[Promocje bankowe i nowe opinie 2021]

Getin Bank: LOKATA Mobilna i Nowe Środki [Opinie Warunki Oprocentowanie]

Dzisiaj przyjrzymy się dość starej, aczkolwiek nadal bardzo atrakcyjnej i zdecydowanie najlepszej lokacie Getin Banku oraz jej aktualnym warunkom - czyli przede wszystkim kluczowemu określeniu "Nowe Środki", które może nieco mylić osoby nieobeznane w meandrach bankowości oraz Lokacie Mobilnej

Jest to stała oferta Getin Banku, jednak warunki tej lokaty - szczególnie oprocentowanie i czasem również okres sporadycznie się zmieniają - okres to zazwyczaj 4 miesiące. Oferta pojawia w formie kolejnych edycji ograniczonych czasowo - gdy kończy się jedna edycja, bank wprowadza od razu nową edycję, często na nieco innych warunkach (głównie w kwestii niewielkich zmian oprocentowania), ale zwykle bardzo podobnych.

Getin Bank Lokata Mobilna + Lokata Nowe Środki

Niewątpliwie jest to jedna z najlepszych lokat na rynku. Oferta nie zawsze miała tak bardzo atrakcyjne oprocentowanie jak teraz, aczkolwiek zawsze szukając lokaty warto zwrócić uwagę na tę lokatę w Getin Banku. Inne lokaty Getin Banku nie są już tak atrakcyjne. Ta jest zdecydowanie najlepsza. Pomijam oczywiście wszelkie lokaty strukturyzowane i kombinowane - w które lepiej się nie bawić, co często podkreślam na blogu. W ofercie Getin Banku na dany moment porównywalne jest chyba tylko konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem, ale by je założyć, musimy posiadać konto osobiste w Getin Banku, które z kolei wiąże się z dodatkowym warunkiem w postaci 1 transakcji kartą w miesiącu w celu uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku (na dany moment). Zaletą Lokaty na nowe środki niewątpliwie jest w fakt, że nie musimy posiadać konta osobistego w tym banku.


Aktualizacja: Niestety tak jak inne bank Getin bardzo obniżył oprocentowanie lokat. W tym banku nadal względnie atrakcyjne pozostaje konto oszczędnościowe, które jest na dzisiejsze warunki jednym z najlepszych na rynku. Łączy w osobie 2 promocje, a po upływie okresu promocji nie staje się bezużyteczne, bowiem promocje są odnawiane. Trzeba jednak przerzucić gdzieś na jakiś czas oszczędności, tak żeby wracając do Getinu środki były nowe w odniesieniu do salda bazowego danego okresu promocji. Z kolei na końcu artykułu znajdziesz alternatywy z zagranicznych banków działających w Polsce.

Promocja 1: 0,5% Oferta promocyjna Nowe Środki - Warunki:

 • Okres promocji 2 miesiące - rozpoczyna się automatycznie od momentu wpłynięcia pierwszych nowych środków na konto oszczędnościowe. Jak jedna edycja promocji się kończy, to od razu zaczyna się kolejna. Jednak pierwsze edycje miały 3% aktualne edycje tej promocji mają już niższe oprocentowanie, także warto się pospieszyć (jak ktoś się zastanawia).
 • Oprocentowanie: 2% Obniżyli już do 0,5%
 • Ograniczenie kwotowe do 100 000 zł
 • WYMAGANIA:
  • Środki muszą być nowe, czyli stanowić nadwyżkę ponad saldo z dnia podanego w ofercie na stronie
  • Trzeba wyrazić zgody marketingowe - bez obaw nie ma natrętnego marketingu. W moim przypadku jeszcze w ogóle nic nie przyszło, chociaż miał być max 1 sms na miesiąc według informacji podanych mi na infolinii. Jest to niezbędny wymóg do uzyskania oprocentowania promocyjnego. Zgody zaznacza się we wniosku, a jak ktoś już ma konto, to po zalogowaniu do systemu. W razie chęci, w każdej chwili możemy je odwołać, ale są one niezbędne do utrzymania promocyjnego oprocentowania. W każdym razie istnieje możliwość łatwego wycofania zgód marketingowych po zalogowaniu do systemu - wystarczy odznaczyć. Do utrzymania promocyjnego oprocentowania wymagane są wyłącznie zgody dla Getinu, dla spółek powiązanych już nie.
  • Trzeba posiadać konto osobiste w Getin Banku

Promocja 2: 2% Oferta Bonus Za Aktywność - Warunki:

 • Okres promocji 12 miesięcy
 • Oprocentowanie: 3,5% Obniżyli do 2%
 • Ograniczenie kwotowe do 10 000 zł
 • WYMAGANIA:
  • Promocja dla osób, które nie posiadały w ostatnim czasie konta osobistego w Getin Banku (okres ten jest podany w ofercie).
  • Również wymaga zgód marketingowych
  • Wpływy na kont min. 1000 zł miesięcznie
  • 1 transakcja kartą w miesiącu, żeby konto osobiste było całkowicie darmowe

Obie promocje się łączą ze sobą i aktywują się automatycznie po spełnieniu warunków. Jeśli jesteśmy nowym klientem, to umowę przywiezie kurier. Poniżej zamieszczam linki do tej oferty na stronie Getin Banku, gdzie znajdują się szczegółowe informacje oraz wniosek do wypełnienia. Uwaga! Getin Bank oferuje różnego rodzaju konta, ale zdecydowanie najlepsze naszym zdaniem jest te opisane powyżej i jego właśnie dotyczą powyższe promocje. Link kieruje do tej oferty na stronie Getin Banku.

 1. Link do oferty na stronie Getin Bank dotyczącej Elastycznego Konta Oszczędnościowego (opis i wniosek)

Nie musimy zakładać konta w Getinie, ale musimy mieć dostęp do bankowości internetowej. Możemy go uzyskać zakładając lokatę - Nowe Środki, ale tylko na kwotę minimalną 500 zł (przy takich kwotach odsetki są tak małe, że oprocentowanie nie ma znaczenia). Musimy jeszcze potem po założeniu Lokaty Nowe Środki zainstalować aplikację i z poziomu aplikacji uruchomić lokatę mobilną. Poniżej podaję link do strony Getin Banku gdzie można założyć lokatę Nowe Środki. Mobilną można dopiero potem założyć tylko za pośrednictwem aplikacji w smartfonie.

Link do wniosku na stronie Getin Banku o otwarcie e-Lokaty 0,5% - dla nowych środków
(przez Internet, bez konta! Od 500 zł do 100 tys) Potem możemy założyć Lokatę Mobilną.

Warunki Lokaty Czym są Nowe Środki?

Nowe środki - to nie są pieniądze, które powiedzmy wczoraj wpłaciliśmy do banku. Istotne jest saldo bazowe, które bank podaje zawsze w opisie ofert lokaty w kolejnych edycjach. Ogólnie jest to bardzo proste. W opisie lokaty lub tak zwanej nocie prawnej znajdziemy datę z dnia, którego saldo bank będzie brał pod uwagę. Nowe Środki to kwota będąca nadwyżką nad saldem z tego dnia bazowego - czyli ilością naszych pieniędzy w Getin Banku w tym podanym w ofercie dniu. Przy czym liczą się środki w formie depozytów na lokatach, czy kontach oszczędnościowych. Jak ktoś jest nowym klientem to w ogóle nie musi się tym przejmować, bo każde jego środki będą nowe. Jednak jeśli wcześniej mieliśmy jakieś środki w Getin Banku, to musimy zwrócić na to uwagę.

Zgody Marketingowe - drugim warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest udzielenie zgód marketingowych. Ja zaznaczam wszystkie na wszelki wypadek, ale bodajże regulamin nie wymaga zaznaczenia wszystkich opcji. Aczkolwiek moim zdaniem profilaktycznie lepiej wybrać wszystkie. Zawsze możemy je wycofać przez Internet po zalogowaniu - wystarczy "odkliknąć". W starszych edycjach tej lokaty zgody musiały być zaznaczone w czasie trwania lokaty, żebyśmy nie stracili oprocentowania promocyjnego, ale w nowym regulaminie jest już inaczej. W każdym razie ja na wszelki wypadek sobie je potrzymam do końca lokaty. Ogólnie nie ma się czego obawiać w przypadku tych zgód. Bank w ogóle do mnie nie dzwonił. Konsultant na infolinii powiedział, że może przyjść maks 1 sms na miesiąc, ale nawet tego nie było. Także nie są uciążliwe te zgody, a po zakończeniu lokaty po prostu je wycofujemy.

Zalety e-Lokaty Nowe środki

 • Duża kwota maksymalna
 • Dobre oprocentowanie
 • Nie wymaga otwierania konta bankowego
 • Bardzo prosto można ją założyć przez Internet

Warunki

 • Środki muszą być nowe
 • Trzeba zaznaczyć zgody marketingowe

Jak założyć tę lokatę w Getin Banku

Lokatę zakłada się bardzo prosto, wystarczy wypełnić wniosek i przelać ze swojego konta np. z innego banku zdeklarowaną we wniosku kwotę na otrzymany numer rachunku lokaty. Formularz jest bardzo prosty i przeprowadzi nas krok po korku. Uwaga! Przelew musi wyjść z naszego konta osobistego, nie może to być konto kogoś innego, wszystkie dane muszą się zgadzać. Poniżej zamieszczam link do miejsca na tronie Getin Banku gdzie znajduje się oferta i wniosek.

Nasza ocena: 3 na 5 3 star

Warto wiedzieć, że BFG gwarantuje depozyty do równowartości 100 000 euro, więc jak ktoś ma większy kapitał, to warto go rozłożyć na inne banki.

Poznaj alternatywne lokaty z banków europejskich

Wprawdzie korzystając z promocji dla nowych klientów w Idea Banku znajdziemy jeszcze względny procent, ale jakiś czas temu KNF wprowadziło do tego banku kuratora i nie wiadomo jaka będzie jego przyszłość. Wprawdzie mamy gwarancję BFG, ale trudno wskazywać teraz lokaty w Idea Banku jako alternatywę, skoro jest już w tak kiepskim stanie. Z kolei BGŻOptima po przejęciu polskiego BGŻ przez PNB Paribas i likwidacji marki BGŻ wycofała wszystkie sensowne produkty z oferty. Teraz oferuje lokaty na 0,5%. W pozostałych bankach oprocentowanie lokat jest tragiczne, a jak gdzieś już któryś daje odrobinę więcej (jakieś dziesiętne części procenta), to jest to obwarowane zakładaniem konta, wykonywaniem określonych transakcji kartą, wpływów, a nie o to w lokatach chodzi.

Po ostatniej obniżce stóp procentowych polskie banki sukcesywnie obniżają oprocentowanie intensywnie zbliżając się do 0. Tendencja ta będzie się utrzymywać, zatem sensowniejsze są lokaty długookresowe, bo za 2-3 miesiące będzie jeszcze gorzej, a oferty lokat będą coraz słabsze.

Jakąś alternatywą mogą być europejskie banki, które otrzymały zgodę od polskiej Komisji Nadzoru Finansowego na oferowanie lokat w Polsce. Wszystkie bankowe fundusze gwarancyjne w Unii Europejskiej działają na tych samych zasadach i funkcjonują w oparciu o te same dyrektywy europejskie. Polski BFG to nie rewelacyjny pomysł naszych polityków, a wymóg wprowadzony przez Unię Europejską. Tak samo jest w pozostałych krajach członkowskich. Takie banki mają siedziby w Polsce i oferują lokaty w złotówkach. Zwykle zakłada się je przez Internet. Jednak ochrona kapitału gwarantowana jest przez bankowy fundusz gwarancyjny z kraju, z którego wywodzi się banki. Takie banki działają zwykle w całej Unii na tych samych zasadach. Ewentualne wypłaty z zagranicznych bankowych funduszy gwarancyjnych, z tego co udało mi się dowiedzieć, powinny odbywać się w formie przelewów internetowych. Dodatkowo w obecnej sytuacji bankowe fundusze gwarancyjne krajów strefy euro wydają się bezpieczniejsze niż nasz. Patrząc na notowania cen akcji te europejskie banki są w znacznie lepszej kondycji od większości naszych.

InBank Lokata od 5000 do 50 000 zagraniczna alternatywa za zgodą KNF

InBank to zagraniczny bank działający od wielu lat w kilku państwach Unii Europejskiej. Dokładnie wywodzi się z Estonii. Bank otrzymał od KNF zgodę na działalność w Polsce. U nas jest znany bardziej z oferty kredytowej. Działalność InBank jest stricte bankowa - gromadzi depozyty i udziela kredytów - nie ma tam inwestycji, funduszy, polisolokat, lokat strukturyzowanych, ani nawet kont. Przy czym gwarantem nie jest nasz BFG, tylko estoński. Lokaty są za to dość wysoko oprocentowane na tle naszych banków. Zakłada się je całkowicie przez Internet. Im dłuższy okres lokaty tym wyższe oprocentowanie.

Dostępne okresy lokaty do wyboru:

Aktualizacja: Niestety w miarę jak nasze banki obniżały oprocentowanie lokat, zagraniczne banki sukcesywnie też obniżały swoje oferty nowych lokat, bo nie mają konkurencji. Teraz jednak czekają nas prawdopodobnie dalsze podwyżki stóp procentowych, więc lepiej zakładać lokaty na krótkie okresy. Inbank zaczął już podnosić oprocentowanie. Zawsze starają się oferować nieco lepszy procent od naszych banków. Dodatkowo przy odnowieniu dostajemy +0,1 w bonusie.

 • Lokata na 60 miesięcy - 1,70%
 • Lokata na 48 miesięcy - 1,65%
 • Lokata na 36 miesięcy - 1,65%
 • Lokata na 24 miesięcy - 1,65%
 • Lokata na 12 miesięcy - 1,65%
 • Lokata na 6 miesięcy - 1,50% 👍 [dobra oferta]
 • Lokata na 3 miesiące - 1,35% 👍 [dobra oferta]
 • Lokata na 1 miesiąc - 1,30% 👍 [dobra oferta]
 • ➕ Dodatkowo ustawiając lokatę jako odnawialną, po odnowieniu dostaniemy na kolejny okres +0,1% względem standardowego oprocentowania aktualnego dla danego okresu lokaty
 • Zakres kwot od 5000 do 50 000 zł
 • W sumie można założyć lokat na 400 000 zł

Niestety w polskich bankach oprocentowanie lokat jest już wręcz na śmiesznie absurdalnym poziomie.

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii. Pamiętajcie, że oferty banków bardzo często się zmieniają, dlatego warto zawsze zwrócić uwagę na aktualne warunki.

Jesteś tu:
AntyhaczykOpinie o Bankach ⭐ [ Lokaty ] ✅ Getin Bank: LOKATA Mobilna i Nowe Środki

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
6 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Odnośnie wytłuszczonego tekstu dotyczącego zgód marketingowych: "W razie chęci, w każdej chwili możemy je odwołać, ale są one niezbędne do utrzymania promocyjnego oprocentowania." Zgodnie z Regulaminem Promocji „Lokata na Nowe Środki XXIII edycja” VI. 6. "Odwołanie / cofnięcie przez Uczestnika Zgód marketingowych (w tym wyrażenie sprzeciwu na przetwarzanie danych w celu marketingu bezpośredniego) w trakcie trwania Lokaty nie wiąże się dla Uczestnika z utratą oprocentowania promocyjnego / podstawowego Lokaty lub koniecznością jej zerwania". Zatem zgody są potrzebne jedynie w momencie zakładania lokaty - potem można je odwołać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, ale oni to tam zmienili bodajże w którejś edycji chyba. Jeśli ktoś chce odwołać zgody w trakcie korzystania z oferty promocyjnej, to warto sobie zajrzeć do regulaminu konkretnej, aktualnej w danym momencie edycji.

  Ja mam je cały czas zaznaczone i nikt do mnie z Getinu nie pisze ani nie dzwoni w ogóle.

  OdpowiedzUsuń
 3. To dobrze wiedzieć, że nie mają agresywnego marketingu :) A w ogóle, to dzięki za artykuł, był dla mnie bardzo pomocny!

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko z tego co obserwuję, to w polskich bankach jest z miesiąca na miesiąc coraz gorsze oprocentowanie. Ostatnia rekordowa obniżka stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej zdecydowanie pogorszyła sytuację Polaków posiadających jakiekolwiek oszczędności. Większe pieniądze bardzo trudno sensownie ulokować. Banki sukcesywnie reagują na obniżkę, także jak ktoś chce coś założyć, to warto się spieszyć. Ja już przerzucam między kontami oszczędnościowymi, żeby środki były nowe. Wymaga to ode mnie nieco aktywności, posiadania kont osobistych i oszczędnościowych oraz pojedynczych dodatkowych transakcji kartą. Trochę to wkurzające, że żeby dzisiaj nawet na mierny procent się trzeba było sporo natrudzić. Dlatego interesują mnie wszelkie alternatywy. Problem w tym, że dla mnie bezpieczeństwo i brak ryzyka inwestycyjnego to podstawa.

  Z doświadczenia wiem jak są konstruowane pseudoinwestycyjne produkty finansowe oparte na rachunku prawdopodobieństwa. Także przestrzegam osoby to czytające - nie dajcie sobie wcisnąć jak to super zarobicie na produktach strukturyzowanych, inwestycyjnych itp. Jak nie ktoś nie zna się dobrze na giełdzie, to jest tak zwanym dawcą kapitału do strzyżenia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lokaty bankowe i tak są uzależnione od wysokości stóp procentowych, ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej, nie zawsze zatem zysk jest taki jak obiecują banki. W Getin Banku lokaty mam od kilku lat i dzięki stałemu oprocentowaniu przez rok chociaż mam pewność, że dostanę to co zapewniają.

  OdpowiedzUsuń
 6. @Anonimowy no ale co masz na myśli? Ta samo jak przy każdej lokacie w innych bankach, tyle że tam procent jest nawet nie symboliczny. Chyba, że jakieś quasi lokaty masz na myśli - lokat ze zmiennym oprocentowaniem albo a vista, ale to bardziej przypominałoby konto oszczędnościowe niż lokatę.

  OdpowiedzUsuń