[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

BIZ Bank / FM Bank - opinie lokaty kredyty konta

BIZ Bank to dawny FM Bank, który zmienił nazwę handlową, logo, barwy firmowe i szatę graficzną serwisu internetowego. BIZ Bank / FM Bank jest częścią FM Bank PBP SA.
Większościowym właścicielem spółki jest obecnie fundusz private equity, którym zarządza grupa kapitałowa EMP Abris Capital Partners. Mniejszościowym inwestorem jest z kolei Piotr Stępniak, który pełnił niegdyś kluczowe funkcje menadżerskie między innymi w Banku Handlowym SA, a także w Getin Banku oraz w Lucas Banku (dzisiejszy Credit Agricole).

BIZ Bank / FM Bank jest stosunkowo niewielkim bankiem. Na daną chwilę w kwestii wielkości aktywów i liczby klientów można go porównać do obecnie największego banku spółdzielczego w Polsce - SK Banku z Wołomina. W kwestii oferty BIZ Bank nastawia się raczej na klienta firmowego, przy czym oferta kierowana jest również do indywidualnych klientów - osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej.

Lokaty w BIZ Banku

Jeśli chodzi o ofertę lokat jest bardzo zbliżona do oferty, którą proponował FM Bank. Oprocentowanie lokat na tle dużych banków jest dosyć atrakcyjne. Jedne z wyższych na rynku. Szczególnie w przypadku długookresowych lokat (na 2 lata) do kwoty 2 mln złotych. W przypadku krótkookresowych lokat, na rynku wśród lokat bez dodatków - wymogów zakładania/posiadania konta, płacenia kartą itp. można znaleźć na daną chwilę odrobinę wyższe oprocentowanie, ale nie dużo.

Serwis internetowy BIZ Bank

Obecny serwis internetowy BIZ Banku wygląda mniej więcej jak poniżej. Widać, że nacisk został położony szczególnie na prostotę i przejrzystość, aczkolwiek strona internetowa FM Banku moim zdaniem była całkiem ok.

Kredyty w BIZ Bank

Opinie klientów o BIZ Banku (FM Banku), jak to zwykle bywa, są dosyć podzielone. W portalu Opinie24 można przeczytać nieco niepochlebnych opinii o banku, szczególnie w kwestii działalności kredytowej. Jednak podobnie sytuacja wygląda w odniesieniu do wielu innych banków. Jest też wiele opinii zadowolonych klientów. Jak będzie wygląda sytuacja po zmianie nazwy, to się dopiero okaże, czekamy na wasze opinie.

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
17 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Zgadzam się z autorką - z doświadczenia wiem, bo starałem się o kredyt, że bank jest bardzo drogi, a w samym banku wśród pracowników panuje chaos. Strona poprzednia była ciekawsza - ta jest jak reszta, nie wyróżnia się na tle innych banków, za to nazwa lepsza. Ale znowu logo jak z poprzedniej epoki:(

  OdpowiedzUsuń
 2. Przy zakładaniu lokaty Spinającej trzeba mieć konto, a to kosztuje 7zł miesięcznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może się coś pozmieniało, ale ja miałem lokatę Spinającą bez konta. Z tego co widzę w ofercie na stronię BIZ Banku jest ona nadal dostępna, ale wniosek kieruje już do strony SMART Lokaty i tam jest jej odpowiednik, i nie trzeba posiadać wcale konta. Jest tam też lepsza lokata "Na powitanie", też bez konta.

   Usuń
 3. Najgorszy bank w jakim miałam konto, zwykła obsługa konta dostarcza masy nerwów, wiecznie coś im nie działa! Często bywa tak że nie można zrobić przelewu ani się nawet zalogować bo coś robią czasem przez 3 dni pod rząd. Nie informują o przerwach w działaniu. Aby dodzwonić się do konsultanta trzeba wisieć na linii 3h ale konsultant też nic nie pomoże, robią z ludzi debili. Nic nie można przez net załatwić, po wszystko trzeba biegać do oddziału nawet po hasło do zablokowanego konta. Paranoja! O oddziale już nie będę pisać bo brak słów. Najbardziej żenujący bank wszech czasów :) OMIJAJCIE Z DALEKA!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, opisuje Pani BIZ Bank, czy FM Bank?

   Usuń
  2. Raczej nie FM Bank, on nie posiada oddziałów.

   Usuń
  3. Smart Bank też należy do tej grupy, nie ma oddziałów. Wg. mnie jest całkiem dobry. Prosty przejrzysty system i nie ma żadnych opłat, ani warunków jak gdzie indziej.

   Usuń
 4. Jedno wielkie bagno nie polecam nawet wrogowi miałem i niestety mam z nimi do czynienia ale to jest jeden wielki koszmar . Zdania nie zmienię bo cuda sie nie zdażają (poza tymi w FM i BIZ banku ) jedna wielka porażka

  OdpowiedzUsuń
 5. Śmiało mogę powiedzieć że to bank złodziejski. Aby pobrać 50000 zł gotówką ze swojej lokaty, bank bierze prowizje 100 zł. - ZŁODZIEJSTWO !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opłata za wypłatę w kasie? Lokata bez konta i nie dało się z bankomatów? Dużo banków bierze opłaty za wypłaty w kasach, ale 100 zł to rzeczywiście dużo. Osobiście nie korzystam w ogóle z tradycyjnej "oddziałowej" bankowości i w sumie nie płacę praktycznie nigdzie żadnych prowizji, a jak coś mi podpadnie w jakimś banku to go zmieniam od razu.

   Usuń
  2. To chyba jakaś "lokata strukturalna" inwestycyjna była. Jak się zrywa takie lokaty to się ponosi opłaty, bo nie wierzę, że normalna tradycyjna lokata.

   Usuń
 6. Ja zakładałam lokaty przez internet. Nie posiadam konta u nich. Zakładanie jest dość proste, szybko otrzymuję na maila informacje na jakie konto mam wpłacić pieniądze. Ponieważ preferuję lokaty nieodnawialne, pod koniec lokaty pracownicy dzwonią do mnie czy chcę przedłużyć lokatę i proponują mi najatrakcyjniejszą ofertę. Są przy tym mili. Mnie to odpowiada i jestem zadowolona z tego banku.
  Oczywiście, głównym powodem dla którego korzystam z ich usług jest atrakcyjne oprocentowanie lokat. (UK)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wyślij swojemu kontrahentowi potwierdzenie przelewu w formacie pdf. Dodam że jest to nie możliwe jak swego czasu płatność kartą w Biedronce. Ten bank to porażka totalna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja korzystałam tylko z lokat w tym banku. Konta nie posiadałam. Przy czym w kwestii lokat wszystko było ok, a oprocentowanie atrakcyjne.

   Rozumiem, że chodzi o to, że potwierdzenie nie jest generowane w formacie pdf, tak? Łatwo to zrobić samemu - większość programów do edycji tekstów lub grafiki posiada funkcję eksportu do pdf lub zapisu jako pdf. Nie wiem jak wygląda od środka obecny system transakcyjny w tym banku, ale jeśli chodzi o potwierdzenia, to są one różnie generowane w różnych bankach. W Deutsche Banku musiałam robić print screena potwierdzenia żeby mieć wersję elektroniczną, ale mimo to nie uważam DB za zły bank.

   Wszystko to nie zmienia jednak faktu, że dzisiejszy, nowoczesny bank powinien jak najbardziej ułatwiać życie klientowi.

   Co do Biedronki to tam długo nie można było płacić kartą, bo banki pobierają duże prowizję od firm za transakcje bezgotówkowe. Jako że w Biedronce produkty były tańsze niż w innych sklepach, to nie chcieli tracić na transakcjach bezgotówkowych. No, ale obecnie już dostosowali się do wymogów rynku.

   Usuń
 8. Omijajcie szerokim łukiem ten para Bank. To co oni robią to przechodzi ludzkie pojęcie. Jak się spóźnisz z ratą to będą cię na każdym kroku nękać i doliczać bardzo duże opłaty za wszystkie pisma, telefony, smsy, wysyłają swoich ludzi na tzw. wizytację, oczywiście się płaci za to. Chory Bank. Nie polecam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Domyślam się, że dość sporo spóźniłeś się z tą ratą skoro tyle tych ponagleń miałeś. W każdym banku płacisz opłaty za monity wszelkiego rodzaju. Wszędzie tak jest, każdy telefon, pismo, sms z ponagleniem spłaty jest objęty prowizją.

   Usuń
  2. I oczywiście poprzednik lubi jak ktoś, komu pożyczył pieniądze zwleka z ich oddaniem :) Przecież to takie przyjemne - nie? Coś mi to trąci "moralnością Kalego".

   Usuń