NEST Bank [Opinie] Konto osobiste [Opłaty] Lokaty Karty Kredyty

Tym razem bierzemy pod lupę dosyć nowy bank na rynku, a mianowicie NEST BANK (dawny SMART), w którego powstawaniu brał udział miedzy innymi twórca mBanku. Bank Smart zmienił nazwę na Nest Bank, ponieważ został połączony z BIZ Bankiem. Obie te marki należą do FM Banku PBP S.A. Jest to cały czas ten sam bank. Wszystkie konta i karty pozostały w pełni darmowe bez warunków do spełnienia przez klienta. Dla klientów w zasadzie zmieniła się tylko nazwa, logo i barwy w systemie transakcyjny. Dodano za to kilka nowych funkcjonalności, ciekawych lokat i innych produktów bankowych, a Bank Smart przestał być bankiem stricte wirtualnym i klienci będą teraz mogli w pełni korzystać również z oddziałów i wpłatomatów coraz bardziej rozwijającego się banku. W prawdzie już jakiś czas temu klienci Banku Smart mogli już korzystać z infrastruktury BIZ Banku, ale teraz wszystko zostało z integrowane w jeden nowoczesny i większy bank.

Lokaty i konta w Nest Bank (Nest Konto, które zastąpiło Smart Konto to obecnie Nr 1 w naszym Rankingu Kont Osobistych)

Bank ten dla nowych klientów zaoferował najlepszą obecnie lokatę na rynku. Jest to taki dodatek dla osób zakładających konto.

Lokata Witaj - Najlepsza lokata na start dla nowych klientów na rynku na 4% na 3 lub 6 miesięcy.

Poza dosyć dobrym kont oszczędnościowym Nest Bank przygotował dla nowych klientów bardzo wysoko oprocentowaną lokatę. Dostępna jest po założeniu konta - Lokata na start na 4% na 3 lub 6 miesięcy do 10 000 zł. Jest to obecnie najlepsza lokata na rynku. Przewyższająca nawet lokatę Happy w Idea Banku, bo tam obecnie taki procent możemy uzyskać tylko na 2 miesiące, a na okres 3 miesięcy w Idei już jest niższy.

Standardowo Lokata Witaj jest na 3 miesiące, ale można ją również założyć na 6 miesięcy na 4%!, czyli to już naprawdę dobra lokata, jak na dzisiejsze warunki. Nie ma drugiej z takim procentem i okresem. Jednak by założyć ją na 6 miesięcy trzeba zapewnić wpływ na konto z tytułu wynagrodzenia, emerytury itp. na 2500zł w ciągu 60 dni od otwarcia tej lokaty, bo inaczej bank obniży nam oprocentowanie. Takiego warunku nie ma w przypadku Lokaty Witaj otwieranej na 3 miesiące. Więc jeżeli nie chcemy spełniać żadnych warunków, to wybierzmy sobie wariant na 3 miesiące. Lokatę Witaj otwiera się dopiero po założeniu konta z poziomu bankowości internetowej. Mamy na to 30 dni od otwarcia konta.Konto osobiste: Nest Konto (ROR)

Jeśli chodzi o konto osobiste, czyli rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy potocznie zwany ROR, Nest Bank (dawny Bank Smart) propaguje ideę w pełni darmowego konta bez warunków - oczywiście w praktyce nie ma w pełni darmowych kont. Jednak oferowane przez NEST Bank konto, które zastąpiło Smart Konto w aspekcie prowizji wypada wręcz bardzo dobrze - bank nie pobiera żadnych opłat za popularne czynności bankowe, typu prowadzenia rachunku, przelewy, wypłaty z bankomatów itp. Poza tym jest to obecnie już jedyny bank oprócz Volkswagen Banku, który nie pobiera opłat warunkowych za kartę uzależnionych od miesięcznych transakcji bezgotówkowych, co jest jego zdecydowanym wyróżnikiem na tle konkurencji. Ostatnio wszystkie pozostałe banki albo wprowadziły opłaty za kartę, albo podniosły już istniejące. Wprawdzie zapłacimy symboliczną prowizję za między innym takie czynności jak zmiana PIN'u, ale dla przeciętnego klienta są to czynności rzadko wykonywane i praktycznie płatne chyba w prawie wszystkich bankach, a jak są bezpłatne to z kolei banki pobierają inne prowizje.

Cechy Nest Konta

 • Otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 zł bez warunków
 • Wydanie i obsługa karty debetowej (bankomatowej): 0 zł bez warunków
 • Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce: 0 zł
 • Wpłaty we wszystkich wpłatomatach sieci Euronet: 0 zł
 • Przelewy internetowe (w systemie Elixir - czyli te normalne): 0 zł
 • Przelewy internetowe do ZUS i US: 0 zł
 • Zlecenie stałe: 0 zł
 • Polecenie zapłaty: 0 zł (przy czym odwołanie polecenia zapłaty lub modyfikacja kosztuje już 5zł)
 • Po założeniu konta możliwość otwarcia lokaty promocyjnej "Witaj" na 4% na 3 miesiące do 10 000 zł. (Mamy na to 30 dni od otwarcia rachunku).
 • Po wykorzystaniu promocyjnej lokaty na start "Lokaty Witaj," są jeszcze inne dobre lokaty dostępne dla posiadaczy rachunku np. lokaty dla nowych środków.

Poniżej zamieszczam link do wniosku o to konto na stronie Nest Banku. Szczegółowa instrukcja jak je założyć znajduje się w dalszej części artykułu:

Konto oszczędnościowe: Nest Oszczędności

Bank Smart miał być z założenia w pełni mobilnym bankiem. Nastawionym na klienta obeznanego w nowych technologiach i preferującego darmowe konta. Nest Bank jest bankiem praktycznie dla każdego profilu klientów. Na daną chwilę bank kusi nowych klientów wysoko oprocentowanym rachunkiem oszczędnościowym. Aktualnie jest to w promocji 2,25%, co przy obecnym poziomie stóp procentowych jest wysokim oprocentowaniem jak na rachunek oszczędnościowy bez warunków związanych z płatnością kartą, wpływami na konto itp. Nawet w porównaniu do "czystych" lokat bankowych (wyłączając oczywiście te promocyjne, powiązane z jakimiś innymi produktami, funduszami, obowiązkiem zakładania konta lub warunkami, które klient zobowiązuje się spełniać typu płatności kartą itp.) można uznać, że jest to obecnie atrakcyjne oprocentowanie. Niestety jak wszędzie, jest to oprocentowanie promocyjne i ograniczone do okresu trwania promocji.

Dużą zaletą tego konta oszczędnościowego jest górny limit wysokości zdeponowanych środków - po przekroczeniu którego zostaje obniżone oprocentowanie, ale tylko dla środków przekraczających ten limit. Wynosi on aż 50 000 zł. To całkiem sporo zważają na przykład na to, że w okresie promocji konta oszczędnościowego dbNET24 zakładanego przez Internet w pakiecie z kontem osobistym dbNet w Deutsche Bank ten limit wynosił 10 000 zł (podobnie jest w wielu bankach). Przy czym oprocentowanie było wyższe na początku, ale też ogólnie wtedy były znacznie wyższe stopy procentowe. Dzisiaj jest znacznie niższe. W wielu bankach limit dla podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym wynosi często nawet tylko 5 tys., a w niektórych jest równy wysokości największego miesięcznego wpływu na konto osobiste w danym miesiącu. Także można uznać ofertę konta oszczędnościowego w Nest Bank (dawny Smart Bank) za w miarę atrakcyjną. Jest przejrzysta, bez kombinowania z wysokim limitem dla podwyższonego oprocentowania. Pytanie tylko jak długo Nest Bank utrzyma wysokie oprocentowanie na tym koncie oszczędnościowym. Bank Smart raczej trzymał stabilne oprocentowanie, więc teoretycznie można założyć, że tak samo będzie w Nest Banku (teoretycznie).

Ogólnie jest to typowe konto oszczędnościowe, czyli w pewnym sensie coś pomiędzy klasycznym rachunkiem ROR, a lokatą bankową:

 • wyższe oprocentowanie niż na rachunku osobistym,
 • jeden przelew w miesiącu kalendarzowym darmowy, pozostałe (awaryjne) - 5zł
 • zmienne oprocentowanie

Nie jest to jednak jedyne konto oszczędnościowe w tym banku. Mamy jeszcze do dyspozycji konta do długookresowego oszczędzania, gdzie oprócz bazowego oprocentowania otrzymujemy premię 2% i jeszcze +1% z każdym rokiem oszczędzania oraz +1% za każde dziecko (maksymalnie +4% za czwórkę dzieci). Jest to bardzo dobre konto, ale premia niestety dotyczy tylko środków zgromadzonych w danym roku. Środki z poprzednich lat są oprocentowane według bazowego oprocentowania. Mimo to konto to jest dość ciekawym rachunkiem.

Karty bankomatowe / płatnicze i prowizje

NEST Bank (dawny SMART) nie pobiera prowizji za wydanie karty, ani miesięcznych za użytkowanie kart debetowych, bez żadnych warunków i wymogu wykonywania transakcji bezgotówkowych. Tym samym odróżnia go to od mBanku, w którym nie jest pobierana prowizja w wysokości 6 zł za użytkowanie karty płatniczej pod warunkiem, że klient miesięcznie wydaje nią 300 zł na transakcje bezgotówkowe. Warto też zaznaczyć, że kiedyś, na początku w mBanku karta do rachunku eKonto również była całkowicie bezpłatna, a dopiero z czasem mBank wprowadził ową prowizję. Niby nic (niewielka prowizja, niewielki próg kwoty do wydania płacąc kartą by tej prowizji uniknąć, ale jak się ma kilka kont i kilka kart to już może mieć znaczenie jak w każdym banku się płaci prowizje za kartę). w Nest Banku nie ma takich uciążliwości. Trzeba jednak zaznaczyć, że darmowa jest jedna karta w Nest Banku. Dodatkowa karta niestety już nie, aczkolwiek jeżeli zajdzie taka potrzeba, to możemy wyrobić dodatkową np. do innego rachunku i opłata na tle innych banków jest wręcz symboliczna, bo to tylko 25 zł opłaty rocznie lub przybliżona równowartość w walucie obcej w przypadku kont walutowych. W przypadku dodatkowych kart również nie ma żadnych opłat miesięcznych za korzystanie i warunków dotyczących płatności bezgotówkowych.

Czy to bezpieczny bank? Wiarygodność: NestBank (Smart) w BFG - Bankowy Fundusz Gwarancyjny

Przed aktualizacją tego artykułu, przy okazji wcześniejszej analizy Banku Smart profilaktycznie sprawdziłam wiarygodność tego banku - Bank Smart widniał wśród banków objętych BFG obok FM Bank / BIZ Bank. Teraz miejsce to zastąpił Nest Bank SA, co można łatwo sprawdzić na stronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Także jest to pełnoprawny, normalny bank, którego działalność reguluje polskie prawo bankowe, podlega pod nadzór KNF (Komisja Nadzoru Finansowego), a nasze środki w nim zgromadzone są chronione przez BFG.

Wato też dodać, że Nest Bank jest w dobrej kondycji finansowej. Niewiele osób zwraca na to uwagę wybierając bank, a na polskim rynku działa wiele wielkich banków z poważnymi problemami finansowymi jak na przykład Getin Bank. Fakt, że nasze pieniądze są chronione i gwarantowane przez BFG, ale zawsze bezpieczniej się człowiek czuje, jak jego bank jest w dobrej kondycji (o ile mamy tego świadomość).

Jak założyć konto w Nest Banku?

Aby założyć w pełni darmowe Nest konto bez opłat i wymogów należy wypełnić wniosek. Poniżej zamieszczam link, który przekierowuje od razu na stronę banku, gdzie znajdziemy formularz, który należy wypełnić. Jest on od razu wnioskiem o otwarcie konta. Następnie mamy do wyboru dwie opcje weryfikacji naszych danych - kurier, który przywiezie nam umowę do podpisania lub w pełni przez Internet - wykonując przelew weryfikacyjny z naszego konta w innym banku, które założyliśmy w tradycyjny sposób (o ile nasz stary bank znajduje się na liście do wyboru we wniosku - jeśli nie to trzeba wybrać kuriera). W przypadku wyboru przelewu weryfikacyjnego, po wypełnieniu wniosku zostaniemy przekierowani do swojego banku, gdzie musimy się zalogować i wykonać przelew online. Musi on zostać wykonany z naszego konta. Nie może to być konto innej osoby, nawet członka rodziny. Wszystkie dane w przelewie muszą się zgadzać z tymi podanymi we wniosku. Jest to o tyle dobra metoda, że konto można założyć natychmiast, całkowicie przez Internet bez podpisywania umów stosując błyskawiczny przelew online na 1 zł (taki jak przy zakupach w sklepach internetowych). Wszystko jest wyjaśnione krok po korku podczas składania wniosku.
Jeżeli zakładając konto wybraliśmy opcję posiadania karty, to po pierwszym zalogowaniu do systemu trzeba jeszcze aktywować kartę i już możemy się cieszyć darmowy kontem totalne bez opłat i warunków.

BizNest Konto. Tak samo darmowe i bez warunków - konto firmowe

Konta walutowe Euro, Dolar Amerykański, Funt Brytyjski (EUR, USD, GBF)

Konta walutowe w Nest Banku są również w pełni darmowe bez warunków, tak samo karty do nich. Żadnych wymogów dotyczących transakcji, opłat za wydanie, korzystanie z karty, prowadzenie konta. Chyba że założymy sobie 2 karty jedną do konta w złotówkach i drugą do walutowego. W takim wypadku druga dodatkowa karta jest już płatna, ale jest to jedyne opłata roczna w zależności od waluty 25 zł, 5 Euro, 6 dolarów lub 5 funtów. W przypadku dodatkowych kart również nie ma żadnych opłat miesięcznych za korzystanie i warunków dotyczących płatności bezgotówkowych. Za wypłaty z bankomatów za granicą z kont walutowych w danej walucie, w której prowadzony jest rachunek również nie zapłacimy nic. Jednak za wypłaty z konta w PLN w zagranicznych bankomatach zapłacimy już opłatę. Jest też prowizja za przewalutowanie. Dla osób, które wykonują dużo operacji zagranicznych i często zmieniają waluty, bank udostępnia usługę korzystnych przewalutowań (po lepszych kursach) za niewielką opłatą - w zależności od waluty wychodzi to około 5 zł. Usługę tą można aktywować i dezaktywować.

Strona internetowa Nest Banku i serwis transakcyjny.

Płatności Online - internetowe typu PayU, Przelewy24, Dotpay, PayPal

Dopisuję ten akapit ze względu na fakt, że dużo pisaliście w komentarzach o płatnościach internetowych jeszcze a propos funkcjonowania marki Banku Smart. Otóż można płacić za pomocą PayU i innych systemów płatności online za pomocą karty debetowej (bankomatowej). Trzeba tylko w momencie wyboru banku wybrać kartę VISA. Można ją też podpiąć bez problemu do PayPal'a. Przy czym z tego co mi się udało dowiedzieć, żeby karta bankomatowa była w pełni aktywowana do płatności internetowych, to trzeba najpierw wykonać nią chociaż jedną transakcję z podaniem numeru pin np. wypłatę z bankomatu. Prawdopodobnie wynika to ze względów bezpieczeństwa. Aktualizacja: NEST Bank wprowadził już ikonkę do płatności za pomocą szybkich przelewów online (Przelewy24). Nadal można też korzystać z płatności internetowej kartą bankomatową Visa.

Aktualizacja: Wpłatomaty i dodatkowe zabezpieczenia płatności kartą

Nest Bank wprowadził możliwość dokonywania darmowych wpłat we wpłatomatach sieci Euronetu, całkowicie bez opłat oraz dodatkowe zabezpieczenie 3d-Secure do transakcji internetowych dokonywanych za pomocą kart płatniczych. Co moim zdaniem podnosi bezpieczeństwo tego typu transakcji, bo poza podaniem danych karty, trzeba zatwierdzić jeszcze transakcję hasłem sms.

Uproszczona tabela opłat i prowizji do konta

Czynność Opłata Uwagi
Otwarcie i prowadzenie konta0 złBez warunków
Wydanie, wznowienie karty0 złBez warunków
Obsługa karty0 złBez warunków
Przelewy internetowe0 złBez warunków
Przelewy do ZUS i US0 złBez warunków
Wypłaty z krajowych bankomatów0 złBez warunków
Wpłatomaty Euronet0 złBez warunków
Zlecenie stałe0 złBez warunków
Polecenie zapłaty0 złModyfikacja / odwołanie 5 zł
Przelewy europejskie SEPA (euro)0 złBez warunków

Tabela zawiera czynności najistotniejsze z mojego punktu widzenia w ocenie czy konto można uznać za darmowe bez warunków. Za wszystkie istotne czynności, za które inne banki systematycznie pobierają opłaty lub wymagają od klienta spełniania określonych warunków żeby był zwolniony z prowizji, Nest Bank ma 0 zł bez warunków.

Wniosek o otwarcie Nest Konta na stronie Nest Banku
Pełna tabela opłat i prowizji znajduje się pod tym linkiem na stronie banku na dole do pobrania w pdf
Czekam na wasze opinie i komentarze.
Do góry:

Nest Bank - opinie konto opłaty

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty itp:
226 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Witam, Szanowni Państwo, może pokusilibyście się o ranking kont premium? Pozdrawiam i dzięki za bardzo użyteczną stronę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Może kiedyś się pokusimy :). Konta premium w bankach typu Noble Bank, Lions's itp. mają często to do siebie, że jak się nie spełni jednego z wymaganych warunków, to mają bardzo wysoką opłatę za prowadzenie sięgającą nawet 100 zł. Dlatego zwykle je pomijamy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Również lubię ten Bank, ale tak jak przedmówczyni cyt:"Za prostotę trochę mniej". Według mnie mogliby coś z tym zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem niestety jak sprawuje się aplikacja mobilna w telefonie z Androidem bowiem mam telefon z Windows 10, a aplikacji nie ma i pewnie długo nie będzie. Mogę jedynie wyrazić swoje zdanie o niedoskonałości bankowości internetowej (ja tak uważam). Daleko im do chociażby Idea Banku. Nie podoba mi się, że historia operacji jest z tygodniowym opóźnieniem. Potwierdzę opinie wielu, że mBanku nikt nie pobije.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co Ty opowiadasz, korzystam z tego konta dziennie i jakoś historia mi się aktualizuje na bieżąco od razu. Może jedynie w przypadku płatności kartą jest najpierw tylko aktualizacja dostępnego salda, a potem dopiero się pojawia w historii, ale to też trwa zwykle 1-2 dni robocze i tak jest chyba we wszystkich bankach.

   W ING miałam tak, że nawet nie zaktualizował mi salda na koncie na bieżąco przy płatnościach kartą, przez co sobie kiedyś minus zrobiła, a za to bodajże tam była znowu dodatkowa opłata.

   Mnie się to konto w Nest super podoba. Wole proste w obsłudze systemy niż jakieś wodotryski niepotrzebne.

   Usuń
  2. -> Anonimowy,
   gdzie, jakie opinie wielu? mBank to raczej przoduje we wprowadzaniu nowych opłat i zmienianiu warunków. Zostawiłem tam tylko firmowe konto, bo za dużo mieszania miałbym ze zmianą numeru rachunku. W zeszłym roku mi wprowadzili jakąś opłatę za prowadzenie, bodajże 10 czy nawet 20zł to było. Zaproponowali mi zmianę rodzaju konta, w którym nie było opłaty za prowadzenie jeśli oczywiście spełnię warunek comiesięcznego przelewu do ZUS, ale za to każdy zwykły przelew wychodzący 1,5zł. No to zmieniłem, bo robię mało przelewów. Nie zrobisz przelewu do ZUS to bank bierze 10 zł. Nie mam do niego karty, bo nie wiem co bym musiał robić, żeby była darmowa i ile transakcji wykonać. Jak lubisz opłaty, prowizje i warunki to mBank jest dla Ciebie. eKonto osobiste jest niby darmowe, ale jak chcesz kartę darmową to musisz pamiętać, żeby zrobić nią 5 transakcji w miesiącu.

   Co do Idei to osobiście mi się nie podoba ten ich system Idea Cloud. Mam tam tylko lokaty, a i tak nie raz jakieś błędy wyskakują itp. Moim zdaniem im prostszy system, tym mniej problemów. Dziwie się, że nie którym przeszkadza jak jest prosty, no ale rozumiem, że niektórzy lubią gadżety.

   Usuń
 5. Mnie Nest od dłuższego czasu zastanawia i w sumie coraz bardziej zachęca swoim ludzkim podejściem do klienta. Póki co korzystałem z oferty www.eliteprivatebanking.pl , ale to nie jest rachunek dla każdego. Oferta mocno dostosowana do klienta, zawiera też pewne wymogi, ale naprawdę warto.

  OdpowiedzUsuń
 6. W bankach wszytko co jest private, elite, vip, to wymaga posiadania sporych pieniędzy i zwykle wysokich wpływów, dużych kwot wydawanych kartą itp., a jak się nie spełni warunków, to opłata za prowadzenie jest bardzo wysoka. W zamian dostajemy prawie to samo co przy darmowych kontach bez warunków. Dlatego tego typu konta są przeciwieństwem idei propagowanej przez Nesta, czyli darmowego konta bez warunków.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam, od kiedy Nest dostępny jest w PayU i Dotpay? Nie wierzę w to.

  OdpowiedzUsuń
 8. W Przelewy24 na pewno jest, widziałem ikonkę niedawno jak robiłem zakupy w sklepie internetowym. Coraz więcej firm przechodzi z PayU na Przelewy24, bo mają znacznie mniejsze prowizje. Czy w PayU już jest, to nie zwróciłem uwagi, dawno nic nie płaciłem. Przez Dotpay to może z 5 lat temu ostatni raz gdzieś płaciłem. W każdym z resztą możesz zapłacić kartą do konta w Nest Banku.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy moje pieniądze będą chronione przed komornikiem

  OdpowiedzUsuń
 10. W żadnym banku działającym w Polsce pieniądze nie są chronione przed komornikiem, bo bank w takich kwestiach nie ma nic do gadania. Musi stosować się do przepisów prawa. Chyba, że w zagranicznych bankach w jakichś egzotycznych krajach komornik Ci nie wejdzie na konto.

  OdpowiedzUsuń
 11. Absurd rozliczanie salda i sumy dostępnych środków 4 dni! a co jeżeli wydam ponad limit na zwykłym ror z nieaktywowana karta debetowa? skandal

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Absurdalna to jest Twoja wypowiedź. Przede wszystkim nie da się wydać środków ponad to co masz na koncie, bo taka transakcja po prostu nie przejdzie (chyba że masz właśnie limit - w sensie linię kredytową, ale to do określonego poziomu limitu), a już tym bardziej nie da się tego zrobić nieaktywowaną kartą debetową, bo taką nic się w ogóle nie zrobi. Może Ci się coś nie odświeżyło, nie wiem. Mi od razu się aktualizuje saldo dostępnych środków zaraz po wykonaniu transakcji.

   Po wykonaniu transakcji automatycznie pojawia się blokada na daną kwotę w saldzie dostępnych środków. U mnie pojawia się zawsze od razu, maksymalnie po kilku minutach. Saldo główne z kolei aktualizowane jest z opóźnieniem i tak jest we wszystkich bankach. W takich transakcjach uczestniczy wiele podmiotów nie tylko sam bank - firmy, sieci bankomatów, VISA, pośrednicy płatności online itp. (w zależności od rodzaju transakcji). W dodatku w weekendy i święta instytucje finansowe nie księgują transakcji, tylko robią to w dni robocze.

   Usuń
 12. Jestem posiadaczem Nest Konta od niedawna, ale na razie bardzo mi się podoba ten bank. Prosty i łatwy w obsłudze system i darmowe konto bez durnych warunków. W końcu!!! Da się? Da się!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Mark Richardson3 stycznia 2018 09:44

  Nieprawda. Za drugą i kolejną kartę jest nie tylko opłata jednorazowa 25zł, a jeszcze roczna 25zł. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak ten artykuł był pisany, to z tabeli opłat i prowizji wynikało, że w przypadku dodatkowej karty jest jednorazowa opłata za wydanie. Widzę, że teraz rzeczywiście za dodatkowe karty jest też roczna. Mam tylko jedną więc nie zauważyłam. Z drugiej strony jak ktoś chce mieć więcej kart to też nie jest to jakaś wygórowana opłata, a wręcz bardzo niska w porównaniu do innych banków, gdzie nawet podstawowa karta już jest płatna pod warunkami aktywnego jej używania i są to znacznie wyższe opłaty jeśli nie zrobimy minimum transakcji. W każdym razie dzięki za zwrócenie uwagi. Zaraz zaktualizuję.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bank bez Payu, a tak kupujesz coś na allegro i co (wiem wiem kartą, ale nie każdy chce płacić kartą) ręcznie przelew - gratulacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież możesz płacić PayU na Allegro tą kartą bankomatową. Matko, co to za różnica? Chyba tylko taka, że nie wybierasz ikonki z logo Nest Banku, a z logo Visa. Masz zabezpieczenie 3d Secure - przychodzi hasło jednorazowe sms do potwierdzenia transakcji. Karty nie zapisujesz w PayU, chyba że sam zechcesz. Nie widzę w tym najmniejszego problemu. Cały czas płacę na Allegro przez PayU właśnie tylko tą kartą bankomatową. Wygodnie i szybko. W niektórych systemach do płatności online Nest Bank ma już też ikonkę, ale i tak zawsze wybieram kartę.

   Usuń
  2. Do Mirol. Jeżeli podajesz za każdym razem pełne dane karty to jest to uciążliwe. Poza tym ktoś je może przechwycić. Niby jest 3D Secure, ale słyszałem, że nie we wszystkich punktach obsługi VISA jest on obowiązkowy. Jako ciekawostkę muszę napisać, że płacąc kilka dni temu za przedmiot wart 600 złotych na Allegro w opcji płatności PayU pojawił mi się Nest Bank. Nie mam pojęcia, czemu tylko wtedy, ale być może chodzi o prowizję.

   Usuń
  3. Mała poprawka do wcześniejszego komentarza. Na Allegro płaciłem za pomocą Przelewy24, a nie PayU. Prawdopodobnie sprzedawca musi taką formę płatności aktywować. Domyślnie wszyscy obsługują tylko PayU.

   Usuń
  4. W Przelewy24 chyba jest Nest z tego co pamiętam. Ogólnie Przelwy24 jest znacznie tańszy od PayU, w sensie, że pobiera od firm mniejsze prowizje niż PayU. Dlatego coraz więcej dużych firm, sklepów przechodzi już z PayU na Przelewy24.

   Usuń
 16. Wprawdzie Autor pierwszego komentarza pisał go kilka lat temu odnośnie jeszcze Banku Smart, ale może się odniosę. Relacja z klientem w Nest Banku jest moim zdaniem bardzo dobra, tak samo kontakt z infolinią. Czego nie mogę powiedzieć o innych bankach.

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy w Nest Banku możliwa jest weryfikacja płatności smsem na telefon zarejestrowany w innym kraju (np Niemcy)?

  OdpowiedzUsuń
 18. w NEST banku mają taka politykę, że zawierają umowy z pośrednikami, którzy przedstawiają się jako pracownicy NEST banku, i następnie naciągają na kredyt ukrywając fakt pobierania prowizji za pośrednictwo
  Drugi przekręt to oferta obniżenia raty - która ZAWSZE wiąże się z wyższym kosztem całkowitym i KOLEJNĄ prowizją
  trzeci - to rzekomy zwrot jednej raty kredytu - o warunkach informują dopiero w trakcie spłaty kredytu i na takich warunkach, by się to nigdy nie opłacało

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wprawdzie kredytu tam nie brałem, ale korzystam z kont i lokat i w tej kwestii ten bank jest super.

   Usuń