sylwio, Pani również ;-). Pozdrawiam, Artur.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie będzie aż tak źle. Na dany moment konto oszczędnościowe w Smarcie może konkurować z najlepszymi lokatami terminowymi. Ja liczę, że stopy procentowe w tym roku w końcu zaczną rosnąć. Miejmy nadzieję.

   Dziękuję, również życzę wszystkiego najlepszego w Nowym 2016 Roku.

   Usuń
 42. Witam a jak wygląda sprawa z pełnomocnikiem do konta. To prawda, że za drugą kartę już się płaci sporo kaski?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sporo kaski, za drugą kartę płaci się 25 zł za rok. Jedną masz 100% darmową. Smart to jedyny bank oprócz Volkswagen Banku, w którym jest darmowa karta bez warunków. Za dodatkową kartę musisz zapłacić te 25 zł / rok - to wychodzi tak jakby 2 zł / miesiąc, co i tak jest bardzo małą kwotą, jak gdzie indziej masz 6, 7, a nawet 10 zł i to za podstawową kartę.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź. A jak wpłacać w ogóle kasę? Ile to kosztuje na poczcie czy w Euronet, bo nigdzie nie mogę znaleźć. Dostaje wypłatę od jednego pracodawcy w gotówce i muszę wpłacić pieniądze. Często nawet 2 razy w miesiącu.. Jeśli będą spore koszty, to nie wiem czy jest sens zakładać konto, a nie uśmiecha mi się trzymać dwóch rachunków żeby z jednego przelewać pieniądze do Smarta.

   Usuń
 43. Czytam, że raz przelewy bezpłatne są nieograniczone, a raz że można wykonać tylko jeden. Czegoś nie zrozumiałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musi Pan rozróżnić konto osobiste (ROR) i konto oszczędnościowe. Na osobistym są nieograniczone darmowe przelewy. Z konta oszczędnościowego można wypłacać raz w miesiącu za darmo, tak jest we wszystkich bankach w przypadku kont oszczędnościowych. Jedynie BGŻOptima ma inaczej, ale tam jest dość nietypowe konto oszczędnościowe.

   Usuń
  2. Pani Sylwio, w ING Banku Śląskim, pomiędzy kontem oszczędnościowym, a kontem osobistym w ING są bezpłatne przelewy (bez ograniczeń w jedną i drugą stronę).

   Usuń
  3. Tak rzeczywiście jest, także nie tylko BGŻOptima (tam są tylko oszczędnościowe, nie ma osobistych i są nieograniczone przelewy na rachunek powiązany w innym banku). Przy czym zdecydowana większość banków oferuje konto oszczędnościowe z jednym darmowym przelewem w miesiącu. Co do ING to za kolei mamy opłatę za kartę 7zł / miesiąc jeśli nie wydajemy przy jej pomocy 300 zł w danym miesiącu.

   Pozdrawiam

   Usuń
 44. A jakie będzie oprocentowanie w lutym konta oszczędnościowego ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto to wie. Przypuszczam, że takie ja teraz.

   Usuń
 45. Odgrzeję kotleta ;)

  Założyłem konto w Smart banku na próbę. Na szybko powiem Wam dlaczego ciągle moim kontem głównym jest konto w T-usługi bankowe (choć nie znoszę nowej różowej szaty graficznej).
  1. Bezpłatne 10-przelewów natychmiastowych w miesiącu
  2. Błyskawiczne przelewy zwykłe między kontem, a kantorem alior banku (nie ważne o której godzinie i jakiego dnia, ponieważ alior obsługuje jedno i drugie)
  3. Bezpłatne polecenia zapłaty (5 zł za usługę w SMART banku niezależnie od ilości)
  4. WPŁATOMATY - no błagam, nie raz trafi się przypływ gotówki do ręki, a nie lubię chodzić z nią w portfelu - czemu SMART bank nie współpracuje z Euronetem?

  Dlaczego chętnie rzuciłbym konto w T-usługi bankowe:
  1. Nachalność konsultantów - ciągle dzwonią, średnio co dwa miesiące, nawet późnymi wieczorami.
  2. Poza tym nic więcej. No może irytuje mnie ten róż ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem mają być niedługo wpłatomaty do Smarta, podobno rozmawiają z operatorami. Gdzieś czytałem, że już z Euronetem współpracują, ale nie wiem na ile to prawda. Nie wpłacam gotówki na konto, więc mi to obojętne. W T-Mobile UB mi z kolei przeszkadza, opłata za kartę i do tego płatności naklejką na telefon nie liczą się do minimum transakcji. T-Mobile nałapał trochę klientów i od razu wprowadzili opłatę. Na tyle mnie to poirytowało, że przeniosłem się do Smarta i jestem teraz bardzo zadowolony - brak opłat, brak warunków. Z resztą dużo ludzi zrobiło podobnie. Poza tym T-Mobile Usługi Bankowe to Alior, a ten bank bardzo "lubi" prowizje i myślę, że zaczną wprowadzać za chwilę kolejne.

   Usuń
  2. No w Smarcie nikt nie dzwoni z natrętnymi propozycjami. Tam się w formularzu przy zakładaniu konta zaznacza / odznacza zgody marketingowe. Też się trzymam już od Aliora z daleka. Smart jest super dla ludzi, którzy lubią proste rozwiązania, przejrzystość, brak opłat i warunków.

   Usuń
  3. Dzień dobry. Jak dla mnie Smart jest super i faktycznie nikt mi gitary nie zawraca, nie wydzwania. Brakuje mi tylko wplatomatów, ale nie spędza mi to snu z powiek:) pozdrawiam wszystkich.

   Usuń
  4. To prawda, z opłatą za kartę poszli w stylu mBanku. Na szczęście 200 zł to nie dużo, choć na początku po wprowadzeniu zdarzyło mi się zrobić płatność w ostatnich dniach miesiąca i rozliczyli w kolejnym okresie, więc była opłata.
   Brakuje mi w SmartBanku wpłatomatów, ponieważ czasami trafia mi się potrzeba płatności większą gotówką, do końca nie wiadomo ile, więc wypłacam więcej i później nadmiar wraca na konto. Mają 3 darmowe wpłaty w miesiącu, ale mi to wystarczy.
   Co do zgody, nie potrzeba zgody na marketing produktów własnych, a jedynie bank musi poinformować, że będzie przetwarzał Twoje dane w tym celu. Możesz jednak pisemnie zastrzec, że nie zgadzasz się na to i muszą to przyjąć. T-usługi bankowe są zbyt nachalne, zdecydowanie. Ze SmartBanku również nie miałem jeszcze żadnego telefonu.

   Usuń
  5. Na pewno w Smart nie da się wpłacać kasy przez euronet?

   Usuń
  6. Gdzieś czytałem, że się da, ale nie próbowałem jeszcze.

   Usuń
 46. W banku tym nie każdy możne założyć kont ze względu na niewłaściwy formularz zgłoszeniowy. Jak również bank nie wyjaśnia dlaczego jest błąd. Prosty wniosek ignoruje klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsze słyszę o takich problemach. Może Pan coś więcej napisać o co chodzi?

   Usuń
 47. A jak wygląda sprawa otwarcia tego konta, jeśli akurat przebywa się w UK? Czy karta zostanie przesłana na adres w UK jeśli podam go jako adres korespondencyjny? I drugie pytanie: Czy można wysłać przelew weryfikacyjny z angielskiego konta otwierając konto złotówkowe? (lub z konta w Euro na przykład)
  Terenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z informacji jakie udało mi się uzyskać to:

   1. Tak, podając adres korespondencyjny w Anglii karta przyjdzie na dany adres.
   2. Jeden z adresów (podczas składania wniosku) musi być na terenie Polski – można otworzyć konto za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego z innego kraju, jednak musi mieć on podany Polski jako adres podstawowy.
   3. Otwarcie konta za granicą droga kurier jest niemożliwe.

   Usuń
 48. Czy zdarzyło się kiedyś tak że infolinia Smartbank była zepsuta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, a przynajmniej ja nic o takim przypadku nie słyszałem.

   Usuń
 49. Infolinia Banku SMART jest czynna do 20:00 w dni robocze i bodajże do 16:00 w weekendy. Po tych godzinach jest tylko awaryjna infolinia na zastrzeganie kart, przy czym obsługują ją pracownicy .. BZ WBK. Także, w razie problemów, zablokowania dostępu do serwisu www itp. trzeba niestety uzbroić się w cierpliwość.

  OdpowiedzUsuń
 50. Martaprzemek Ślepak16 czerwca 2016 11:39

  Jak powstawał mBank też wszystko było super, a jak jest dzisiaj. Robi się co raz droższym bankiem. Tak samo będzie z Smart Bankiem. Początek cacy, a co za dwa trzy lata. Da ktoś gwarancję, że się nie zmieni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mBank to przez całe lata utrzymywał warunki. Dopiero po wielu latach działalności wprowadził warunek do karty. Dzisiaj to jest wielki bank i stosuję "wielkobankową" politykę. Dlatego się przeniosłem do Smarta. Gwarancji nikt nie daje nigdzie, ale Smart sporo zainwestował w promocję swojego wizerunku jako oferujący konto bez opłat i bez warunków. Takie działanie, gdzie brak warunków był tylko wabikiem na start, można było zaobserwować w T-mobile Usługi Bankowe. Nałapali tylko klientów i wprowadzili warunek transakcji kartą, ale Smart tak nie zrobił i myślę, że bardzo długo nie zrobi, bo to jest ich największy atut na rynku, który ich wyróżnia.

   Usuń
  2. Endless Lameness17 czerwca 2016 08:32

   Michał, to jest IMHO *jedyny* atut, który ich wyróżnia. Cała reszta 100 lat za murzynami :-)

   Usuń
  3. No każdy ma prawo do swojego zdania. Dla mnie to jest najlepszy bank. Ja lubię proste rozwiązania, nie lubię z kolei wodotrysków, które mi tylko utrudniają korzystanie.

   Usuń
  4. Endless Lameness20 czerwca 2016 09:04

   Michał, ja nie mówię o wodotryskach, tylko o sprawach podstawowych jak np. możliwość zmiany limitów na karcie płatniczej. Kiedy trafi ci się sytuacja, że będziesz wyciągał kasę z konta przez 4 czy 5 dni (potrzebną pilnie, rzecz jasna), to zrozumiesz...
   Albo czas księgowania przelewu pomiędzy różnymi rachunkami w obrębie banku...

   Usuń
  5. No ja jestem z niego bardzo zadowolony, a przeszedłem już kilka banków w sowim życiu. Podoba mi się też to, że nikt mnie nie zmusza do jakichś czynności żeby uniknąć prowizji. Nie muszę pamiętać, czy płaciłem kartą, czy nie. Nie muszę mieć wpływu na konto, niczego nie muszę, a i tak jest darmowe.

   Usuń
 51. Największą (dla mnie) wadą tego banku jest brak obsługi płatności internetowych! Karta wyłącznie do płatności "w realu" jest odrzucana przy próbie opłaty w Internecie, a główne serwisy płatności online nie uwzględniają tego banku jako opcji do przelewu. Pozostaje przelew tradycyjny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Maleniak, jakby Pan przeczytał chociaż ten artykuł do końca i to co jest na dole napisane albo chociaż w komentarzach, to by Pan wiedział, że można robić bez problemu płatności internetowe. Sama cały czas wykonuję płatności internetowe bez najmniejszego problemu. Żeby można było płacić kartą bankomatową VISA, to trzeba nią najpierw wykonać chociaż jedną transakcję z użyciem pinu, np. wypłacić coś z bankomatu. Jest tak zw. bezpieczeństwa. Jak się domyślam, Pan tego nie zrobił i dlatego Pana karta nie była w pełni aktywowana do płatności online. Mało tego, każdy operator do płatności internetowych ją akceptuje. Włącznie z zagranicznymi. Ikonki też się mają już niedługo pojawić, a nawet oddziały i wpłatomaty. Ten Bank się bardzo szybko rozwija. Warto najpierw zapytać, zanim się napisze opinię.

   Usuń
  2. Endless Lameness5 lipca 2016 13:46

   Wczoraj kupiłem kilka gier na Steamie. Nie wiedziałem że się nie da, więc pewnie tylko dlatego się udało ;-)

   Usuń
  3. Skoro tak to proszę Moderatora o usunięcie mojej niesprawiedliwej opinii. Inna sprawa, że z kartą AliorSync takiego problemu nie miałem.

   Usuń
  4. No już niech jest ;). Po prostu nie aktywował Pan w pełni karty do płatności internetowych. Wg. mnie takie zabezpieczenie jest zrozumiałe. W końcu banki wysyłają do nas karty pocztą.

   Usuń
  5. Ja nawet w za domenę zarejestrowaną w USA w amerykańskiej firmie Godady płaciłem online tą kartą i nie było żadnych problemów.

   Usuń
 52. Skoro ten sam człowiek założył mBank i Bank Smart, wykorzystał stare założenia, to opłaty z pewnością pójdą w górę, jak tylko nabiorą więcej klientów i ludzie się przyzwyczają. Mnie odstręcza to, że bank nie ma swoich oddziałów, chociaż w większych miastach. No chyba że potraktuje się to konto jako "portmonetkę" do bieżących wydatków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Smarcie też już mają zakładać oddziały, bo ten bank się bardzo szybko rozwija. Zainwestowali sporo pieniędzy w promowanie konta bez warunków i opłat i to jest ich wyróżnikiem na rynku, więc nie wydaje mi się, że twoja filozofia jest uzasadniona.

   Osobiście od lat nie byłem w oddziale. Chcesz mieć oddział w sąsiedztwie i darmowe konto internetowe, bez warunków, to takich nie ma niestety.

   Nie ten sam człowiek założył mBank i Smart Bank, tylko uczestniczył w procesie zakładania obu banków. Ja bym to raczej odebrał jako pozytyw, bo mBank jest dobrym bankiem. Poza tym w opłatach nie różni się od innych banków, a wprowadził opłatę warunkową do karty dopiero po chyba 10 latach działalności. Fakt, że co jakiś czas ją podnoszą. Poza tym konto jest do dzisiaj darmowe. Zasugerowaną przez Ciebie politykę to raczej T-Mobile Usługi Bankowe wprowadził, bo oni właśnie zaoferowali super konto darmowe bez warunków, a po kilku miesiącach już się pojawiła opłata za kartę, a w Smarcie nie i nic nie wskazuje na to żeby się miała pojawić.

   Usuń
 53. Katarzyna Łęcka1 sierpnia 2016 09:02

  Jak wygląda kwestia opłaty za przelewy np. z konta prowadzonego w EUR na konto PLN? Wcześniej korzystałam z konta w Alior, środki przewalutowywałam w kantorze internetowym. Zastanawiałam się nad ponowną jego aktywacją, ale Smart wygląda korzystnie, no i ma możliwość dysponowania kontem oszczędnościowym, co jest dużą zaletą.

  OdpowiedzUsuń
 54. No więc postanowiłem założyć konto...wypełniłem wniosek a na koniec..."strona w przebudowie"....ROTFL KICHA i powiem szczerze, nie będę próbował ponownie, kiepska reklama banku jak dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie robiłeś w nocy jak i akurat trafiłeś na prace konserwacyjne, w każdym banku takie przeprowadzają i wcześniej o tym informują. Jak wyrabiasz sobie opinię na podstawie takiej dupereli, to już twoja sprawa.

   Usuń
 55. A na ile sprawnie przebiega likwidacja konta w SmartBank? Czy ktoś już to przećwiczył?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przećwiczyłem, bo konto mi się podoba, ale też pytałem o to przy zakładaniu. Z tego co wiem, to jak masz kwotę poniżej 50 zł na tym koncie, to tylko wysyłasz wypowiedzenie. Jak większą kwotę to trzeba mieć podpis potwierdzony notarialnie, bo oni nie mają wzoru twojego podpisu (zatem to zrozumiałe). Więc najlepiej najpierw opróżnić konto, a potem wysłać wypowiedzenie. Jako że nie mają twojego podpisu, to nie mają się do czego doczepić, tak jak to robił niegdyś mBank, więc powinno być bezproblemowo.

   Teraz się może coś pozmieniać, bo będzie tylko opcja zakładania kont z kurierem, więc już będą mieli wzory podpisów dla tych nowych kont. W sumie to bezpieczniej. KNF zlecił bankom odchodzenie od aktywowania rachunków przelewem.

   Usuń
 56. Mam pytanie odnośnie oddziałów BIZ Banku. Planuję założyć Smart Konto EU, ale potrzebuję wpłacić w jakiś sposób gotówkę. Czy oddziały BIZ Banku przyjmą wpłatę w euro?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinni skoro można normalnie korzystać z oddziałów i całej infrastruktury BIZ Banku, ale nie próbowałam wpłacać euro. Pewnie można, ale zadzwoń i zapytaj najlepiej.

   Usuń
  2. ZastanawiamSięNadNowymKontem20 sierpnia 2016 17:13

   Tabela prowizji i opłat, pkt 8. Bank prowadzi obsługę gotówkową, w tym przyjmuje wpłaty i dokonuje wypłat wyłącznie w złotych.

   Usuń
 57. A jak wygląda sprawa wymieniania waluty z takiego konta? W opłatach nie mogę się tego doszukać, a w samej tabeli wspomniane są przelewy krajowe w złotówkach, jakoś nie mogę się natknąć na żadną informacje z tym związaną. Jak sobie przeleje dolary na np. Cinkciarza (przelew krajowy, denominowany w USD), to czy poniosę jakąś opłatę? Dzięki, że tacy pomocni jesteście, karma do Was wróci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy dobrze rozumiem - z konta walutowego USD na konto w Cinkciarzu? Nie powinno być żadnej prowizji za przelew, ale nie robiłam tak nigdy.

   Usuń
 58. Dlaczego Bank SMART zmienił regulamin i wymazał z niego paragraf o gwarancji depozytów??? Czy ten bank nadal jest bezpiczny? Skoro nadal jest w spisie banków objętych Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, dlaczego wymazał ten paragraf?
  "[...] W związku z powyższym, FM Bank PBP S.A. (dalej: „Bank”) wprowadza na podstawie § 41 ust. 2 pkt 1 „Regulaminu rachunków bankowych oraz usług płatniczych dla Klientów indywidualnych” (dalej: „Regulamin”) zmiany do postanowień Regulaminu, obejmujące usunięcie dotychczasowego § 47 informującego o zasadach gwarantowania depozytów w oparciu o dotychczasową ustawę z 1994 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, uchyloną przez ustawę wskazaną powyżej."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest bezpieczny. Ochrona BFG jest regulowana przez ustawę i przepisy prawne, a nie regulaminy banków. Jest nowa ustawa, więc musieli zmienić ten zapis w regulaminie, bo nie mogą się powoływać na starą ustawę. Nowa ustawa jeszcze bardziej zabezpiecza depozyty klientów banków.

   Napisałam do nich maila - odpowiedzieli że:

   "dla deponenta będącego osobą fizyczną nowa ustawa z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym zachowuje jako zasadę dotychczasową maksymalną wysokość środków gwarantowanych - od dnia ich wniesienia na rachunek w naszym Banku do wysokości równowartości w złotych 100 000 euro – w całości. Ponadto, ustawa wprowadza też nowy poziom ochrony dla osób fizycznych w zależności od pochodzenia deponowanych środków, mogący sięgać w niektórych przypadkach nawet dwukrotności powyższego limitu dla środków zdeponowanych w Banku."

   Usuń
 59. Czy na dzień dzisiejszy coś się zmieniło w tym banku ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Darmowe wpłatomaty Euronetu.

   Dodali trochę nowych produktów - jest kilka lokat, nowe konto Nest Rodzinne Oszczędności z premią wypłacaną na koniec roku oszczędzania.

   Założyli sporo oddziałów i placówek partnerskich.

   Wprowadzili dodatkowe zabezpieczenie do płatności online kartą debetową - 3D Secure - przychodzi SMS z hasłem jednorazowym jak płacisz kartą bankomatową przez Internet.

   Konta i karta są dalej darmowe bez warunków.

   Według mnie jest bardzo spoko.

   Usuń
  2. Myślę żeby założyć swoje pierwsze konto, a oferta w tym banku jest bardzo interesująca, tylko boję się, że jakieś ukryte haczyki są.

   Usuń
  3. No właśnie nie ma haczyków. To jest w tym banku największym atutem, że tam nie ma warunków do spełniania żeby konto było darmowe. Wiesz tam w tabeli opłat i prowizji się znajdą jakieś opłaty za jakieś nietypowe rzeczy, czy zlecenia, ale wszystkie normalne czynności związane z obsługą i korzystaniem z konta są darmowe.

   Usuń
  4. Moim zdaniem Nest jest lepszym nawet bankiem i konto też jest lepsze niż Smart. Przede wszystkim nie ma problemu z wpłatami gotówki za darmo bez opłat. W w Smarcie tego nie było, a Nest wprowadził darmowe wpłatomaty Euronetu. Powstaje też coraz więcej oddziałów i placówek partnerskich.

   Usuń
 60. Nest Bank wkroczył z przytupem na rynek i zgarnia Klientów z innych banków. Co sądzicie o wejściu ww franczyzę tego banku? Ciekawe na jakich warunkach można otworzyć placówkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Panie, jeżeli jest Pan zainteresowany otwarciem placoówki partnerskiej Nest Banku, po szczegóły zapraszam na naszą stronę: nestbank.pl/o-nas/siec-partnerska.html. Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

   Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

   Pozdrawiam,
   Opiekun Klienta Nest Bank
   nestbank.pl

   Usuń
 61. Też mi taka franczyza przeszła przez myśl. Bank się chyba dość dobrze rozwija. Tylko właśnie ciekawe jakie warunki trzeba spełnić i jakie koszty by były w przypadku takiej franczyzy.

  OdpowiedzUsuń
 62. Świetny bank i w sumie jedyny, który nie ma jakichś durnych wymogów, że muszę płacić kartą, żeby prowizji mi nie wlepili. Bo cała reszta jest niby darmowa, ale jak spełni się pewne warunki.

  OdpowiedzUsuń