[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

iGotówka - opinie. Szybki tani kredyt gotówkowy przez Internet, online - BGŻ BNP Paribas

Widać, że bank BGŻ BNP Parbias postanowił dotrzeć do klientów korzystających
z tak zwanych chwilówek online - czyli szybkich pożyczek udzielanych przez Internet. Firmy pożyczkowe udzielające szybkich internetowych pożyczek cechuje jedna wspólna zależność - pożyczki te są bardzo drogie. Poza promocyjnymi ofertami pierwszej darmowej pożyczki dostępnymi w niektórych firmach tego typu, oprocentowanie zwykle jest bardzo wysokie w skali roku, podobnie jak i opłaty. Firmy tego typu podobnie jak banki weryfikują zadłużenie klienta, więc również w przypadku pożyczek pozabankowych, mając "mroczną" historię kredytową i niespłacone zadłużenie, nie mamy co za bardzo liczyć na pożyczkę.

Mimo to jednak wielu ludzi korzysta z usług takich firm i jest to olbrzymi sektor ryku kredytowego. Prawdopodobnie dlatego bank BGŻ BNP Paribas postanowił zaoferować swoją alternatywę dla chwilówek online, a jest nią szybki kredyt gotówkowy iGotówka udzielany przez Internet. Jest on zdecydowanie tańszy niż pożyczki internetowe, no i przede wszystkim pewniejszy - bo w banku - a bank w przeciwieństwie do chwilówek podlega pod regulacje prawa bankowego. Nie mamy tu wprawdzie pierwszej gratisowej pożyczki na niewielką kwotę, jak w przypadku niektórych chwilówek, ale też jeśli się spóźnimy ze spłatą, to nie zostaniemy obciążeni aż tak dużymi kosztami, jak to ma miejsce w przypadku firm udzielających pożyczek pozabankowych. Mamy także możliwość pożyczenia znacznie większych pieniędzy niż w większości firm pożyczkowych i na dłuższy okres.

Kredyt iGotówka możemy wziąć w pełni przez Internet, bez wychodzenia z domu, ale do kwoty 20 000 zł. Ogólnie możemy pożyczyć nawet 120000 zł, jednak w przypadku kwot powyżej 20000 zł niezbędna będzie już wizyta w oddziale banku. Pożyczyć możemy kwoty od 1000 zł do 20 000 zł przez Internet i do 120000 zł z wizytą w oddziale. Dostępny okres spłaty kredytu to od 6 miesięcy do 84 miesięcy (7 lat). Niema tu zatem możliwości udzielania pożyczki na kilka dni, jak to ma miejsce w przypadku chwilówek internetowych. Analogicznie jak w przypadku pożyczek internetowych do dyspozycji mamy suwak, którym ustalamy sobie kwotę i okres kredytowania, dzięki czemu od razu widzimy wysokość raty oraz prowizję banku. Przy kwotach do 20 000 zł mamy również możliwość rezygnacji z ubezpieczenia kredytu na wypadek naszej niewypłacalności, co może nam obniżyć koszt całego kredytu. Żeby zrezygnować z ubezpieczenia wystarczy odznaczyć tą opcję pod suwakiem - na rysunku poniżej podkreślone na czerwono. Dla większych kwot ubezpieczenie jest jednak obligatoryjne, co w zasadzie jest zrozumiałe.
Po wykonaniu symulacji możemy wykonać drugą z innymi parametrami dla porównania:
Oprocentowanie i prowizje są różne w zależności od wysokości kredytu i okresu spłaty. Przy czym kredyt iGotówka obecnie na tle konkurencji można uznać za tani, całkiem atrakcyjny i wygodny.

Jak wziąć kredy iGotówka w BGŻ BNP Paribas przez Internet?

Proces jest dosyć prosty. Poniżej zamieszczam link do strony banku BGŻ BNP Paribas, gdzie znajduje się suwak do ustalanie parametrów. Po wybraniu parametrów kredytu pojawi się opcja złożenia wniosku. Wypełniamy wniosek. Wszystko jest dokładnie opisane krok po korku.
Będziemy musieli podać wymagane dane i numer rachunku, na który mają zostać wypłacone środki z kredytu. W przypadku wyboru opcji podpisania umowy kredytowej w pełni przez Internet, będziemy musieli wykonać przelew potwierdzający nasze dane i numer naszego rachunku na kwotę 1 zł. Musi to być nasz rachunek bankowy wskazany we wniosku, na który mają trafić pieniądze z kredytu. Nasze dane muszą się zgadzać. Nie może to być rachunek osoby trzeciej lub członka rodziny. Jeśli dane nie będą się zgadzać, to wniosek nie zostanie zaakceptowany.

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, pieniądze z kredytu zostaną przelane na wskazane we wniosku konto (to z którego został dokonany przelew aktywacyjny).

Jeżeli zdecydujemy się na opcję zawarcia umowy w oddziale, to po wypełnieniu wniosku, będziemy musieli pojechać do oddziału BGŻ BNP Paribas i pracownik banku nam wydrukuje wniosek, który będziemy musieli osobiście podpisać.

Ja wolę przez Internet, bo szybko, łatwo i wygodnie. Bez stania w kolejkach i tracenia czasu na dojazd do placówki banku. Jednak każdy ma swoje własne preferencje w tej kwestii.

Na stronie z suwakiem i wnioskiem, do której prowadzi link podany wcześniej, są zamieszczone również regulaminy, karta produktu, informacje na temat opłat i oprocentowania, z którymi wato się zapoznać. Nie będę podawać tu wszystkich tych danych, bo jest tego za dużo i mija się to z celem. Poza tym część z nich jest uzależniona od opcji kredytu jaką wybierzemy - jego okresu spłaty, kwoty i kwestii, czy będziemy korzystać z ubezpieczenia kredytu, czy nie. Ogólnie jednak mogę powiedzieć, że warunki na tle konkurencyjnych ofert są całkiem korzystne.

Bankowa alternatywa dla chwilówek Online - iGotówka vs. Vivus / Wonga

Na rynku kredytowym działa wiele firm udzielających szybkich pożyczek online. Niektóre z nich oferują dla małych kwot pierwszą pożyczkę gratis. Są też firmy oferujące pożyczki pozabankowe dla dużych kwot, ale zwykle pierwsza pożyczka jest ograniczona kwotowo. Jednak ogólnie te pożyczki są bardzo drogie i kredyt iGotówka wychodzi nieporównywalnie taniej. Aczkolwiek jeżeli potrzebna nam jest kwota powiedzmy do 1600 zł na okres do 30 dni, to lepszym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z darmowej pierwszej pożyczki np. w Vivus (przy założeniu, że nie braliśmy tam jeszcze nigdy pożyczki), a to dlatego, że możemy ją wziąć do 30 dni całkowicie za darmo na 0%, bez żadnych opłat. Przy czym co najważniejsze - możemy z takiej oferty skorzystać będąc pewnym, że spłacimy taką pożyczkę w terminie, bo jeśli tego nie zrobimy, to za przedłużenia lub brak spłaty sporo zapłacimy i przestanie ta pożyczka być dla nas opłacalna.

W Wonga z kolei możemy jako pierwszą pożyczkę pożyczyć mniejszą kwotę - 750 zł, ale za to na dłuższy okres - na 60 dni. Pierwsza pożyczka w Wonga jest prawie darmowa, bo jej całkowity koszt wynosi 10 zł. Pożyczając 750 zł oddajemy 760 zł. Przy czym też trzeba koniecznie ją spłacić w termie.

Firmy udzielające szybkich pożyczek online, w których można zaciągnąć pierwszą pożyczkę za darmo (przy założeniu, że na 100% spłacimy ją przed upływem terminu spłaty): Należy pamiętać, że spłacając jakikolwiek kredyt lub pożyczkę zwykłym przelewem trzeba go wykonać nieco wcześniej, żeby zdążył dojść. Nie wolno czekać na ostatnią chwilę.
Wracając do kredytu iGotówka dodam jeszcze, że suwak i formularz z wnioskiem o kredyt iGotówka są dostępne w 2 sztach graficznych, ale ogólnie jest to ten sam formularz. Oczywiście może się okazać, że bank zmieni szatę graficzną. Poniżej druga wersja graficzna tego samego formularza z suwakiem.
Jak zwykle apeluję o rozwagę w kwestii zaciągania pożyczek i kredytów. Zanim zdecydujecie się na coś konkretnego, przeanalizujcie dokładne daną ofertę. Czytajcie umowy i sprawdzajcie opłaty. Oferty i opłaty na rynku finansowym często się zmieniają, dlatego zawsze warto sprawdzić również samemu.
Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
7 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Fajna oferta, bardzo wygodny kredyt internetowy, no i jest to pożyczka w banku, a nie jakaś internetowa firma pożyczkowa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziś rozpocząłem procedurę. A co. Raz się żyje! Będę zdawał relację w komentarzach, ku przestrodze, lub zachęcie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to czekamy na Pana opinię :).

   P.S.
   Prosiłabym, żeby nie przedstawiać się jako słowo kluczowe, nazwy serwisów i domen.

   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Ja bardzo nie lubię brać żadnych kredytów, ponieważ zdaje sobie z tego sprawę, że mogę mieć potem problemy, jeśli stracę prace, bądź pracy nie będę mieć. Mogą u mnie się pojawić. Pracuje na umowę o zlecenie, więc ciężko mi o jakiś kredyt gotówkowy w normalnych bankach. Muszę szukać opcji alternatywnych, co niesie ze sobą jakieś ryzyko większych odsetek. Czasami zdarza mi się zaciągnąć, ale naprawdę trzeba być przygotowanym na sytuacje gdzie już kredyty ciągną się w nieskończoność i dosłownie zabijają człowieka. Internet daje nam teraz w tych czasach naprawdę bogatą ofertę na tym rynku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najgorsza jest chcieć czegoś nieosiągalnego. Kredyty, a później robi się tego za dużo do spłacania. Szkoda życia na zamartwianie się cały czas o pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cenne wskazówki i informacje. Bardzo przydatne dla zainteresowanych.

  OdpowiedzUsuń