[Promocje bankowe i nowe opinie 2025]

mLeasing [Opinie] Czy to dobry Leasing? [z mBanku] mAuto Ubezpieczenie Opłaty Raty

mLeasing to leasing należący do mBanku. Szczerze mówiąc do tej pory nie leżał w grupie zainteresowań Antyhaczyka, do czasu jak w innym artykule o leasingu, ktoś wylał swoje żale w komentarzu w postaci opinii niespecjalnie zadowolonego klienta, mimo że sam artykuł nie dotyczył w ogóle mLeasingu. Ogólnie jak ktoś interesuje się finansami i czyta czasem opinie w Internecie, to wie, że trzeba na nie brać nawias, bo często ludzie przesadzają i to bardzo. Postanowiliśmy się jednak przyjrzeć bliżej leasingowi mBanku.

mLeasing mAuto - Leasing z mBanku

mLeasing nie wyróżnia się jakoś szczególnie pod względem oferty, ale trzeba zaznaczyć, że na tle innych firm jest dosyć szeroka. Leasing ten można wziąć standardowo na samochód osobowy do 3,5 tony, dostawczy, jak również na samochody ciężarowe, maszyny budowlane, urządzenia medyczne, finansować z niego zakup nieruchomości itp. Wiele firm leasingowych ogranicza się do samochodów. W mLeasing najem długoterminowy też jest możliwy, ale to nie jest już jakaś nowość, bo wiele leasingów oferuję tę alternatywę.

Sam mBank jest dość dobrze przygotowany pod względem możliwości i funkcji do obsługi nawet bardzo złożonych firm, nie tylko kwestii leasingu, ale i całej bankowości firmowej. Zwykle firmy leasingowe mimo, że funkcjonują pod markami banków, to są osobnymi spółkami. Czasem nawet zostają sprzedane i dany bank już nie ma z nimi nic wspólnego. Tutaj mLeasing funkcjonuje jako jeden z produktów mBanku, a nie osobna firma.

Opłaty i Raty. Tani, czy drogi?

Drogi czy tani?

Bazując na testowej pierwszej ofercie dla naszego przypadku, nie powiem, żeby była tania. Udało nam się uzyskać na rynku tańsze oferty. Jedak nie należy się tym do końca sugerować, bo leasing to zawsze indywidualna kwestia, każda oferta jest przygotowywana indywidualnie i przede wszystkim nie należy brać pierwszej oferty jaką dostaniemy, tylko negocjować i porównać z konkurencją. Firmy leasingowe są w stanie znacznie obniżyć cenę w trakcie negocjacji i warto to zrobić, bo chodzi zwykle o duże pieniądze. Czasami pierwotnie wysoka oferta, zamienia się w atrakcyjną w trakcie negocjacji. Jak to robić, opiszę Wam poniżej. W kwestii opłat np. za zamianę ubezpieczyciela koszty są po zsumowaniu zbliżone do innych, aczkolwiek niektóre firmy biorą mniej. Podobnie za mandaty itp. wysokość opłat jest na rynkowym poziomie. Jak to zwykle bywa ludzie sporo narzekają na opłaty, ale w tej kwestii porównując opłatę za konkretną czynność są droższe i tańsze firmy od mLesing. Raz jedna opłata jest wyższa niż gdzie indziej i niekorzystna, z kolei za inną czynność mLeasing ma niższą opłatę. Dlatego nie da się konkretnie powiedzieć, czy w kwestii opłat jest to tani, czy drogi leasing. Jest średni. Wszystko zależy od tego kto jakie opłaty będzie ponosił i za co.

Najważniejsze opłaty
Opłaty mLeasing leasingu mBanku na samochód
Zmiana Ubezpieczenia200 zł
Posiadanie obcego ubezpieczenia250 zł rocznie
Pisemna informacja do instytucji krajowych50 zł
Pisemna informacja do instytucji zaranicznych100 zł
Rejestracja pojazdu krajowego:350 zł
Rejestracja pojazdu zagranicznego450 zł
Czynności w urzędzie komunikacji150 zł
Monit30 zł
Wezwanie do zapłaty50 zł

Uwaga, powyższe opłaty obwiązywały w momencie pisania artykułu, mogły one ulec zmianie! Tabele opłat i prowizji się zmieniają i przed podpisaniem umowy zawsze warto się za taką aktualną tabelą opłat i prowizji zapoznać, tak samo jak z OWU każdego ubezpieczenia.

Ubezpieczenie

mBank oferuje szeroki zakres ubezpieczeń dla leasingowanych przedmiotów, w tym także oczywiście GAP - ubezpieczenie straty finansowej (w kilku wariantach), pakiety jak PPI "Bezpieczny Leasing" - to ubezpieczenie zdrowia i życia osoby zawierającej umowę leasingową, co w razie skorzystania z tego ubezpieczenia oczywiście zwiększa nam wysokość raty. Jak dla mnie można takie rzeczy sobie zrobić osobno jak ktoś ma potrzebę. Ogólnie te wszystkie ubezpieczenia dodatkowe wiążą się z dodatkowymi opłatami doliczanymi do raty, a poza tym za rezygnację w trakcie trwania ubezpieczenia mLeasing również pobiera sobie dodatkową opłatę np. za rezygnację PPI 1% pozostałych do spłaty rat i wartości resztowej (nie mniej niż 500 zł), za rezygnację z GAP również 500 zł itp.

mBank niegdyś jako pośrednik oferował całką gamę ubezpieczeń różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Teraz widzę tam głównie AXA, to jedne z tańszych ubezpieczeń, jednak nie znaczy to wcale, że składka na polisę AC+OC (bo takiego ubezpieczenia wymaga każdy leasing) tak jak w innych firmach nagle nie wzrośnie drastycznie w którymś roku spłacania i trzeba będzie się trochę pogimnastykować - oburzyć, poinformować, że zmieniamy ubezpieczyciela, wtedy zwykle obniżają jak przedstawimy inne ubezpieczenie alternatywne. Trochę teoretyzuję w tej chwili, bo nie jest to bezwzględną regułą, ale jest to bardzo powszechna praktyka w przypadku większości leasingów. Za zmianę ubezpieczyciela jest oczywiście opłata jak wszędzie, ale zwykle wystarczy przesłać alternatywną ofertę ubezpieczenia i obniżają. Tak jest w większości firm, więc mLeasing nie sądzę, żeby był w tej kwestii jakimś wyjątkiem. Gdy się nie da czasem i tak opłaca się zapłacić taką dość wysoką opłatę i mieć tańsze ubezpieczenie. Warto też zwracać uwagę na sumę ubezpieczenia, czy nie jest zawyżona. Poza tym w opiniach można często spotkać właśnie te kwestie dotyczące opłat za zamianę ubezpieczyciela, czy na temat nagłego, drastycznego wzrostu składki przy kontynuacji ubezpieczenia. To jest w prawie każdej firmie leasingowej i można sobie z tym poradzić, ale trzeba się zainteresować odpowiednio wcześniej, a nie na ostatnią chwilę, bo potem już nic nie załatwimy.

mLeasing

Opinie klientów

Szukając opinii klientów o mLeasing na pierwszy rzut oka wygląda to dość nieciekawie. Jest sporo negatywnych opinii i niskich ocen na poziomie nawet jednej gwiazdki. Jednak jak się nieco bardziej pogrzebie, to można dotrzeć również do zadowolonych klientów. Analizując opinie należy zawsze pamiętać, że zadowoleni klienci piszą niezmiernie rzadko. Głównie piszą klienci niezadowoleni. Zapewniam, że o każdej firmie leasingowej i o każdym banku przeczytać można w sieci całą masę negatywnych opinii. Nie można się nimi całkowicie sugerować. Jednak na tle niektórych firm, o których za chwilę, pod względem opinii mLeasing wypada nieciekawie, delikatnie mówiąc. Dużo jest wypowiedzi negatywnych dotyczących bardzo różnych aspektów współpracy przedsiębiorców z mLeasing.

Reasumując ze względu na słabe opinie, mnie ten leasing nie przekonuje. Są moim zdaniem lepsze firmy, o których za chwilę.

mLeasing Nieaktynwy
Nasza ocena: 3 na 5 3 star

Co to jest mAuto

mAuto to platforma stworzona przez mbank służąca do zakupu samochodów. Oferuje zarówno nowe samochody jak i auta poleasingowe. Jako forma finansowania dostępne są leasing lub najem. Moim zdaniem zdecydowanie leasing jest bardziej opłacalny od najmu. Argumenty typu, że wszystko załatwia bank i o nic się nie martwisz, do mnie nie docierają. Niby co załatwia? W większości firm wszystko jest prawie tak samo, tylko często nie ma mowy o wykupie na koniec. Według większości wyliczeń najem długoterminowy wychodzi drożej. W mAuto można w przypadku najmu wykupić na koniec samochód, ale skoro nie spłacaliśmy raty (czynszu leasingowego), a jedynie opłacaliśmy najem, to wykup będzie raczej drogi. Jest to logiczne.

Przed zawarciem umowy leasingu należy przede wszystkim pozyskać kilka ofert - każda jest bardzo indywidualna. Dzisiaj robi się to bardzo łatwo przez Internet. Nie trzeba nigdzie chodzić. Zostawiamy dane kontaktowe, oddzwaniają i przysyłają ofertę na maila. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy też przyjrzeć się tabeli opłat i prowizji w różnych firmach, a nie brać pod uwagę samą ratę i ubezpieczenie, aczkolwiek opłaty są irytującym, ale mniej istotnym kosztem niż raty i ubezpieczenie. Jednak bez względu na to jaką firmę wybierzemy możemy nieco obniżyć koszty naszego leasingu w bardzo prosty sposób - zbieramy kilka ofert, wybieramy tę najtańszą i przesyłam do firmy, która nas interesuje, a Ci z kolei przygotują nam kontrofertę, zwykle na zbliżonym poziomie. Bez podkładki w postaci oferty z innej firmy, wiele nie ugramy, bo pracownik firmy leasingowej zwykle musi mieć taką konkurencyjną ofertę do uzasadnienia obniżenia ceny. Tak możemy obniżyć ratę i całkowity koszt leasingu. Opłat nie da się niestety obniżyć - są stałe według tabeli opłat i prowizji.

Gdzie warto poprosić o przygotowanie oferty?

Dla osób z województw:

  • dolnośląskiego,
  • kujawsko-pomorskiego,
  • łódzkiego,
  • małopolskiego,
  • mazowieckiego,
  • pomorskiego,
  • wielkopolskiego.

Warto też poprosić o kontakt i ofertę w MyLease - firma działa tylko w wymienionych powyżej województwach. To broker, który porównuje oferty wielu banków, ale profil jego partnerów jest nieco inny, a poza tym każdy broker ma nieco inne możliwości negocjacji i inne umowy, własne zniżki itp. Oferty leasingu są bardzo indywidualne i mogą się bardzo różnić nawet w tej samej firmie leasingowej, czy banku. Więc warto u nich też sprawdzić dla porównania. Często mają naprawdę dobre oferty. Chwalą się też uproszczoną procedurą i dużymi możliwościami uzyskania niskiej raty.


Nic nas to nie kosztuje, poza chwilą czasu poświęconą na 3 min rozmowy w celu podania naszych oczekiwań i parametrów leasingu. Na żadną z ofert nie musimy się decydować, a możemy użyć ich do negocjacji. Zyskać można za to sporo, a jak się przekonacie różnice w ofertach na ten sam samochód, czy inną rzecz, mogą być bardzo duże.

Jak zwykle zachęcam Was do dyskusji w komentarzach.

Powrót do góry:
Jesteś tu:
AntyhaczykFinanse[ Leasing ] ⭐mLeasing [Opinie] Czy to dobry Leasing? [z mBanku]