[Promocje bankowe i nowe opinie 2023]

mBank opinie konta lokaty kredyty

mBank to internetowy bank należący do BRE Banku. Jest to jeden z prekursorów bankowości internetowej w Polsce, który wraz z Inteligo (wirtualnym oddziałem PKO) rozpoczynał erę bankowości elektronicznej w naszym kraju.


mBank można już obecnie chyba zaliczyć do banków o długim stażu na rynku. Przynajmniej w grupie "młodych" banków, bo w porównaniu do PKO, czy ING, mBanku raczej nie można nazwać bankiem z tradycjami. Przy czym czy jest to zaleta, czy wada? Otóż tendencja na rynku bankowym jest taka, że "stare" banki mające wieloletnich stałych klientów, posiadają znacznie gorszą ofertę niż młodsze banki, które owego klienta chcą pozyskać. "Młode" banki zwykle potrzebują kapitału na inwestycje i by go zdobyć często oferują np. atrakcyjne oprocentowanie lokat, różne promocje itp. Z kolei często też kredyt w takich bankach jest dosyć drogi.

mBank można uplasować gdzieś pośrodku między tymi dwoma grupami banków. Początkowo oferta mBanku była bardzo atrakcyjna - zrewolucjonizował wręcz rynek - darmowe konta, bez żadnych opłat za prowadzenie, czy kartę były w tamtym czasie rzadkością.

Konta w mBanku - opłaty i prowizje

Przez wiele lat bank autentycznie nie wprowadzał żadnych opłat. Nie liczą może karty do dodatkowego konta osobistego o niewielkim oprocentowaniu eMax, jednak owej karty nie trzeba był posiadać. Obecnie bank poniekąd dalej utrzymuje brak prowizji za prowadzenie konta - zarówno osobistego (ROR), jak i oszczędnościowego. Jednak jakiś czas temu pojawiła się pewna różnica. Mianowicie bank wprowadził opłatę za kartę w przypadku braku transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę. Dla kogoś kto płaci kartą i ma jedno konto może nie jest to problematyczne w żadne sposób. Jednak dla kogoś kto ma wiele kont, jest to już opłata - wprawdzie nie wielka, bo na początku wynosiła 2zł, potem podnieśli do 4zł, ale zawsze to opłata. Można wysnuć wniosek, że mBank wchodzi powoli w tendencje zwiększania opłat/prowizji. Czas pokaże czy owa tendencja będzie się rozwijać. Oczywiście na daną chwilę w porównaniu do archaicznych banków żerujących na stałych klientach, gdzie płaci się za każdy przelew, sms, prowadzenie konta, kartę itp. mBank nadal wypada nieźle, ale są na rynku konta całkowicie bezpłatne i bez żadnych wymogów. Także na dzisiejszym rynku bankowym nie jest to już nic wyjątkowego, a nawet niektóre banku dają - "płacą" klientowi premię za wykonywanie określonych czynności jak np. płacenie bezgotówkowo kartą. Mało tego w niektórych bankach jak np. Getin / Idea klient ma możliwość korzystania ze wszystkich bankomatów w Polsce bez prowizji. Przy czym mBank również udostępnia bardzo szerokie możliwości korzystania z bankomatów bez opłat - m.in. z całej sieci Euronet, czy BZ WBK. Jednak dla klientów mBanku korzystanie ze wszystkich krajowych bankomatów bez prowizji wymaga dodatkowej, miesięcznej opłaty pobieranej z konta.

Lokaty w mBanku

Na początku działalności wprawdzie oferował atrakcyjne, wysokie oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym eMax Plus, ale było to wiele lat temu. Typowe lokaty raczej nigdy nie były silną stroną mBanku. Obecnie też oprocentowanie lokat nie jest zbyt wysokie. Aczkolwiek obecnie mBank podążając za trendami na rynku bankowym zaczyna oferować wysokie oprocentowanie promocyjne np. w celu nakłonienia klientów do zainstalowania w telefonie aplikacji bankowości mobilnej. Przy czym jest to bank, który ma sporo klientów i raczej nie ma tu co liczyć na lokaty z oprocentowaniem na poziomie oferowanym przez "młodsze" np. z grupy Getin Holding w ramach, której np. Getin Online, zdobywszy już jakąś tam określoną popularność, już też zaczął odstawać odrobinę od Idea Banku, który nadal jest nastawiony na pozyskiwanie klientów i kapitału.

Zalety mBanku - rozbudowana oferta innych usług finansowych

Można tu między innymi wymienić:
 1. Supermarket funduszy inwestycyjnych - wprowadzony wiele lat temu do oferty produkt, który znacząco ułatwił zakup jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych. Siedząc przed komputerem, bez najmniejszego problemu możemy zlecać kupno, bądź zbycie jednostek z bardzo szerokiej oferty funduszy inwestycyjnych.
 2. eMakler - inwestowanie i gra na giełdzie przez Internet. Usługa pozwala w łatwy i szybki sposób dokonywać transakcji kupna i sprzedaży akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych
 3. Szeroka oferta ubezpieczeń - podobnie jak w przypadku Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych w mBanku mamy do dyspozycji coś a'la supermarket ubezpieczeń - mamy dostęp do bardzo szerokiej oferty ubezpieczeń z różnych grup i towarzystw ubezpieczeniowych (szczególnie komunikacyjnych / samochodowych OC / AC / NNW, ale jest też dostęp do wielu innych rodzajów ubezpieczeń jak: podróżne, zdrowotne, ubezpieczenia domu lub mieszkania i inne ubezpieczenia typu assistance.
 4. Inne dodatki typu mOkazje itp.

Wady mBanku

 1. Niewielka ilość placówek stacjonarnych / oddziałów w stosunku do największych banków jak ING, czy PKO - wprawdzie mBank oferuje tak zwane mKioski, gdzie są wpłatomaty i jest obsługa, jednak dla wielu osób brak oddziałów blisko domu może być sporym minusem. Nie zapominajmy jednak, że jest to bank internetowy! Poza tym tych oddziałów jest coraz więcej. W praktycznie wszystkich większych i średnich miastach już są.
 2. Wielu klientów uskarża się na problem z zamknięciem konta, wiąże się to z wysłaniem do banku papierowego wniosku. Bank podobno często kwestionuje podpisy na tych wnioskach.
 3. Istnieje ryzyko, że bank z czasem będzie zwiększał liczbę i wysokość prowizji, przy czym takowe ryzyko jest w każdym banku.

Jakie konto wybrać?

Oferta kont w mBanku jest dość szeroka, ale moim zdaniem najlepszym rachunkiem w mBanku jest standardowe eKonto. Jest tam też dużo bonusów, takich jak zwroty i premie za aktywne korzystanie lub promocyjnej oprocentowanie na koncie osobistym ROR, czyli eKoncie. Proces zakładania konta jest bardzo prosty. Wystarczy wypełnić wniosek na stronie mBanku. Poniżej zamieszczam link do strony mBanku z wnioskiem o otwarcie Konta Mobilnego.

Nowy serwis internetowy i transakcyjny mBanku

mBank ostatnio zmienił wygląd swojego serwisu transakcyjnego - poniżej prezentuję zrzut ekranu:
Serwis transakcyjny w mBanku
Oczywiście jak zawsze zapraszam Was do Wyrażania własnych opinii na temat tego banku.
Jesteś tu:
AntyhaczykNajlepsze BankiOpinie o Bankach ⭐ mBank opinie konta lokaty kredyty

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
16 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Do wad mbanku można zaliczyć ich chat z doradcą. Ostatnio łączyło mnie 25min i zawsze nie do tego doradcy:) Zapraszam na mój nowy blog kredyty-opisy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie ostatnio od razu połączyło, chociaż fakt, że jakiś czas temu chwilę czekałam, ale to było może z 5 min. Akurat może trafiłeś na taki moment, że dużo ludzi się kontaktowało z doradcami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co do wad mBanku, to rzeczywiście bank powinien umożliwić zamknięcie rachunku przez Internet. Skoro jest możliwość założenie konta poprzez wykonanie przelewu z innego banku (całkowicie przez Internet), który ma potwierdzić tożsamość danej osoby i wolę zawarcia umowy. Taki system powinien działać w obie strony. Jednak wątpię, żeby mBank poszedł w tym kierunku, gdyż mógłby tracić szybciej klientów. Inny problem to podwyżki opłat, również w tym roku. Ale to chyba dotyczy większości banków.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo duży problem polega na braku doinformowania pracowników tego banku! Dzwoniłam do kilku oddziałów/placówek w Szczecinie i w jednej sprawie było tyle samo opinii i doradzania ile placówek. Nawet poprzez infolinię raz usłyszałam, że opłata będzie wynosiła 10 zł w placówce banku i 30 zł chcąc zamówić dokument przez Internet i odbiór w placówce. Później za drugim razem inny pracownik stwierdził, że dokument będzie kosztował 40 zł. Takie strzelanie w ciemno to nie w banku. W dodatku namawiają na darmowe konto, ale później w razie czegokolwiek, głupiego zaświadczenia o zarobkach musisz zapłacić. Gdzie w innym banku mąż na początku usłyszał 10 zł, a następnie pani powiedziała - jesteśmy przyjaznym bankiem i nie zapłacił ani grosza, a sprawę załatwił w 3 min. A w mBanku?? Stałam i czekałam aż pracownica skończy obsługę klienta, bo ta z którą rozmawiałam była niedoinformowana!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Praktycznie we wszystkich bankach za wydanie papierowych zaświadczeń i dokumentów trzeba płacić. Przypadek Pani męża to niestety wielka rzadkość.

   Ogólnie uważam, że mBank to dobry bank. Ja się przeniosłam do Banku Smart, bo nie płacę kartą i nie lubię opłat warunkowych za kartę.

   Usuń
 5. Najlepiej zadzwonić, bo z tego co wiem, to w mBanku można negocjować lokaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Obsługa nie najlepsza. Ostatnio udostępnili platformę transakcyjną giełdy. Chciałem się coś o tym dowiedzieć. Doradca telefoniczny odpowiedział mi, że musi się zapytać. Bardzo śmieszne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, to nie jest nic takiego strasznego. W bankach doradcy też specjalizują się w wybranych dziedzinach. Mają swoje działy, jak w każdej firmie. Jak pytasz szczegółowo o coś, co nie jest w jego specjalizacji, to powinien się zapytać albo przełączyć Cię do odpowiedniego działu.

   Z moich doświadczeń jeśli chodzi o obsługę, to mBank ma raczej dobrą.

   Usuń
 7. Tabela opłat mBanku jest - z tego, co słyszałem - nieaktualna. Piszą, że opłata za usługę bezpłatnych wypłat jest 5 zł, ale, (pomijając, że to dodatkowa usługa jaką się wykupuje) jednocześnie słyszałem, że płaci się prowizję za wypłaty poniżej 100 zł z bankomatu. W dodatku obojętne czy ma się wykupione darmowe wypłaty i dopiero samemu trzeba rezygnować z usługi darmowych wypłat. Poza tym co chwila wprowadzają jakieś opłaty i zmieniają regulaminy. Nawet na forum banku na to narzekają! Nawet jeśli w rankingach wypada lepiej w stosunku do innych banków, to po czymś takim warto się zastanowić czy zakładać konto. Niby strona do obsługi banku (jest wersja demonstracyjna na stronie banku) wygląda prosto, ale to nie wszystko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale słyszałeś, czy sprawdzałeś? Nie bierz za pewnik wszystkiego co czytasz na forach, bo ludzie często głupoty piszą.

   Usuń
  2. Na blogu po prawej stronie w menu jest ranking Antyhaczyka, są tam też konta. Poczytaj o Nest Banku, myślę że będzie ci odpowiadał. System bardzo prosty i brak opłat za kartę, prowadzenie, przelewy, wypłaty z bankomatów w kraju itp. bez żadnych warunków.

   Usuń
 8. Jak ktoś ma już konto długo to jest nikim dla banku. Starym klientom podnosi się limity, dodaje czasami opłaty, gdy dużo zrezygnuje, to je się zdejmie, a nowych szuka się z otwartymi ramionami i daje prezenty. 20 lat mam konto w mBank coraz bardziej myślę o zamknięciu tu rachunków. Nie liczę na prezenty ale miałem mieć wiecznie"0" Opłaty, limity a bardziej nowym do tego niż mi - więc pytam po co moja wierność temu bankowi?

  OdpowiedzUsuń
 9. Wisz wierność bankowi nie ma sensu. Na pewno nie odwzajemni twoich uczuć. Ja zmieniam banki jak rękawiczki - fajna oferta w innym lub coś mi się nie spodoba, to zmieniam konto. Dzisiaj przez internet wnioski wypełniasz. Kurier do Ciebie przyjedzie, stare konta zamykasz też przez Internet. Także jak coś to nie ma co siedzieć w jednym banku, bo zawsze w nim siedziałeś.

  Niestety tak to wygląda nie tylko na rynku bankowym, ale i każdym dużym rynku z korporacjami. Nowy klient dostaje prezenty, stary jak już jest to jest nie trzeba o niego zabiegać. Taka dzisiaj polityka marketingowa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeban... bank zablokowali mi konto, bo sobie ubzdurali jakąś weryfikację i że mam się stawić osobiście. Nie da rady tego załatwić przez telefon ani wideo połączenie. Zresztą na te wideo próbowałem się połączyć przez 2 dni, ale nikt nie odbierał i tak czekałem ponad godzinę próbując parę razy się połączyć. Powiedziałem, że jestem za granicą. Oni, że takie mają zasady. Jestem bez pieniędzy i tylko dzięki firmie, w której pracuję, dzięki zaliczkom dam rade przeżyć i wrócić do Polski. Przyjeżdżam i odrazu zamykam konto.

  OdpowiedzUsuń
 11. Promocyjna lokata 4.5% na 3 m-ce. Chcę założyć lokatę na 10000zł, a muszę wpłacić na konto oszczędnościowe 10700 zł. Idioci chcą odsetki naliczyć z moich pieniędzy i jeszcze więcej zajumać?:P

  OdpowiedzUsuń
 12. W mBanku się nie zakłada lokat. Tam nie ma wysokiego oprocentowania, a jak już coś jest, to z warunkami dodatkowymi. Wydaje Ci się, że to duży procent teraz? Poszukaj sobie na tym blogu wpisu z najlepszymi lokatami. Na stronie głównej jest chyba przyklejony jakiś link gdzieś na górze.

  OdpowiedzUsuń