[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

VIVUS [Opinie Promocje] Czy to bezpieczna pożyczka? [Opłaty]

Minęło już dobrych kilka lat jak publikowaliśmy pierwszą recenzję i nasz test pożyczki Vivus. W sumie była to chyba pierwsza firma pożyczkowa, którą przetestowaliśmy i rozpoczęła naszą listę sprawdzonych firm, w których można wziąć pierwszą pożyczkę za darmo. Było to jednak dość dawno i postanowiliśmy ponownie zweryfikować jak w tej firmie obecnie się sprawy mają i czy warto wziąć tam pożyczkę oraz czy Vivus to bezpieczna firma. Poza tym nowe przepisy już kolejnej ustawy w znacznym stopniu wpłyną na działalności firm pożyczkowych. Mają też ograniczyć pewne patologiczne zachowania i zabiegi stosowane przez niektóre szemrane firmy na tym rynku. Z drugiej strony uzyskanie pożyczki będzie nieco trudniejsze niż dotychczas i bardziej kontrolowane. Między innymi również po to by mimowolnie uchronić ludzi ze skłonnością do nadmiernego zadłużania przed podaniem w spiralę kredytową.

Pożyczka Vivus

testujemy Vivus Firma Vivus zdecydowanie od lat jest liderem na rynku szybkich pożyczek internetowych. Zawsze dominowała pod względem najwyższej kwoty udzielanej jako pierwsza pożyczka za darmo. Jednak rynek nieco się zmienił na przestrzeni ostatnich lat, a konkurencja się zaostrzyła. Na rynku są firmy, które bardzo mocno konkurują w wysokości kwoty dostępnej dla nowych klientów w ramach pierwszej darmowej pożyczki. Inną kwestią jest późniejsze przyznanie tej pożyczki w kwocie o jaką wnioskujemy. Bardzo częstą praktyką jest oferowanie wysokich kwot pierwszej pożyczki za darmo, których realnie nie jesteśmy w stanie dostać. Owszem po wypełnieniu wniosku firma zaoferuje nam pożyczkę, ale na nieco mniejszą kwotę, uzasadniając to naszą niewystarczającą zdolnością kredytową lub jak to Wonga robi odrzucając wnioski, po prostu informując, że są odpowiedzialnym pożyczkodawcą.

Czy w Vivus łatwo dostać pożyczkę?

Chociaż Vivus już obecnie nie zawsze dominuje na rynku pod względem najwyższej kwotę dostępnej w ramach pierwszej darmowej pożyczki, bo firmy pożyczkowe prześcigają się w reklamach i promocjach w tym aspekcie, to jednak jak to zawsze deklarował Vivus - firma ta oferuje tyle ile w reklamach. Oczywiście nie każdy dostanie dowolną pożyczkę, ale w innych firmach, często uzyskanie tej najwyższej kwoty jest po prostu niemożliwe i spełnia ona rolę wyłącznie chwytu marketingowego. W kwestii przyznawalności pożyczek Vivus zdecydowanie przoduje. W porównaniu do wszystkich innych firm, które testowaliśmy w Vivusie zdecydowanie najszybciej i najłatwiej dostaniemy pożyczkę. Oczywiście jak mamy dramat w KDR, BIK i innych rejestrach to już nikt nie da nam pożyczki. Vivus tak jak banki może sprawdzać nasz BIK i inne rejestry. Poza tym nowe przepisy zaostrzają wymogi wobec firm pożyczkowych w zakresie większego weryfikowania dochodów pożyczkobiorców. Niemniej jednak ta firma jest chyba najmniej restrykcyjna w kwestii udzielania pożyczek i w przeciwieństwie do konkurentów akceptuje większość wniosków. Tym samy łatwo tam dostać pożyczkę. Oczywiście im mniejsza kwota tym łatwiej.

Czy pierwsza pożyczka naprawdę jest za darmo?

Tak, pierwsza pożyczka w Vivus jest za darmo dla nowych klientów, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z pożyczki w firmie Vivus. RRSO wynosi 0% (opłaty 0 zł, oprocentowanie 0%) Warunkiem jest oczywiście spłacenie takiej pożyczki w terminie. Przetestowaliśmy na sobie. Także z czystym sumieniem możemy potwierdzić, że pożyczka zgodna z warunkami promocji i spłacona w terminie nie zawiera żadnych ukrytych opłat, a oferta ta nie ma haczyków. Oddajemy tyle ile pożyczyliśmy.

Warunki

 • polskie obywatelstwo
 • wiek od 19 do 78 lat
 • zdolność do czynności prawnych
 • trzeba posiadać telefon, e-mail i konto bankowe

Jak skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki?

Proces jest bardzo prosty i wygodny - ustawiamy suwakami kwotę i okres spłaty. Dla pierwszej darmowej pożyczki pokazywane RRSO, Oprocentowanie i opłaty powinny wskazywać 0.

Następnie klikamy "Weź Pożyczkę" i rejestrujemy się w serwisie (jeżeli to nasza pierwsza pożyczka. W przypadku kolejnej wystarczy się zalogować, ale osoba będąca już klientem Vivus, zapewne to już wie).

Po zalogowaniu do systemu wypełniamy wniosek niezbędnymi danymi.

Zostaje jeszcze potwierdzenie naszych danych przelewem aktywacyjnym na symboliczną kwotę 0,01 zł. Przelew trzeba wykonać z własnego rachunku bankowego (dane muszą się zgadzać). Wybieramy bank z listy (powinniśmy wybrać bank, w którym mamy konto, wtedy przelew dojdzie od razu) lub jeżeli naszego banku nie ma na liście, to wybieramy opcję "Inne banki". Dokonujemy przelewu 0,01 zł na podany numer konta z tytułem podanym w formularzu "Potwierdzam rejestrację i zgadzam się na umowę pożyczki Vivus.pl nr........" - numer powinien być podany automatycznie. Powinien też przyjść na nasz e-mail. Jeśli nam się spieszy, to alternatywnie możemy skorzystać z błyskawicznego przelewu online (Blue Cash) na 1 zł - tak jak w przypadku płatności online w sklepach internetowych. System Blue Cash przekieruje nas do naszego banku i wyświetli automatyczny przelew do zatwierdzenia. Przyspieszy to cały proces przyznawania pożyczki, bo od razu dostaje informację o przelewie potwierdzającą naszą weryfikację. W przypadku zwykłego przelewu musimy poczekać księgowanie przelewów w bankach, które następują w określonych sesjach Elixir.

No i to już cała filozofia. Czekamy na akceptację wniosku, która jeśli nie ma jakichś wyraźnych przeciwwskazań zwykle jest pozytywna. W Vivusie chyba najłatwiej dostać pożyczkę z tych wszystkich firm działających online. Potem oddajemy dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. Zachowując termin spłaty!

Poniżej link do strony Vivus, gdzie znajduje się opis tej oferty oraz formularz rejestracji i wnioski:

Aktualizacja: Po kilkumiesięcznej przerwie do Vivus wróciła promocja pierwszej pożyczki za darmo do 61 dni. Po pandemii Covid-19 większość firm zlikwidowała promocyjne pierwsze pożyczki za darmo, a zamiast tego zaczęły oferować pożyczki na ponad 500%. Jedynie Vivus i Wonga względnie utrzymały dawne warunki. Przy czym w Wonga jest trudniej dostać dzisiaj pożyczkę. Już przed pandemią było znacznie trudniej o pożyczkę w Wonga niż w Vivusie, a w niepewnych czasach, gdy banki odrzucają większość wniosków kredytowych i tak samo postępują również firmy pożyczkowe, bardzo trudno o przyznanie pożyczki. Vivus jest (z tego co wiemy) firmą, w której najłatwiej dostaniemy pożyczkę.

W ten sposób możemy pożyczyć pieniądze całkowicie za darmo. Utrzymując się oczywiście w granicach kwoty i okresu spłaty promocyjnej pierwszej pożyczki za darmo dla nowych klientów.
rejestracja przed złożeniem wniosku

Czy to bezpieczna firma?

Vivus nie jest bankiem, ale jest to bardzo znana, działająca od lat na polskim rynku firma pożyczkowa, w której ogrom ludzi już skorzystał z pożyczki. Co ciekawe jak na firmę pożyczkową ma całkiem dobre opinie w sieci i wysokie oceny w rankingach. Posiada siedzibę w Polsce, a nie w jakichś egzotycznych lokalizacjach jak niektóre firmy działające na tym rynku, np. Ferratum Bank i należące do niego podległe marki. Jest to firma międzynarodowa, ale w Polsce działa jako spółka zarejestrowana w Warszawie. Troszkę już tych firm przejrzeliśmy i wydaje mi się, że Vivus jest jedną z najbezpieczniejszych na tym rynku. Firma ta zainwestowała i stale inwestuje potężne pieniądze w kampanie reklamowe i wizerunkowe, także zależy im na utrzymaniu dobrej opinii. Moim zdaniem pożyczka Vivus jest bezpieczna, o ile oczywiście jesteśmy rozsądni i odpowiedzialni w kwestii korzystania pożyczek.

Dodatkowe promocje

Sporadycznie Vivus oferuje również różne inne promocje dodatkowe jak wydłużenie terminu spłaty do 61 dni, jakieś bony na zakup wakacji itp., ale promocje te mają charakter okresowy. Bywa to miły dodatek, ale nie powinien to być dla nas wyznacznik do brania pożyczki. Chociaż bywały też takie, że biorąc jako nowy klient pierwszą darmową pożyczkę, która była za darmo i spłacając, można było zgarnąć bon na kilkaset złotych, po czym po prostu oddać pożyczkę nie ponosząc żadnych kosztów.

Pożyczanie za darmo to w sumie lepsza opcja niż kredyt gotówkowy w banku, który wiąże się zawsze z opłatami dodatkowymi, chociaż w porównaniu do pożyczki poza promocją jest na pewno tańszy. Jednak korzystając z promocji dla nowego klienta możemy pożyczyć pieniądze za darmo. To chwyt marketingowy, który ma nas przyzwyczaić do brania takich pożyczek i wynikający z olbrzymiej konkurencji na tym rynku miedzy firmami oferującymi pożyczki online. Jest ich ogrom, ale nie wszystkie są takie uczciwe, dlatego warto wybierać te pewne i znane. Vivus jest chyba najbardziej znaną firmą tego typu.
Druga i kolejne pożyczki już poza promocją (nie dla nowych klientów tylko powracających)

Tak wygląda symulacja tej samej kwoty i czasu spłaty jak już wykorzystamy pierwszą darmową pożyczkę. No drugiej nie będziemy brali dla testu. Ogólnie gdy nowa ustawa wjedzie w życie RRSO dla takich pożyczek ma być ograniczone, więc być może dla Ciebie druga pożyczka będzie już tańsza.

system vivus po zalogowaniu

O ile Vivus jest względnie tanią firmą, to poza promocją wszędzie te pożyczki są drogie. Przy czym zawsze w razie potrzeby można skorzystać z oferty pierwszej darmowej pożyczki w innej firmie. Jest ich naprawdę dużo, a olbrzymia konkurencja sprawiła, że dzisiaj możemy na krótki okres niewielkie kwoty pożyczać dosłownie za darmo. Tylko, że za każdym razem gdzie indziej. Vivus jest moim zdaniem jedną z najlepszych firm na tym rynku, chyba nawet najlepszą.

Nasza ocena: 4 na 5 4 star

Na koniec standardowa regułka, którą publikujemy pod każdą recenzją pożyczek pozabankowych, ale warto ją przeczytać - W przypadku pierwszych darmowych pożyczek zawsze wybierajcie maksymalny okres spłaty. Spłacając zwykłym przelewem bankowym, jeżeli np. nie ma możliwości spłaty przelewem błyskawicznym online lub natychmiastowym, zawsze zróbcie przelew wcześniej, tak żeby miał czas dojść przed upływem terminu spłaty i pamiętajcie, że banki nie księgują zwykłych przelewów w weekendy i święta. Nigdy nie czekajcie na ostatnią chwilę! Firmy tego typu są często na świeczniku UOKiK, a więc starają się wszystko dokładnie opisywać, ale trzeba to czytać. Pożyczając pieniądze rób to z głową!

Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii. Pamiętajcie, że oferty banków bardzo często się zmieniają, dlatego warto zawsze zwrócić uwagę na aktualne warunki.

Jesteś tu:
Antyhaczyk[ Pożyczki ] [ Promocje ] ✅ Pożyczka Vivus [Promocje]

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
5 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Vivus jest chyba jedną z najpewniejszych i sprawdzonych firm. Ogólnie ostatnio powstało ich tyle, że głowa boli. Jednak przestrzegam przed korzystaniem z jakichś takich dziwnych, mało znanych, z lokalizacją na jakichś Kajmanach, bo potem się tworzą takie historie, że w telewizji pokazują i takie firmy psują opinię całemu rynkowi. Pożyczałem w Vivus i jeszcze kilku innych porządnych firmach i było ok.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tak samo. Pożyczałem wiele razy - spłata zawsze w terminie i nigdy nie było problemów.
  Problemy zaczynają się tylko w momencie gdy ktoś bierze i nie płaci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy wpis.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli chcemy kredyt lub pożyczkę warto skorzystać z usług internetowych. Jest to szybki i łatwy sposób aby spłacić długi. W sieci można znaleźć informacje między innymi na temat pożyczek społecznościowych lub pożyczek prywatnych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Taaa to już Vivus lepszy, przynajmniej duża znana firma, a takie szemrane prywatne od różnych typów to się różnie kończą.

  OdpowiedzUsuń