[Nowe opinie 2019]

ING Bank Śląski opinie - Konto Direct z Lwem darmowe

ING Bank Śląski to jeden z większych banków funkcjonujących na polskim rynku bankowym.
Uznawany jest za stabilny i bezpieczny bank. Posiada olbrzymią ilość oddziałów oraz oferuje szeroki wachlarz profesjonalnych usług bankowych.

Jak to w dużych bankach bywa nie znajdziemy tu wysoko oprocentowanych lokat, ponieważ nie jest to bank nastawiony na szybkie pozyskiwanie kapitału w celu finansowania ryzykownej polityki kredytowej. Jest to bank dla osób ceniących bezpieczeństwo i stabilność. Nie mniej jednak dostosowuje się do wymogów rynku w kwestii jakości i nowoczesności usług, a także opłat. Kiedyś duże banki "kroiły" stałych klientów na każdym kroku na prowizjach za każdą czynność. Dzisiaj w wyniku dużej konkurencji na rynku bankowym, muszą dostosować się do do reszty, a tym samym oferować darmowe konta.

Dzisiaj szczegółowo przyjrzymy się darmowemu rachunkowi Direct z oferty ING.

Darmowe konto z Lwem Direct w ING

Prowadzenie konta0 zł
Karta0 zł / 7 zł
Miesięczne transakcje kartą żeby uniknąć opłatypowyżej 26 lat - 300 zł | 18-26 lat - 200 zł | 13-18 lat - 0
Darmowe bankomatyING i Palnet Cash
Pozostałe bankomatyPierwsza w miesiącu 0 zł kolejne 2,50 zł
Darmowe wpłatomatyING i Planet Cash
Przelewy internetowe (zwykłe)0 zł
Wypłata i wypłata w okienku w oddziale 9 zł
Wypłata w punktach Cashback0 zł

ING wprawdzie pobiera opłatę za wpłaty i wypłaty w okienku w oddziale, ale nie warto tego robić, bo w oddziałach znajdują się wpłatomaty i moim zdaniem są to najsprawniejsze i najwygodniejsze wpłatomaty umożliwiające wpłacanie łatwo dużych kwot. Są o wiele lepsze niż te Euronetu, z których korzystają inne, mniejsze banki. Z kolei bankomaty mają dość niski próg kwotowy jednorazowej transakcji. Za to ogóle limity transakcji są bardzo wysokie lub bez ograniczeń, a w niektórych bankach bywają problemy z podniesieniem limitów. Konto można założyć bez karty i będzie całkowice darmowe bez warunków i opłat, ale zakładając je z kartą możemy skorzystać z różnych promocji. Powyższe opłaty mogą oczywiście ulegać zmianą.

Jest to w pełni nowoczesny darmowy rachunek osobisty z obsługą internetową oraz bankowością mobilną, aplikacjami na urządzenia mobilne, płatnościami BLIK itp.

Cechy konta Direct:
 • Brak opłaty za założenie i prowadzenie rachunku
 • Darmowe przelewy internetowe.
 • Darmowa karta do konta, jeżeli wykonujemy transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 300 zł w miesiącu, czyli standard, jak we wszystkich dużych bankach. Jeśli nie wykonamy transakcji przy użyciu karty na kwotę min. 300 zł to opłata wynosi 7 zł, czyli też standardowo.
 • Dostęp do wielkiej sieci bankomatów ING oraz Planet Cash, z których korzystamy za darmo. Dodatkowo mamy darmową pierwszą wypłatę z wszystkich bankomatów w Polsce w każdym miesiącu. Kolejne wypłaty w danym miesiącu z innej sieci niż ING lub Planet Cash kosztują 2,50 zł. Przy czym bankomatów ING i Planet Cash jest tak dużo, że jedna darmowa z pozostałych sieci na miesiąc nam zupełnie wystarczy.
 • Promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego OKO (jeżeli chcemy sobie takie założyć).
 • Duża liczba oddziałów i wpłatomatów.
 • Dostęp do szerokiej gamy usług bankowych i inwestycyjnych - fundusze, konto maklerskie itp.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że bank liczy miesiąc jako okres od 29 danego miesiąca kalendarzowego do 28 kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Promocje

Żeby wziąć udział w promocji trzeba założyć konto z kartą debetową.

 • Premia 100 zł za wykonanie transakcji bezgotówkowych blikiem lub kartą w sumie na 1000 zł
 • + 20 zł za 3 transakcje blikiem przez Internet
 • + 20 zł jeśli chociaż raz otrzymamy przelew wynagrodzenia

Jak założyć darmowe konto z Lwem Direct przez Internet

Proces zakładania konta przez Internet jest bardzo prosty i zajmuje kilka minut. Wypełniamy formularz, do którego link zamieszczam poniżej. W formularzu wybieramy opcję potwierdzenia naszych danych - czy ma przyjechać kurier, czy potwierdzimy naszą tożsamość przelewem aktywacyjnym. Aktualizacja: Ze względu na zmiany w prawie bankowym i zalecenia KNF mają zostać wprowadzone ograniczenia co do otwierania nowych rachunków za pomocą przelewów aktywacyjnych, dlatego zalecamy aktywowanie rachunków za pośrednictwem kuriera.

Dzisiaj konta można zmieniać jak rękawiczki, także jak coś nam nie pasuje w naszym dotychczasowym banku, to nie ma się co wahać.

Podsumowanie

Ogólnie oceniam konto z Lwem Direct całkiem pozytywnie. Jest to dobry rachunek dla osób ceniących bezpieczeństwo i stabilność oraz profesjonalną obsługę. ING Bank Śląski to bank z olbrzymim doświadczeniem, co można też zauważyć po stabilności ich systemu internetowego. Mamy także dostęp do pełnego wachlarza usług bankowych i inwestycyjnych. Dodatkowym atutem dla wielu osób będzie zapewne mnogość oddziałów tego banku oraz dostępność wpłatomatów. Osobiście do oddziału chodzę tylko w ostateczność i to skrajnie rzadko, ale zdaję sobie sprawę, że dla niektórych osób dostępność oddziałów jest istotnym aspektem wyboru banku.

Nasza ocena: 4 na 5 4 star
Jeżeli komuś nie zależy na oddziałach, a bardziej ceni sobie brak warunków, których w zasadzie przy Koncie z Lwem Direct praktycznie nie ma, nie licząc karty, ale jeśli ktoś woli mieć kartę bez wymogu transakcji bezgotówkowych, to takie proste konto internetowe można znaleźć w Nest Banku -> Szczegółowy opis konta w tym banku znajdziecie tutaj.... W prawie wszystkich innych bankach niestety jest warunek transakcji bezgotówkowych kartą.

Inne duże banki z podobnymi kontami

 • Raiffeisen Polbank - Konto Wymarzone - brak warunków, bardzo przejrzyste zasady - stała opłata za kartę 3 zł bez możliwości uniknięcia dzięki transakcjom bezgotówkowym. Reszta standardowych czynności za darmo. Rachunek osobisty z oprocentowaniem. Wszystkie bankomaty w Poslce za darmo. Szczegółowy opis tutaj...
 • Bank Millenium - Konto 360 stopni - tu z kolei jest kilka warunków, które pozwalają także zyskiwać na różnych premiach i promocjach. Nowoczesne konto dla aktywnie korzystających. Szczegółowy opis tutaj...
 • PKO BP - Konto za Zero - darmowe konto w dużym i pewnym banku, jedyny warunek to transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 300 zł w miesiącu Szczegółowy opis tutaj...
Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty itp:
14 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Czy w tej ofercie nie ma żadnych haczyków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma.

   Prosimy o nieprzedstawianie się jako nazwy domen lub słowa kluczowe.

   Usuń
  2. To jest moim zdaniem jeden z najlepszych i najpewniejszych banków. Jak ktoś woli korzystać z pewnego, dużego banku, chce się czuć pewnie i mieć świadomość, że jego pieniądze są bezpieczne to polecam ING. Osobiście mam ograniczone zaufanie do jakichś banków nie wiadomo skąd, wszelkiej maści szemranych naciągaczy, czy spółek i grup kapitałowych o nieprzejrzystej strukturze.

   Usuń
 2. Super konto ze świetną aplikacją mobilną, zrezygnowałem z karty, bo nie korzystam i mam darmowe konto.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobry, pewny, sprawdzony bank. Używam tego konta od lat. Jak dla mnie najlepszy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,
  mam konto od 3 lat w tym banku i nie wygląda to tak dobrze. Wypłaty tylko z bankomatów ING albo planet cash. Z reszty min. 2,5 zł.
  Nowa strona do logowania się "zacina", np. nie można wysłać maila do banku, bo jest to "chwilowo niemożliwe". Polecałam ten bank, ale z rok temu jeszcze. Teraz zaczynają na wszystkim ciąć kasę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest tak, wszystkie bankomaty ING i Planet Cash są za darmo i do tego jedna wypłata w miesiącu w innych. ING ma olbrzymią sieć bankomatów, Planet Cash też, ale jak trzeba czasem gdzieś wypłacić w innej sieci to i tak mamy przecież jedną darmową w miesiącu ze wszystkich pozostałych. Przynajmniej ja tak mam przy tym koncie.

   Wysłanie maila do banku to pewnie chwilowy problem techniczny przy zmianie systemu. To moim zdaniem nie jest jakiś wielki problem. Wiem, że w tym banku wszystko zawsze działało cacy i wszyscy się przyzwyczaili, ale taki mały błąd to chyba jest niuans. Wiem na przykład co było w BGŻ Optima przy zmianie systemu. Chyba z miesiąc były problemy. W Idei też pełno błędów było po przejściu na Idea Cloud. Także ING bym nie skreślała przez taki niuans.

   Usuń
  2. Mi nigdy przy logowaniu strona się nie zacięła

   Usuń
 5. Marcin z Cardholder15 lipca 2016 14:59

  Warto też skorzystać z ich aplikacji mobilnej. To jedna z wygodniejszych i lepiej zaprojektowanych aplikacji bankowych w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Powiem tak - mam tam konto ROR od prawie 10 lat i od ok. 5 też oszczędnościowe (choć odsetki są śmieszne) i do tej pory nie mogę narzekać - zero problemów. Trochę mnie denerwuje tylko wysoka opłata za kartę lub wymóg wydania 300 zł kartą - gdyby nie to, wzięłabym tez kartę. choć fakt - opłata za kartę nie wzrosła od przynajmniej 6 lat, ale jak zaczęła rosnąć, to w ciągu roku chyba wzrosła z 2 zł do 7 - to ponad 300%. Przez to trochę żałuję, że zlikwidowałam konto w mBanku, gdzie za kartę płaci się 4 zł lub należy zrobić 5 dowolnych kwotowo transakcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mBank tak samo ponosił jak ING od 2 do 4 potem 6 zł. W końcu zlikwidowałem tam kartę. Teraz widać obniżyli do 4, bo konto przestało być atrakcyjne i przyciągać klientów. Mimo to raczej nie wracam do mBanku, a konto wisi sobie nieużywane bez karty. Liczenie ile transakcji wykonałem w miesiącu to też zdecydowanie nie dla mnie.

   Usuń
 7. Nie narzekam na ING, mam tam konto od 2009 roku (bez karty). Zauważyłam jednak coś, co mnie zaniepokoiło. W moim rodzinnym Krakowie, w ciągu ostatnich kilku lat znikło kilka oddziałów; w większości istniejących nie ma kas - tam jedynie można wpłacać pieniądze we wpłatomatach i wypłacać z bankomatów, co jest nie możliwe, jak ktoś karty nie posiada. Wydaje mi się, że ING po prostu staje się w coraz większym stopniu bankiem, w którym większość można załatwić przede wszystkim internetowo, a niezupełnie na to się zgadzałam zakładając tam konto

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamiast karty we wpłatomatach/bankomatach podczas wpłacania/wypłacania pieniędzy możesz użyć kodu BLIK w aplikacji mobilnej ING. Według tabeli opłat i prowizji od takich operacji nie będzie pobierana opłata we wpłatomatach/bankomatach w sieci ING i sieci Planet Cash w kraju.

   Usuń
 8. Te wielkie molochy też coraz bardziej idą w tym kierunku, bo banki internetowe zdobywają coraz większą popularność.

  OdpowiedzUsuń