[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Tani Leasing Gdzie Najlepszy, Najtańszy - Który najlepiej wziąć leasing na samochód, auto? Zestawienie ofert - Ranking / Porównanie

Leasing to nieco złożony produkt finansowy. Ta forma kredytowania najczęściej bywa wybierana w celu finansowania zakupu na przykład samochodów osobowych, dostawczych, bądź innych maszyn lub wyposażenia. Żeby znaleźć tani leasing samochodowy na auto osobowe czy dostawcze, na sprzęt i maszyny, komputery, gabinet dentystyczny, czy cokolwiek innego trzeba się odrobinkę wysilić, ale nie jest to szczególnie trudne. Oczywiście jak każdy produkt finansowy, ten również ma swoje wady i zalety. Żeby wybrać najkorzystniejszy leasing samochodowy, czy na jakikolwiek inny cel, trzeba wiedzieć kilka rzeczy. Poza tym znajdziecie tu też odradzane i polecane firmy leasingowe.

Przede wszystkim największą zaletą leasingu jest możliwość wliczenia raty leasingowej w koszty działalności, a tym samym zmniejszenie podatku do zapłaty. Wadą z kolei jest fakt, że dane auto, pojazd, maszyna nie jest naszą własnością i należy do banku do czasu spłacenia całego leasingu. W wypadku problemów ze spłacaniem rat / czynszy leasingowych bank może nam bez problemu zabrać auto. Za nieterminowe spłaty również możemy być zmuszeni zapłacić karne odsetki jak również prowizje za monity itp. Zresztą podobnie jak przy klasycznym kredycie.

Umowy

fot. Pixabay CC0 + Własne modyfikacje

Rata leasingowa z ubezpieczeniem OC/AC czy bez?

Biorąc na przykład samochód w leasing, musimy oczywiście wykupić do auta ubezpieczenie OC i AC (obowiązkowo). Można to ubezpieczenie doliczyć do raty leasingowej. Można również na własną rękę ubezpieczyć auto samemu w jakimś towarzystwie ubezpieczeniowym. Przy czym zwykle bank, jak skorzystamy z innego ubezpieczenia niż te oferowane przez nich, może nam doliczyć jakąś opłatę manipulacyjną, bądź też utracimy jakąś możliwość promocyjnej obniżki kosztu leasingu. Wszystko jednak leży w kwestii negocjacji - najlepiej porównać oferty. Policzyć sobie wszystko dokładnie, a potem wybrać to rozwiązanie, które będzie dla nas najlepsze. Gdy będziemy zawierać umowę, właściwie nawet wcześniej na etapie przygotowywania ofert przez konsultanta / doradcę, zdecydowanie warto go dokładnie wypytać o takie rzeczy, bo nie koniecznie nam wszystko powie sam od siebie.

Tani leasing samochodowy: Który wybrać? Porównanie ofert w formie rankingu

Aktualizacja: Zrezygnowaliśmy z publikacji rankingu ofert leasingowych w formie zestawienia przygotowywanego przez Comperię, bowiem podawane wartość były bardzo odległe od późniejszych ofert i indywidualnej wyceny kosztów leasingu. W efekcie pozornie tani leasing wcale nie okazywał się taki najtańszy jak w rankingu ani najkorzystniejszy, a wręcz przeciwnie.

Oferta leasingu to zawsze jest sprawa bardzo indywidualna i co ważniejsze warunki można, a nawet powinno się negocjować. Dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług jakiegoś brokera, który porówna oferty wielu firm leasingowych i wybierze najbardziej atrakcyjną i najkorzystniejszą dla naszego przypadku. Przynajmniej teoretycznie, bo może się też kierować kryterium wysokości własnej prowizji. Oni dostają prowizję od firm leasingowych, a nie od nas, więc nie podnosi nam to kosztów leasingu, a dodatkowo porównują oferty wielu banków i jako duży klient dostarczający wielu wniosków, mają silniejszą pozycję w negocjacjach z firmami leasingowymi i bankami niż pojedynczy klient. Nie jest to jednak regułą, bowiem na wybór oferty, którą zaproponuje nam broker może też wpływać wysokość prowizji jaką otrzyma od danej firmy i wcale nie musi to być najkorzystniejszy leasing jaki znajdą, ale najbardziej opłacalny dla brokera. Także ograniczone zaufanie zawsze jest wskazane w sprawach finansowych.

Oczywiście oferta od brokera nie musi okazać się najlepszą, bo możemy na własną rękę znaleźć coś lepszego. Na pewno warto porównywać kilka ofert. Dodatkowo można się nimi posługiwać przy negocjowaniu warunków z inną firmą. W przypadku leasingu auta każda oferta jest przygotowywana indywidualnie, podobnie zresztą jak przy innych leasingach - maszyn, komputerów itp.

🥇 Polecane firmy watre uwagi

Niestety mocno okroiliśmy listę polecanych firm, ze względu na wasze, często krytyczne opinie w pozszczególnych recenzjach w postach na blogu opisujących konktrente firmy leasingowe.

Na pewno warto zapytać w Vehis. Mają bardzo dobre oferty. Z resztą chwalą się, że można przedstawić im inną ofertę i zaproponują lepszą. Działają już dobrych kilka lat na rynku, ale nie jest to jeszcze tak znana platforma jak te bankowe i może dlatego te oferty są rzeczywiście atrakcyjne. Można poprosić o ofertę na własny samochód, a można też kupić u nich samochód z finansowaniem. Jako duży partner mają lepsze ceny w salonach niż pojedynczy klient.

Oferta jest dla osób prywatnych i firm:

 • leasing
 • kredyt samochodowy
 • najem długoterminowy
 • samochody z finansowaniem lub samo finansowanie

Skontaktują się sami i nie będzie trzeba przechodzić przez automatyczną infolinię.

Warto zostawić kontakt i poprosić o ofertę, chociażby dla samego porównania. Poza tym nawet jeśli się nie zdecydujemy, to można ją przedstawić później w innej firmie przy negocjacji warunków, a to zawsze działa i pozwala obniżyć cenę. Samochód to jednak spory wydatek, więc dobrze poświęcić chwilę czasu i sprawdzić kilka ofert.

Dla osób z województw:

 • dolnośląskiego,
 • kujawsko-pomorskiego,
 • łódzkiego,
 • małopolskiego,
 • mazowieckiego,
 • pomorskiego,
 • wielkopolskiego.

Dla porównania warto poprosić o kontakt i ofertę w MyLease - firma działa tylko w wymienionych powyżej województwach. Dla osób z pozostałych województw niestety nie przygotowują wycen. To broker, który porównuje oferty kilku banków (nie wszystkich). Profil jego partnerów jest nieco inny, a poza tym każdy broker ma nieco inne możliwości negocjacji i inne umowy, własne zniżki itp. Oferty leasingu są bardzo indywidualne i mogą się bardzo różnić nawet w tej samej firmie leasingowej, czy banku. Więc warto u nich też sprawdzić dla porównania. Często mają naprawdę dobre oferty. Chwalą się też uproszczoną procedurą i dużymi możliwościami uzyskania niskiej raty. Dostaniemy ofertę jakiegoś alternatywnego leasingodawcy dla porównania lub negocjacji. Zależy co nam zaproponują, ale można sprawdzić. EFL to jednak sprawdzona firma z dobrymi opiniami, a na rynku leasingu bywają różne firmy. W każdym razie dodatkową kontrofertę zawsze warto mieć, a nie musimy się wcale na nią zdecydować. Podkreślam, że trzeba być z jednego z wyżej wymienionych województw.


Najlepiej zostawić nr telefonu w formularzu kontaktowym. Nic nas to nie kosztuje. Nie trzeba przedzierać się przez infolinię. Od razu dzwoni osoba z odpowiedniego działu i przygotowana do przedstawienia nam konkretnej oferty. Dwie minuty rozmowy, podeślą nam oferty, a my możemy wybrać tę najlepszą.

Gdy już uzyskamy kilka ofert od różnych banków / firm leasingowych, to możemy się nimi posłużyć przy negocjowaniu warunków. Wszystkim zależy na pozyskaniu klienta, toteż zwykle możemy liczyć na całkiem dobre kontroferty. Różnice mogą być spore, ale też nie ma co popadać w skrajności i liczyć na cuda. Pamiętajmy jednak, że nawet niewielka różnica w perspektywie spłacania przez kilka lat może okazać się całkiem sporą kwotą.

Leasingi, których nie polecę:

 • Masterlease - zadzwonili do mnie po 3 tygodniach, a oferta była droga w porównaniu do konkurencyjnych. Obecnie skupiają się na najmie długoterminowym.
 • Santander Consumer Multirent - zw. na bardzo dużo negatywnych opinii w Internecie.
 • mLeasing - mamy go opisanego, ale co jakiś czas, ktoś tam się oburza w opiniach.
 • PKO - kiedyś było dobre, ale ostatnio coraz więcej negatywnych wypowiedzi i narzekań do nas dociera.
 • Carsmile - bardziej najem długoterminowy. Ludzie narzekają na wielomiesięczne oczekiwanie na samochód.

Wybór oferty leasingowej powinien być poprzedzony wnikliwym przeanalizowaniem rynku oraz negocjacjami. Najlepiej porównać wszystkie możliwe oferty. Pokazywać jednym ofertę drugich. Wtedy będą mogli przygotować nam kontrofertę o jeszcze atrakcyjniejszych warunkach. Należy także dokładnie przeanalizować umowę oraz opłaty jakie mogą zostać nam pobrane. Nie koniecznie najtańsza oferta jest ofertą najlepszą. Liczy się także podejście do klienta, a w aspekcie kosztów także opłaty i obciążenia.

Jak zwykle zachęcam Was do dyskusji w komentarzach.

Powrót do góry:
Jesteś tu:
AntyhaczykFinanse[ Leasing ] ✅Tani Leasing samochodowy - Gdzie Najlepszy, Najtańszy. Który wybrać na samochód?

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
64 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. ranking najlepszych ofert leasingu był robiony na podstawie tych trzech wymienionych, czy w grę wchodzą jeszcze jakieś? Jeśli tak prosiłabym o informacje jakie, lub gdzie można to sprawdzić. Sama zastanawiam się nad taką formą finansowania, jednak wolałabym sprawdzić również inne oferty niż te, wyżej podane.
  Będę wdzięczna za odpowiedź.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wojciech Trzaskal10 lipca 2017 23:41

   Żeby znaleźć tani leasing samochodowy to niestety, ale rzeczywiście trzeba się nieco natrudzić. Porównywać, analizować negocjować. Warto jednak pamiętać, że nie koniecznie najtańszy leasing będzie najlepszym wyborem, bo nie tylko to się liczy. Ważna jest też współpraca z firmą, elastyczność, opłaty itp. W końcu wiążemy się z taką firmą, czy też bankiem zwykle na kilka lat. To tak jak przy kredycie.

   Usuń
  2. Jeśli chodzi o leasing samochodów, to brałem już kilka razy i nie da się powiedzieć, że któraś firma jest najlepsza, a przynajmniej nie w kwestii ceny. Wydaje się, że biorąc kilka aut w jednej firmie będziemy dostawać lepsze oferty i poniekąd tak jest, ale zawsze warto porównać z kilkoma innymi i negocjować, bo można sporo zyskać. Także nigdy nie bierzcie pierwszej oferty jaką dostaniecie. Nawet jak bierzecie kolejne auto w tej samej firmie, tylko porównajcie kilka. Większości ludzi się nie chce tego robić, a warto.

   Usuń
  3. Witam, a jeśli chodzi o tani leasing na samochód dostawczy, to też w tych firmach można liczyć na dobre oferty?

   Usuń
  4. Raczej tak, ale każdy przypadek jest indywidualny. Pozostawiaj telefon w formularzach kontaktowych, to Ci przygotują ofertę dla twojego auta dostawczego.

   Usuń
  5. W przypadku samochodów dostawczych jest wszystko tak samo jak w przypadku osobowych. Czemu leasing na samochód dostawczy miałby być na innych warunkach niż w przypadku samochodu osobowego? Kwestia kosztu zakupu auta, wkładu własnego, rat i inne kwestie powinny być analogiczne.

   Usuń
  6. Jakub Nowakowski9 lipca 2018 13:25

   Leasing auta to zdecydowanie najbardziej korzystny sposób na zakup nowego samochodu na firmę, ale też trzeba sobie oszacować, czy będziemy mieli co odliczać. Chociaż nawet w przypadku firm, które nie są płatnikami Vat, to opłaca się wziąć leasing na auto.

   Usuń
  7. Nie polecam brać leasingu w jakichś firmach krzakach albo takich z fatalnymi opiniami, bo potem są problemy z wykupem, opłatami, fakturami. Sporo niepotrzebnych nerwów i kosztów. Jak się ktoś się decyduje na leasing samochodu, to najlepiej w takich znanych firmach jak EFL itp.

   Usuń
 2. W zasadzie nie ma czegoś takiego jak najlepsza oferta leasingu. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie i dla jednego najlepsza będzie oferta ing, a dla innego getinu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, wszystko zależy od tego co ma dla kogo największe znaczenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przede wszystkim z pozoru najtańszy leasing to nie koniecznie zawsze będzie najlepszy leasing, bo jeszcze ma znaczenie kilka aspektów, np. jak wyglądają opłaty za opóźnienia, aczkolwiek z reguły te wyszukiwane oferty przez brokerów są najlepsze, bo oni mają większe możliwości na uzyskanie lepszych warunków.

   Usuń
 4. Leasing samochodu osobowego to świetna sprawa. Dzięki tej opcji udało mi się rozwinąć firmę w tempie, które kiedyś mi się nawet nie marzyło.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak myślicie- czy wzięcie w leasing Volkswagena transporter'a, będzie słuszną decyzją? Jak się sprawuje podczas pracy na budowie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na budowie nie wiem jak się sprawuje, ale jako samochód dostawczy całkiem dobrze.

   Usuń
 6. Grzegorz Suchy31 lipca 2015 13:22

  Od tamtego czasu trochę minęło i się zmieniło - F4B ma teraz promocyjny leasing 100%.

  OdpowiedzUsuń
 7. Są firmy, które współpracują z różnymi bankami i robię zestawienia ofert leasingowych. Wtedy wybiera się to co nam najbardziej podoba. Tak miałem w platformafinansowa.pl
  Dodatkowy atut to załatwienie formalności przez internet.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja swój leasing brałam poprzez platformafinansowa[dot]pl i muszę powiedzieć że z początku trochę się obawiałam. Ale teraz wiem że warto szukać nowych rozwiązań niż tradycyjne. Wszystko gładko i bez jakichkolwiek problemów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Najlepiej zebrać jak największą liczbę ofert, wybrać 2 najlepsze i w tej droższej poprosić o kontrofertę, potem podajmy ją tej drugie również prosząc o kontrofertę i wybierzmy tą, która nam najbardziej odpowiada. Najniższa rata to nie wszystko, dlatego jak już prosimy o przygotowanie oferty, to poprośmy też o tabelę opłat i prowizji.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ogólnie leasing w obecnych czasach kojarzy mi się z problemami. Kiedyś nie było takich chwytów i różnych ukrytych opłat na taką skalę jak dziś. Mam dwa leasingu 3 lata w idea banku i 2 lata w Milenium. Przykre jest to ze obie firmy to porażki systemowe. Każda rozmowę z opiekunem muszę nagrywać inaczej potrafią nawet sobie zaprzeczyć żeby zarobić. W jednym jak i drugim przypadku nie ma mowy o spóźnieniu. Jeśli miałbym wybierać jeszcze raz to nawet jakby dopłacali do interesu nie wybrałbym żadnej z tych firm.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Leasing w zasadzie jest jedną z lepszych form finansowania. Spóźnienia są problematyczne w każdym banku. W PKO trzeba zapłacić fakturę zanim się ją otrzyma, bo przychodzi po terminie. Getin to podobno jakoś ciekawie rozwiązał w formie systemu elektronicznego.

   Jeśli chodzi o opłaty to tak to wszędzie niestety wygląda, dlatego tak jak pisał Karol, trzeba prosić przy okazji oferty o przesłanie tabeli opłat i prowizji. Zebrać jak najwięcej ofert i wybrać tą, która nam najbardziej odpowiada. Nie musi to być ta najniższa, ale tą najniższą możemy się posłużyć w negocjowaniu z bankiem, który nam najbardziej odpowiada, bo zwykle się dopasują dając swoją kontrofertę. Każdemu zależy na pozyskaniu klienta.

   Usuń
  2. Idea ma w zasadzie bardzo dobre opinie jeżeli chodzi o leasing.

   Usuń
 11. Hej! dzięki, że tak profesjonalnie przedstawiłaś temat! Ja od miesiąca mam swoją działalność gospodarczą i zastanawiam się nad samochodem, ale kompletnie się na tym nie znam:) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Dzięki za ten obszerny artykuł, choć zapewne i on, choć merytoryczny to nie wyczerpuje tematu. Dzięki też za rzetelną informację dotyczącą wycofania publikacji rankingu ofert leasingu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam za usunięcie linka z komentarza, ale nie publikujemy takich.

   Usuń
 13. Dużo obszerniejszy ranking można by zrobić po przeanalizowaniu zapisów umów firm leasingowych, ale to potężny temat. Wyniki były by bardzo ciekawe i pouczające jeśli chodzi o to jaką firmę leasingową wybrać, a jakiej unikać.

  OdpowiedzUsuń
 14. Antoni Gawroński26 stycznia 2017 11:31

  Gdy ja potrzebowałem leasingu zgłaszałem się sam do banku i niestety ilość niezrozumiałych dla mnie kwestii rosła z każdym telefonem. Jeżeli już mam coś komuś polecić, to rozmowa z fachowcem. Znajomy z hurtowni polecił mi to się chyba nazywa brokera, pierwszymi gdzie trafiłem, było masterleasing. Pani Karolina, która tam pracuje była niezmiernie miła i wszystko mi wytłumaczyła. Nic mnie to nie kosztowało, a leasing miałem około 10% taniej niż bezpośrednio z banku. Korzystaliście kiedyś z usług brokerskich?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do brokera najlepiej, ale samemu też warto zebrać jakieś oferty. Jeśli chodzi Ci o Masterlease, to ja tam dostałem chyba jedną z najdroższych ofert ze wszystkich jakie zebrałem. Ten WezLeasing opisywany w artykule to jest nawet dobry broker internetowy.

   Usuń
 15. Stereotyp leasingu jest taki że najlepiej go nie brać, bo nie zapłacisz jednej raty i zabiorą Ci samochód i będziesz tylko w plecy, na szczęście czasy się zmieniają i wszystko idzie do przodu. Twój wpis jest tego dobrym przykładem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Gabryś Maj, co Ty opowiadasz? Przecież Ci nie zabiorą auta jak się spóźnisz z ratą. W końcu bankom też zależy, żebyś dalej spłacał ten leasing. Poza tym zwykle pobierają prowizje za monity i ponaglenia, więc dalej zarabiają. Chyba, że masz na myśli ogólnie niespłacanie rat. No to sorry, ale jak masz kredyt i nie spłacasz, to też Ci wezmą np. przy hipotecznym dom, czy mieszkanie, a nawet przy gotówkowy jak nie spłacasz, to potem jest windykacja. Kredyt, czy leasing to w pewnym sensie pożyczka i trzeba ją spłacić. Jak Ty byś komuś pożyczył pieniądze, to też byś chciał je odzyskać.

   Leasing jest najtańszą formą zewnętrznego finansowania dla firm. Jeżeli firma normalnie funkcjonuje i ma dochody, to pozwala sporo zaoszczędzić i w niektórych przypadkach ze względu na korzyści podatkowe może się opłacać bardziej nawet niż zakup ze środków własnych. Wszyscy dookoła biorą samochody w leasing. Pierwsze co robią jak zakładają firmy, to kupują auto, bo traktują to jako opłacalną możliwość kupienia samochodu. Tak samo sprzęt i inne rzeczy.

   Usuń
 16. Dokładnie - leasing nie był wcale opłacalny dawniej, ale teraz jest zupełnie inaczej. Mam znajomych, którzy załatwili sobie auto w leasing przez Platformę Finansową i jakoś nie narzekają, a to, że jak nie zapłacisz jednej raty to zabierają auto jest jakąś kompletną bzdurą!

  OdpowiedzUsuń
 17. Dzisiaj nie znajdziesz lepszej formy finansowania. Każdy mój znajomy, który ma firmę, ma auto w leasingu. Jest to najbardziej opłacalne i oszczędzasz na podatkach. Koleżanka jest dentystą i otwarła swój gabinet z jakieś 2 lata temu. Wszystko oczywiście w leasingu, bo inaczej nie miałaby szans na otwarcie swojego gabinetu. Nawet by nie dostała tak dużego kredytu. Poza tym musiałby to być hipoteczny, o wiele droższy i ciążyłby jej przez resztę życia. No i nic by nie odliczyła z podatków. Są jeszcze niby dotacje, ale można je dostać tylko na niektóre rzeczy. Na samochód nie dostaniesz. Nie mówiąc już o tym, że trzeba przejść cały żmudny proces wnioskowania o taką dotację. Trwa to długo wymaga sporo zachodu, a i tak w końcu możesz jej nie dostać.

  OdpowiedzUsuń
 18. Dzisiaj leasing jest najbardziej opłacalny. Jak ktoś ma możliwość to najlepiej właśnie wziąć auto w leasing. Jeszcze teraz się popularny robi jakiś konsumencki, ale nie wiem na czym to dokładnie polega.

  OdpowiedzUsuń
 19. Leasing to najbardziej opłacalna opcja, jeśli chodzi o "branie" samochodu z salonu.

  OdpowiedzUsuń
 20. Co prawda to prawda, teraz można nowy samochód wziąć w leasing nie mając wkładu tj. 0zł i wyjeżdżasz nowym. Jednak warto ustalić koszty leasingu i obliczyć czy rata jest konkurencyjna.

  OdpowiedzUsuń
 21. A co, jeśli mogę kupić auto taniej w salonie w Niemczech? Dostanę na to leasing?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już chyba byś musiał popytać w firmach leasingowych, bo pewnie nie każda zgodzi się na zakup auta za granicą - to oni muszą je kupić na siebie, do tego różne waluty itp. No, ale może się zgodzą.

   Usuń
 22. Świetne porównanie! Warto wiedzieć jak to wygląda w praktyce zanim na cokolwiek się człowiek zdecyduje. ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo dobra myśl z tą negocjacją leasingu. Rzeczywiście mając inne oferty może dałoby się coś zdziałać.

  OdpowiedzUsuń
 24. Dzięki za fajny artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 25. Artykuł może i OK, pomocne linki, ale niestety sporo wpisów jest po to, aby podnieść ranking Google. To nienaturalne, żeby kilka osób napisało takie banały: "tak, warto porównać oferty", "albo typu: "no, jednak leasing jest dobry". Naiwne to :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Niektóre zapewne tak i czasem prawdopodobnie piszą je osoby same zajmujące się leasingiem, tylko linki z komentarzy mają atrybut nofollow, także nie pomagają ich autorom w Google.

  OdpowiedzUsuń
 27. Ciężko wybrać najkorzystniejszą ofertę, tak żeby było to jak najbardziej opłacalne. Przeglądam 2 dni i nie umiem się zdecydować, czym się kierować? Opiniami? Opłatami? Wysokością rat?

  OdpowiedzUsuń
 28. Policz koszt całkowity ile Ci wychodzi w sumie i tym się kieruj. Opłaty to nie jest tak naprawdę duży koszt w ujęciu całościowym, nawet jeśli w danej firmie są większe niż w innej. Nie ma co się opłatami sugerować aż tak bardzo. Jak zapłacisz 2 stówy więcej w opłatach, to jak to się ma do dziesiątek tysięcy za cały samochód. Ubezpieczenie może przyjść w którymś roku zawyżone, ale to da się zbić wysyłając własną ofertę zewnętrznego ubezpieczenia. Analogicznie do opisanego tu sposobu negocjacji całej umowy.

  OdpowiedzUsuń
 29. Natalia Zimniewicz13 stycznia 2020 09:19

  Jestem pod wrażeniem. Bardzo dobry artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 30. Konkretnie i na temat. Bardzo przydatny artykuł dla wielu osób. Takie zestawienie jest bardzo pomocne przy podjęciu ostatecznej decyzji.

  OdpowiedzUsuń
 31. Świetny wpis, oby pojawiało się więcej w tym temacie, bo przymierzam się do wzięcia auta w leasing właśnie i każda wskazówka jest cenna. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 32. Świetny artykuł, obecnie warto porównać i zweryfikować oferty, które z pozoru są podobne, ale mogą być ogromne różnice w całkowitych kosztach.

  OdpowiedzUsuń
 33. Witam. Szukam dobrej oferty leasingowej na nowy samochód dostawczy. Czy jest Pani w stanie przygotować taką ofertę.

  OdpowiedzUsuń
 34. Witam. Niestety nie zajmuję się pośrednictwem. Nie jesteśmy związani z żadną firmą leasingową. Gdyby tak było, to wszelkie opinie i analizy nie byłby obiektywne.

  OdpowiedzUsuń
 35. Piotr Witkowski16 czerwca 2020 14:45

  Naprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 36. Bardzo dobry artykuł, który na pewno przyda się osobom chcącym w najbliższym czasie wziąć samochód w leasing. Ja posiadam swój prywatny samochód w takim rozliczeniu i spisuje się ono bardzo dobrze. Takie porady na pewno będą świetne dla osób, które pierwszy raz mają zamiar brać samochód w leasing.

  OdpowiedzUsuń
 37. Koszt leasingu to jedno, ale trzeba jeszcze doliczyć do tego koszty ubezpieczenia komunikacyjnego, z pełną ochroną.

  OdpowiedzUsuń
 38. No jest wymagane zawsze. Ubzpieczenie można wziać razem z leasingiem, a można oddzielnie samemu. Zwyle jednak opłaca się bardziej z leasingiem, tylko trzeba też negocjować. Pokazać, że się ma inna ofertę i obniżają.

  OdpowiedzUsuń
 39. Czy mogę zmienić leasingodawcę? Nie jestem zadowolony z aktualnego Idea Getin Leasing. Leasing zawarty został z firmą mojej żony, której byłem pełnomocnikiem. Działalność gospodarcza została zamknięta 31.07.2020 r. Zatem żona i ja możemy występować jako osoby fizyczne. Chcemy posiadać na własność przedmiot leasingu.

  OdpowiedzUsuń
 40. Witam, nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się, że obecny leasing musiałby wyrazić zgodę na taką zmianę. Zakładam, że żona miała firmę jako osoba fizyczna prowadząca działalność, więc chyba fakt zamknięcia firmy też ciężko by było wykorzystać.

  OdpowiedzUsuń
 41. Brałem w PKO i jestem bardzo zadowolony. Uważam, że to jeden z ciekawszych wyborów na rynku. Można też pomyśleć nad master, ale są gorsi według mnie.

  OdpowiedzUsuń
 42. Kiedyś rzeczywiście PKO był dobry, teraz spotyka się coraz więcej negatywnych opinii. Master, nie dziękuje. EFL Ok.

  OdpowiedzUsuń
 43. Moim zdaniem, teraz jest dobry czas na kupowanie samochodów, bo pójdą do góry. Będzie tak jak z nieruchomościami.

  OdpowiedzUsuń
 44. GetIn, never GetOut... Najgorsze co może być. Nigdy nic z Getinu i Idei...

  Mi wyliczają 5% wartości auta rocznie. Czyli po 4 latach mamy + 20% do ceny auta. Czyli VAT który odliczam idzie na ubezpieczenie.

  OdpowiedzUsuń
 45. Zmień na swojego ubezpieczyciela. Tylko to trzeba wcześniej przed odnowieniem polisy, żeby się nie wypieli, że za późno. Z tego co pamiętam w Getinie jak chciałem zmienić na swojego ubezpieczyciela to mi obniżyli do tego samego poziomu, więc finalnie nie musiałem zmieniać i płacić opłaty za zmianę ubezpieczenia, ale to było dawno temu. Nie wiem jak teraz jest, ale ogólnie średni leasing.

  OdpowiedzUsuń
 46. Bardzo przydatne wskazówki. Super wpis.

  OdpowiedzUsuń
 47. Ja na pewno na tym blogu będę długo. Warto być na tym blogu.

  OdpowiedzUsuń