[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Leasing ING Lease [Opinie] Opłaty Ubezpieczenie. Czy to dobry leasing samochodów, maszyn, sprzętu itp.

Przyglądając się ofercie Leasingu ING Lease można zdecydowanie stwierdzić, że jest to oferta bardzo szeroka. Podobnie z resztą jak całego banku ING, którego niewątpliwą zaletą jest kompleksowa i szeroka gama produktów finansowych. Nie jest to już może tak popularny leasing jak EFL, czy PKO, ale niewątpliwie jest to jedna z największych instytucji leasingowych działających w Polsce. Sama marka banku ING robi swoje, mimo że bank ING wcale nie jest taki doskonały i też można się do wielu rzeczy przyczepić w kwestii usług bankowych. Aczkolwiek do negatywnych opinii o bankach łatwo przywyknąć przeszukując Internet w czasie analizowania produktów finansowych.

Leasing ING Lease

Oferta Leasing ING Lease obejmuje między innymi:

 • Leasing samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t (zarówno nowych jak i używanych samochodów)
 • Leasing samochodów ciężarowych, floty i innych pojazdów
 • Leasing maszyn budowlanych, linii produkcyjnych, urządzeń i sprzętu budowlanego, wózków widłowych
 • Leasing komputerów laptopów i sprzętu komputerowego oraz wyposażenie IT
 • Urządzeń, wyposażenia i sprzętu medycznego
 • ING Lease oferuje leasing operacyjny i finansowy (w tym zwrotny)

Można zatem powiedzieć, że udzielą nam leasingu na prawie wszystko. Są też skłonni finansować bardzo duże inwestycje korporacyjne i nieruchomości.

Najważniejsze opłaty

Najważniejsze opłaty leasingu ING Lease na samochód
Tablice rejestracyjne325 zł
Wpis do dowodu100 zł + koszty rzeczywiste
Zmiana ubezpieczyciela na własnego200 zł
Obsługa ubezpieczenia zewnętrznego200 zł
Wezwanie do zapłaty50 zł
Sprawdzenie pojazdu używanegoRejestr europejski 250 zł, krajowy 50 zł
Zgoda na montaż haka, gazu0 zł
Inne modernizacje250 zł

Oczywiście Leasing ING Lease posiada w tabeli opłat i prowizji o wiele więcej złożonych i większych opłat. W przypadku dużych inwestycji, maszyn itp. są również odpowiednio większe opłaty. W przypadku leasingu samochodowego, analizując dość sporo leasingów można dojść do wniosku, że opłaty są wszędzie dość zbliżone. Owszem mogą się różnie nazywać. Bywają porozbijane na części, jak na przykład rejestracja pojazdu, ale ogólnie różnice nie są duże i wychodzi mniej więcej na to samo. Zmianę ubezpieczyciela wskazaliśmy wśród najważniejszych opłat, bo częstym przypadkiem jest, że odnowienie polisy przychodzi znacznie wyższe w kolejnych latach. Można to gdzieś tam negocjować. Można zmienić ubezpieczyciela, co wiąże się z opłatami, ale bywa, że i tak się opłaca.

Pozytywne i negatywne opinie klientów

Opinie o Leasingu ING Lease są zróżnicowane - tak jak w przypadku wszystkich innych leasingów. Negatywnych opinii nie ma nazbyt dużo, jak to ma miejsce w przypadku np. takich leasingów jak np. Santander Consumer Multirent (nie mylić z Santander Leasing - to dwie różne firmy) i wielu innych. Mam tu na myśli oczywiście opinie na forach internetowych, czy innych stronach i portalach internetowych.

Negatywne opinie klientów najczęściej wskazują opieszałość i powolne procedury. Długie oczekiwanie na odpowiedź - co znają też osoby, które posiadają konto w tym banku. No cóż ING to wielki moloch. ING Lease kiedyś wyspecjalizowany był w obsłudze leasingu dla wielkich firm i korporacji, dzisiaj obsługuje też wielu małych klientów, ale coś im zostało z biurokracji i powolności. Aczkolwiek podobno w tej kwestii nieco się poprawia.

Opinie w internecie o ING Lease nie jest jakoś szczególnie dużo, co świadczyć może o braku rzeszy wściekłych sfrustrowanych klientów, wkurzonych na ten bank, a o niektórych najwybitniejszych leasingodawcach możemy znaleźć liczne wylewy złości, agresji i frustracji klientów. Oczywiście nie można powiedzieć, że jest idealnie, bo zdarzają się też opinie dość mocno poirytowanych klientów leasingu ING Lease.

Tani czy drogi?

Teraz najważniejsze - oczywiście nie da się określić jednoznacznie, czy dany leasing jest tani czy drogi, bo każdy przypadek leasingu jest kwestią indywidualną. Opłaty są ważne, ale w całościowym ujęciu porównywalne z innymi leasingami. Ubezpieczenie prawdopodobnie w drugim lub trzecim roku przyjdzie znacznie zawyżone. Zwykle da się je obniżyć przedstawiając kontrofertę od innego ubezpieczyciela jednak warto wkalkulować też sobie ewentualne opłaty za zmianę ubezpieczyciela i obsługę zewnętrznego ubezpieczenia. Nie są to jednak tak kluczowe koszty jak wysokość czynszów leasingowych, czyli raty. Dodatkowo ktoś w opiniach pisał, że ING podobno dolicza opłatę manipulacyjną osobno do czynszu leasingowego. Można ją podobno też negocjować, ale większość firm leasingowych ma już takie opłaty wkalkulowane w czynsz.

Jak zatem wypadł Leasing ING Lease w kwestii oferty przygotowanej dla naszego przypadku? Otóż nie była najdroższa, ale tani leasing też to nie jest. Można znaleźć tańsze i z lepszymi rozwiązaniami niektórych kwestii, również w sprawdzonych solidnych firmach leasingowych. O czym za chwilę...

Nasza ocena: 3 na 5 3 star

Warto pamiętać, że każda oferta leasingu jest indywidualna i przygotowana dla konkretnego przypadku. Różnice w ofertach między poszczególnymi bankami / firmami leasingowymi mogą być bardzo duże. Dlatego nie powinniśmy brać pod uwagę pierwszej lepszej oferty jaką nam ktoś polecił!!! Pierwsza oferta zazwyczaj jest niekorzystna, bo doradcy wkalkulowują od razu potencjalne negocjacje przysyłając nam tę pierwszą wycenę. W leasingu zwykle chodzi o całkiem spore pieniądze. Dlatego warto poprosić o przygotowanie oferty w przynajmniej kilku leasingach. Różnice bywają naprawdę całkiem spore. Poza tym warto też negocjować, bo doradcom bardzo zależy na pozyskaniu klienta - z tym, że bez podkładki w postaci kontroferty z innego banku, czy firmy leasingowej za dużo nie ugramy, ponieważ żeby solidnie nam obniżyć wysokość raty, doradca musi mieć takową podkładkę w postaci innej oferty. Często musi ją przedstawić przełożonemu, żeby dać spory upust. Dlatego nawet jak mamy już upatrzony jakiś leasing np. ze względu na opinie, to warto sprawdzić też w kilku innych. Dzisiaj robi się to łatwo, szybko i wygodnie przez Internet. Nie trzeba wisieć na infoliniach, czekając na połączenie i nigdzie chodzić - wypełniamy odpowiedni formularz kontaktowy i zadzwoni do nas już przypisany nam doradca. Po czym po sprecyzowaniu naszych oczekiwań, przyśle nam ofertę na maila. Jak nie proponuje togo sam, to my możemy poprosić o przysłanie oferty na maila. Możemy z takowej oferty skorzystać lub nie. Do niczego nas to nie zobowiązuje, zajmie nam to 2-3 minuty rozmowy, a mamy porównanie i ewentualną podkładkę do negocjacji. Zapewniam, że warto. O ile opłaty są stałe - nie da się ich obniżyć, bo wynikają z tabeli opłat i prowizji, to tu można sporo zyskać i znacząco obniżyć całościowy koszt leasingu.

Gdzie warto poprosić o przygotowanie oferty?

Na pewno warto zapytać w Vehis. Mają bardzo dobre oferty. Z resztą chwalą się, że można przedstawić im inną ofertę i zaproponują lepszą. Działają już dobrych kilka lat na rynku, ale nie jest to jeszcze tak znana platforma jak te bankowe i może dlatego te oferty są rzeczywiście atrakcyjne. Można poprosić o ofertę na własny samochód, a można też kupić u nich samochód z finansowaniem. Jako duży partner mają lepsze ceny w salonach niż pojedynczy klient.

Oferta jest dla osób prywatnych i firm:

 • leasing
 • kredyt samochodowy
 • najem długoterminowy
 • samochody z finansowaniem lub samo finansowanie

Skontaktują się sami i nie będzie trzeba przechodzić przez automatyczną infolinię.

Warto zostawić kontakt i poprosić o ofertę, chociażby dla samego porównania. Poza tym nawet jeśli się nie zdecydujemy, to można ją przedstawić później w innej firmie przy negocjacji warunków, a to zawsze działa i pozwala obniżyć cenę. Samochód to jednak spory wydatek, więc dobrze poświęcić chwilę czasu i sprawdzić kilka ofert.

Dla osób z województw:

 • dolnośląskiego,
 • kujawsko-pomorskiego,
 • łódzkiego,
 • małopolskiego,
 • mazowieckiego,
 • pomorskiego,
 • wielkopolskiego.

Warto też poprosić o kontakt i ofertę w MyLease - firma działa tylko w wymienionych powyżej województwach. To broker, który porównuje oferty wielu banków, ale profil jego partnerów jest nieco inny, a poza tym każdy broker ma nieco inne możliwości negocjacji i inne umowy, własne zniżki itp. Oferty leasingu są bardzo indywidualne i mogą się bardzo różnić nawet w tej samej firmie leasingowej, czy banku. Więc warto u nich też sprawdzić dla porównania. Często mają naprawdę dobre oferty. Chwalą się też uproszczoną procedurą i dużymi możliwościami uzyskania niskiej raty.

Nic nas to nie kosztuje, poza chwilą czasu poświęconą na 3 min rozmowy w celu podania naszych oczekiwań i parametrów leasingu. Na żadną z ofert nie musimy się decydować, a możemy użyć ich do negocjacji. Zyskać można za to sporo, a jak się przekonacie różnice w ofertach na ten sam samochód, czy inną rzecz, mogą być bardzo duże.

Jak zwykle zachęcam Was do dyskusji w komentarzach oraz wyrażania własnych opinii, szczególnie osoby posiadające leasing w ING Lease.

Powrót do góry:
Jesteś tu:
AntyhaczykFinanse[ Leasing ] ✅Leasing ING Lease [Opinie Opłaty Ubezpieczenie]

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
5 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Opinia o ING Lease - guzik prawda, że ING jest jak inni, jest gorszy. W tym roku robiłem wykup samochodu na osobę fizyczną w EFL, wcześniej miałem coś w WBK i zawsze faktura wykupowa była na życzenie na osobę fizyczną. W ING nie ma takiej opcji (teraz się dowiedziałem, kiedy chciałem zmienić harmonogram, żeby zrobić wykup w tym roku), więc czeka mnie 5-6 lat trzymania samochodu po leasingu w firmie, albo zapłacę podatek i VAT. Mam do stracenia ok. 15 tys. na niedrogim samochodzie!!! Masakra. Paweł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale wynika to wprost z umowy? Bo myślę teraz o tym... a jak brałem leasing, to mi powiedziano, że nie ma problemu z wykopem prywatnym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety ING Lease to dno. Nie mogę wykupić na osobę prywatną, też dowiedziałem się dopiero dzisiaj.

  OdpowiedzUsuń
 4. Potwierdzam poprzednie opinie - nie polecam. Kontakt żaden - cesja umowy leasingu trwała trzy miesiące, na infolinii mówią, że nie wiedzą - do konkretnych pracowników, którzy zajmują się sprawą nie mogą podać numeru. Obecnie (ostatnia umowa i nigdy więcej), czekam na fakturę wykupu samochodu już miesiąc i jest problem z kontaktem do osoby, która kończy umowę, na maile nie odpowiadają. Stanowczo odradzam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak Być Artystą22 lipca 2022 15:53

  ING lease - generalnie ***** Was. Najgorsze warunki przedwczesnej spłaty jakie w życiu widziałem, ukryte koszty, tragiczna obsługa, krótkowzroczność w relacji z klientem, mamtowdupizm i wiele wiele innych. Dziękuję, kończę współpracę dożywotnio.

  OdpowiedzUsuń