[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Expander - opinie - lokaty, kredyty, ubezpieczenia, produkty inwestycyjne

Expander to chyba największa i najbardziej rozpoznawalna firma niezależna
zajmująca się doradztwem i pośrednictwem finansowym w Polsce. Poniekąd Open Finance jest też tego typu firmą, ale nie można powiedzieć, że OF jest firmą niezależną, bowiem opiera się głównie na produktach finansowych Getin Banku. Z resztą sam należy do grupy finansowej Getin Noble Bank. Expander jest zatem zdecydowanie bardziej niezależny niż Open Finance.

Expander działa na polskim rynku finansowym od 2000 roku, także można powiedzieć, że to już sporo. Firma specjalizuje się w doradztwie między innymi z zakresu kredytów hipotecznych, gotówkowych, refinansowych, konsolidacyjnych i innych. Doradcy Expandera pomagają również w wyborze ubezpieczeń, IKE, polis emerytalnych i inwestycyjnych, klasycznych produktów bankowych, produktów inwestycyjnych takich jak fundusze inwestycyjne, lokaty strukturyzowane itp. Expander oferuje doradztwo w zakresie wyboru produktów finansowych i negocjowania warunków zarówno dla osób prywatnych jak i firm.
W ofercie Expandera często pojawiają się też bardzo atrakcyjne produkty promocyjne - jak na przykład wysoko oprocentowane lokaty bankowe. Często są znacznie wyżej oprocentowane niż w bankach, mimo że są przez banki obsługiwane. Taką lokatę zakłada się w danym banku i jest ona objęta ochroną BFG, ale Expander ma często lepsze warunki niż te dostępne w danym banku.

Zwykle są na krótki okres, ale często są wyżej oprocentowane niż te w bankach i mają większe limity maksymalnej kwoty lokaty. W bankach często w przypadku atrakcyjnie oprocentowanych, promocyjnych lokat na start, które nie są związane z koniecznością korzystania z dodatkowych produktów, pojawiają się ograniczenia maksymalnej kwoty lokat - zazwyczaj do 10000 zł. Lokaty promocyjne na start dla większych kwot można spotkać w niewielu bankach - np. w BGŻOptima (opis tutaj...), czy w Lion's Banku (opis tutaj...).
Z kolei minusem Expandera jest to, że nie działa przez Internet. Firma oferuje atrakcyjniejsze warunki, ale żeby skorzystać z ich oferty trzeba się umówić na spotkanie z doradcą. Każdy sobie zdaje sprawę, że przy okazji takiego spotkania będą nam proponowane inne produkty finansowe. Jeżeli wiemy czego dokładnie oczekujemy, to to otrzymamy. Wystarczy powiedzieć, że nas nie interesują inne produkty i tyle.

Na szczęście Expander ma dość dużo oddziałów w całej Polsce w przeciwieństwie np. do Avivy, która również posiada w ofercie ciekawe promocyjne produkty lokacyjne dostępne w oddziałach w formie krótkoterminowych polisolokat. Aviva Centrum Finansów ma jednak zdecydowanie mniej oddziałów. Jeśli mamy jechać ileś tam kilometrów, żeby pogadać z doradcą, bo w pobliżu naszej lokalizacji nie ma żadnego oddziału, to moim zdaniem mija się to z celem, chyba że cel naszej wizyty dotyczyłby dużego kredytu na atrakcyjnych warunkach, a nie krótkoterminowej lokaty.

Ja osobiście preferuję samodzielny wybór produktów finansowych i wybieram te klasyczne, proste produkty z możliwością założenia przez Internet ze względu na wygodę. W przypadku kredytu jednak warto dokładnie porównać oferty jak największej ilości banków. Szczególnie jeśli zaciągamy go na wiele lat.

Expander za swoje usługi nie pobiera od nas prowizji, tylko od banków.
Zawsze warto pamiętać o tym, że przy rozmowach z doradcą finansowym trzeba założyć, że niezapytany sam nam od siebie wszystkiego nie powie. Trzeba kilkukrotnie samemu od siebie dopytać o wszelkie dodatkowe koszty i opłaty. Dotyczy to wszystkich produktów finansowych. Zawsze przeczytajcie umowę zanim ją podpiszecie i nigdy nie podejmujcie decyzji pod wpływem chwili, zanim dokładnie przeanalizujecie dany produkt. Warto też poszukać samemu, bo wcale nie jest powiedziane, że w Expanderze podsuną nam akurat najlepszą dostępną ofertę na rynku, więc warto się przygotować.

Aktualizacja: Ze względu na liczne obniżki stóp procentowych na rynku lokat bez "dodatków" aktualnie jedyne atrakcyjne oferty to lokaty internetowe. Polecam zajrzeć do naszego aktualnego zestawienia najlepszych, klasycznych lokat na rynku:

Najlepsze, klasyczne lokaty bankowe bez konieczności zakładania konta...

(Jest to zestawienie dobrych lokat, na których jeszcze da się uzyskać wysokie oprocentowanie i nie wymagają otwarcia konta w danym banku)

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
1 komentarz

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.