[Promocje bankowe i nowe opinie 2021]

Mini Ratka PKO [Opinie Warunki] Kredyt Gotówkowy i Konsolidacyjny RRSO 3,44%

Mini Ratka to reklamowana przez bank PKO BP oferta kredytów. Pod tą dźwięczną nazwą kryją się różne rodzaje kredytów banku PKO BP - zarówno gotówkowe jak i konsolidacyjne. Nie jest to jedna oferta, a wiele różnych ofert i promocji, których warunki co jakiś czas się zmieniają.

Mini Ratka Kredyt PKO BP
Nasza Ocena: 3 na 5 3 star

W zależności od aktualnej promocji oraz danej oferty różne mogą być również warunki jej udzielenia. Zwykle posiadają jednak wysoką kwotę maksymalną nawet do 120 tys. zł. Sprawdźmy zatem, czy są to opłacalne kredyty. Czy może lepiej wybrać coś innego. Zacznijmy może od formalności jakie będą nas czekały.

Jakie dokumenty są potrzebne do Mini Ratki?

To jakie dokumenty będziemy musieli przedstawić zależy przede wszystkim od kwoty kredytu o jaki wnioskujemy. Jeżeli wnioskujemy o kredyt do 24 tys. zł powinno się obyć bez zaświadczeń. Bank może nas poprosić jednak o przedstawienie wyciągu z konta za ostatnie 3 miesiące. Z kolei w przypadku większych kredytów, będziemy prawdopodobnie musieli przestawić zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu. Bank akceptuje zarobki z tytułu umowy o pracę, rent i emerytur, umów zlecenie itp.

Według opinii klientów w Internecie, formalności w przypadku Mini Ratki są zredukowane do minimum.

Czy trzeba posiadać konto w banku PKO BP?

Nie, żeby skorzystać z Mini Ratki nie trzeba posiadać konta w banku PKO BP.

To czy dostaniemy Mini Ratkę zleży oczywiście również od naszej zdolności kredytowej i tego, czy nie posiadamy negatywnych wpisów w BIK, KRD itp. Jeśli jesteśmy zadłużeni, czy też mamy problemy ze spłatą innych zobowiązań, nasz wniosek może zostać odrzucone.

Jedyny sposób żeby się przekonać, czy otrzymamy kredyt Mini Ratka, to wypełnić formularz kontaktowy i sprawdzić. Podobno przyznawalność jest względnie duża.

Promocyjne Kredyt gotówkowy PKO BP Mini Ratka dla nowych klientów

Szukając kredytu gotówkowego lub konsolidacyjnego można rozważyć mini Ratkę i spróbować złożyć wniosek, ponieważ aktualnie Mini Ratka ma ciekawą promocję dla nowych klientów - kredyt gotówkowy i konsolidacyjny z RRSO 3,44% (co jest niewątpliwie bardzo niskim RRSO, nawet jak w praktyce wyjdzie więcej, to i tak jest to bardzo niskie RRSO). Kredyt jest dostępny dla nowych klientów chcących wziąć kredyt gotówkowy lub osób konsolidujących kredyty z innych banków lub inne udokumentowane zobowiązania nie związane z działalnością gospodarczą. Zakres kwotowy: od 500 zł - 200 000 zł (wliczając koszty kredytowania) na 9 miesięcy spłacany w 9 miesięcznych ratach. Oprocentowanie to jest jednak dostępne wyłącznie dla nowych klientów.

Aktualizacja: Niestety bank PKO zakończył promocję tego kredytu, a bez promocji Mini Ratka już nie jest tanim kredytem.

Aktualizacja [COVID-19] Uwaga: Napływają do nas liczne informacje z rynku, że z powodu kryzysu gospodarczego wywołanego przez pandemię koronawisrusa banki ekstremalnie zaostrzyły procedury przyznawania kredytów z obawy o wypłacalność kredytobiorców. Bardzo trudno dostać kredyt. Podobno akceptacja wniosków w niektórych bankach plasuje się na poziomie 0,5%. Czyli w takim wypadku na 200 wniosków 1 jest akceptowany. Nawet lekarze, osoby na stanowiskach kierowniczych, pracujący w placówkach państwowych dostają odmowy przyznania kredytu. Zjawisko to dotyczy nawet firm pożyczkowych i chwilówek, które polikwidowały wszystkie promocje i zaostrzyły procedury udzielania pożyczek, a jak już pożyczają, to wybranym i na zabójczy procent.

Według informacji jakie otrzymaliśmy od Bankiera najłatwiej dostać obecnie pożyczkę w Kasie Stefczyka. W materiałach promocyjnych ma RRSO 6,23%, czyli aktualnie to najtańszy kredyt gotówkowy na rynku, ale wiadomo, że realnie to zależy od oceny naszej zdolności kredytowej przez banki.

Wymagania: wiek minimum 30 lat, brak postępowania komorniczego i złej historii kredytowej.

Podają też, że maksymalna kwota pożyczki bez wychodzenia z domu wynosi 50 tys. zł (nie sprawdzaliśmy). Można wybrać większe kwoty nawet do 160 tys., przy czym wiadomo, że duże kwoty trudniej dostać.

Poniżej zamieszczam link do formularza kontaktowego w formie takiego krótkiego wniosku. Ten kredyt nazywa się Fit i jest ofertą promocyjną.

Proponuję zacząć od Kasy Stefczyka, bo liczne zapytania z wielu banków wysyłane do BIK w celu weryfikacji, mogą pogorszyć naszą zdolność kredytową, a trzeba się liczyć z tym, że w wielu bankach dostaniemy odmowę.

Nasza ocena: 5 star

Inne alternatywy, ale trudniej o akceptację wniosku.

Trzeba zostawić dane kontaktowe. Aktualnie banki opracowują sobie własne obostrzenia do udzielania kredytów z powodu obecnego kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią koronawirusa. Z tego co udało mi się dowiedzieć o Santanderze - kredyt najłatwiej dostaną osoby z umową o pracę lub prowadzące działalność w sektorze najmniej zagrożonym (nad listą zawodów/specjalizacji bank jeszcze pracuje) w wieku min. 28 lat. W kwestii dochodów preferowani są średnio zarabiający/kierownicy niższego/wyższego szczebla. Ponadto bank przychylniej patrzy na klientów banku z historią na rachunku. Ze względu na własne doświadczenia z Santanderem nie mogę polecić tego banku.


Dla większych kwot rozwiązaniem może być obecnie kredyt gotówkowy w BNP Paribas.

Kredyt gotówkowy BNP Paribas okres spłaty maksymalnie 10 lat.

Dla dużych kwot od 30 000 do 200 000 zł - od 6 do 120 miesięcy (10 lat). Dla kwot poniżej 30 000 zł maksymalnie na 84 miesiące (7 lat). Aktualizacja: Niedawno potaniał do RRSO 12,44%.

Pamiętajcie, że oferty kredytów się ciągle zmieniają, więc trzeba zwrócić uwagę na aktualne warunki.

Po wybuchu pandemii koronawirusa na rynku pojawiło się sporo kredytów online - na selfie, na automatyczną weryfikację aparatem w telefonie itp. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że są 3 razy droższe od normalnych. Także warto sobie zadać pytanie - czy warto?

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.

Jesteś tu:
AntyhaczykFinanse[ Kredyty ] ✅Mini Ratka PKO [Opinie Warunki] Kredyt Gotówkowy i Konsolidacyjny

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
5 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Mimo, że podnieśli RRSO w promocji, to i tak ten kredyt jest najtańszy. Robiłem porównanie, polecam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam jak ten kredyt był w promocji z RRSO 3,44% dla nowych klientów. Co ciekawe nadal jest to najtańszy kredyt na rynku. Tylko czemu w czasach jak stopy procentowe stoję, lokaty spadają, a kredyty drożeją? To niezgodna z ekonomią zależność - powinno być tak, że lokaty spadają to i kredyty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz znowu obniżyli stopy, a w niektórych bankach kredyty podrożały. Banki sobie tam same kalkulują po swojemu.

   Usuń
 3. Dlatego, że nie ma konkurencji. To po co bank ma dawać oferty poniżej opłacalności? To jest tani kredyt w promocji. Tyle, że z tak niskim oprocentowaniem jak mówisz, to oferta kredytu raczej nie jest opłacalna dla żadnego banku. Dodatkowo rosną obostrzenia wobec banków, składki na BFG, różne koszty itp. Dlatego mimo, że stopy procentowe są utrzymywane na tym samym poziomie, to lokaty spadają, a kredyty drożeją, ale nie są to jakieś duże zmiany. Jakby była większa konkurencja na rynku bankowym, to banki musiałby walczyć o klienta i kapitał, a tak jak co chwilę jakiś bank przejmuje inny to rynek się zacieśnia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń