[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Banki z grupy Getin Holding S.A. - opinie

W skład grupy Getin Holding wchodzi kilka popularnych banków i instytucji finansowych. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i rozwija się dosyć dynamicznie, a w jej składzie pojawiają się co jakiś czas nowe banki i firmy finansowe.W skład grupy Getin Holding obecnie wchodzą w Polsce między innymi:
 • Idea Bank – nastawiony na bankowość dla firm (mikro, małych i średnich przedsiębiorstw), ale również na klientów indywidualnych, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej.
 • Lion's Bank - odział bankowości prywatnej Idea Banku (Private Banking).
 • Idea Expert - firma zajmująca się pośrednictwem finansowym.
 • Tax Care - doradztwo podatkowe / księgowe.
 • M.W. Trade – obsługa finansowa publicznej i prywatnej służby zdrowia.
 • W wyniku fuzji banków należących do grupy Getin Holding S.A. powstała również grupa Getin Noble Bank S.A. w której skład wchodzą między innymi takie marki jak:
  • Getin Bank
  • Noble Bank
  • Open Finance - pośrednictwo i doradztwo finansowe
  • Noble Funds TFI
  • Noble Securities
  • Getin Leasing
  • Noble Concierge

Opinie o bankach z "rodziny: Getin

Ogólnie banki te mają bardzo dobrą ofertę, szczególnie jeśli chodzi o proste produkty bankowe. W przeciwieństwie do "starych" banków z "tradycjami", są to banki nastawione na pozyskiwanie nowych klientów oraz kapitału, a tym samy ich produkty bankowe należą do jednych z najatrakcyjniejszych na rynku. Jednak w sieci można napotkać sporo krytycznych i negatywnych opinii na temat tych banków. Wynika to prawdopodobnie z prowadzonej przez owe banki, dosyć natrętnej polityki telemarketingowej. Przedstawiciele banków dzwonią do ludzi i usilnie reklamują im złożone produkty inwestycyjne, pełne haczyków i określonych wymogów oraz opłat. Wszystko jest zawsze napisane w warunkach, tabelach opłat i prowizji oraz umowach. Problem polega na tym, że po pierwsze ludzie ich nie czytają. Po drugie telemarketerzy są prawdopodobnie, podobnie jak w innych bankach i całej branży finansowej, wynagradzani w systemie prowizyjnym. Im więcej sprzedają tym więcej zarabiają. Zatem starają się nam czasem na siłę wręcz wcisnąć jakiś produkt. Tak postępują wszyscy telemarketerzy i doradcy we wszystkich bankach. Celowo nie powiedzą nam wszystkiego, chyba że sami o to zapytamy. Dlatego też zachęcam do zapoznania się z podstawowymi zasadami kontaktu z telemarketerami i doradcami finansowymi.Takie zachowania dotyczą wszystkich banków i doradców finansowych. Różnica polega jednak na tym, że banki z grup Getinu prowadzą bardziej nachalną politykę telemarketingową niż inne banki. Złożone produkty inwestycyjne, inwestycyjno-ubezpieczeniowe, łączone i hybrydowe zawsze są pełne haczyków i ukrytych opłat we wszystkich bankach i firmach finansowych. Nie twierdzę, że wszystkie tego rodzaju produkty są złe, ale decydując się na taki produkt, powinno się bardzo dokładnie i wnikliwie zapoznać z całą dokumentacją:
 • kartą produktu,
 • umową,
 • regulaminem,
 • tabelą opłat i prowizji.
Warto też zaznaczyć, że kredyty, leasingi i inne formy pożyczek należą również do złożonych produktów finansowych, w których występuje wiele opłat i należy przed podjęciem decyzji dokładnie je przeanalizować.

fot. Pixabay CC0 + modyfikacje własne

Konta i lokaty w bankach z grup Getinu

Konta i lokaty to jedna z najmocniejszych stron tej grupy banków, pod warunkiem że decydujemy się na samodzielne produkty typu zwykłe konto osobiste, rachunek oszczędnościowy, lokata, a nie produkty łączone z jakimiś super procentami, funduszami, prezentami. Bowiem te z kolei (podobnie jak w innych bankach) wiążą się z pewnymi wymogami, takim jak miesięczne wpływy, czy transakcje kartą płatniczą.

Jeśli chodzi o podstawowe rachunki osobiste, tą są one (w przeciwieństwie do wielu innych banków) bez opłat, często z możliwością korzystania z wszystkich bankomatów w Polsce bez prowizji, bez konieczności spełniania określonych wymogów przez posiadacza rachunku. Także ta część oferty dosyć się wyróżnia na rynku, gdyż w większości banków konta są bez opłat, "ale pod warunkiem, że..."

W przypadku lokat w bankach tych można często znaleźć najwyższe oprocentowanie na rynku. Jednak są różne rodzaje lokat. W niektórych przypadkach promocyjne oprocentowanie wiąże się określonymi warunkami, które znajdziemy w karcie produktu.

Lokaty z super procentem o kilka oczek wyższym niż przeciętny poziom oprocentowania lokat na rynku, połączone z kontami, prezentami typu smartfony, laptopy (notebooki), iPhony, tablety itp., funduszami to już inna bajka. Zawsze jest coś za coś. Żaden bank nie daje prezentów za darmo. Warto też pamiętać, że nie zawsze coś co jest nazywane lokatą, jest rzeczywiście lokatą bankową. Np. lokaty strukturyzowane to zwykły produkt inwestycyjny powiązany z giełdą, tylko że najczęściej posiada jakąś gwarancje kapitału.


Reasumując, moim zdaniem banki te mają bardzo atrakcyjną ofertę prostych produktów typu podstawowe konta, lokaty itp. W przypadku bardziej złożonych produktów i produktów połączonych z promocjami trzeba jednak zachowywać szczególną ostrożność i bardzo wnikliwie o wszystko wypytać i dodatkowo samemu przeanalizować całą dokumentację. Banki te prowadzą zbyt natrętną politykę telemarketingową, która wiąże się zawsze z nadużyciami, po to by tylko sprzedać i zarobić. Przez co zrażają do siebie klientów, ale widać się to opłaca, bo na tym najwięcej zarabiają.

Wiadomo, że nikomu się nie chce dokładnie czytać i analizować całej dokumentacji, jedna w przypadku sektora finansowego i telekomunikacyjnego jest to podstawą, by uniknąć strat, frustracji i nerwów.

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
2 komentarze

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. moja opinia na temat Getin Bank
  Wydaje mi się, że świadomie i od początku nic nie robią żeby rozwiązać problem nr 1 - brak możliwości zrzutu do xls, csv czy nawet txt. Nawet jeśli udałoby mi się w prosty sposób przekopiować dane z pdf to excela. 2 problem, który nie jest zależny od przeglądarki: W momencie wybrania np. ostatnich 1000 operacji, wyświetlane jest domyślnie tylko 15 z nich. Po kliknięciu na 'Wydruk', generuje się pdf z 15 operacjami. Jesli natomiast wcześniej kliknę 1x Kolejne operacje to pokazuje się rozwinięcie listy o kolejne 15 operacji - po zrzucie do pdf widać więc to co na ekranie - tylko 30 operacji! To niedorzeczne...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bez przesady z tą nachalnością. Getin Noble ma dobre produkty i w zeszłym roku nagrody w rankingach.

  OdpowiedzUsuń