[Promocje bankowe i nowe opinie 2020]

Santander Leasing [Opinie] - Samochodów Maszyn, Consumer Multirent

Jeśli zastanawiasz się na wyborem Santander Leasing, to poniższy artykuł powinien Ci pomóc podjąć decyzję, czy warto współpracować z tym leasingiem. Przyjrzymy się też opiniom o Santander Leasing i Santander Consumer Multirent.

Leasing Santandera ma dość złożoną strukturę. Należy bowiem odróżnić dwie spółki grupy Santander zajmujące się leasingiem i bankowością. Santander dzieli się dzisiaj na dwa banki Santander Bank Polska, powstały po przejęciu BZ WBK i Santander Consumer Bank. Oba te banki mają osobne oferty leasingowe. Santander Bank Polska oferuje leasing samochodów osobowych, dostawczych ciężarowych, maszyn i urządzeń pod marką Santander Leasing, a z kolei Santander Consumer Bank oferuje leasing samochodowy pod inna marką mianowicie Santander Consumer Multirent (SCM) - tu w ofercie znajdziemy leasing samochodowy, operacyjny, leasing EBI (finansowany przez Europejski Bank Inwestycyjny). Oba banki oferują też przy okazji jako alternatywę pożyczki na zakup pojazdu dla firm.

Bardziej przyjrzeliśmy się temu pierwszemu - czyli Santander Leasing ze względu na możliwość rozmowy z osobą, która tam posiada już leasing. Z kolei Santander Consumer Multirent odpuściliśmy ze względu na liczne negatywne opinie na jakie trafiliśmy w sieci.

Santander Leasing

Oferta Santander Leasing jest znacznie szersza niż Consumer Multirent, bowiem mamy tu:

 • autoleasing - leasing samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, czyli ogólnie całej floty,
 • leasing maszyn i urządzeń - komputerów, linii produkcyjnych itp.
 • leasing urządzeń medycznych i weterynaryjnych oraz pojazdów medycznych i dla weterynarzy.

Jak widać Santander Leasing wyspecjalizował się również w branży medycznej i leasingu dla lekarzy, weterynarzy oraz innych wolnych zawodów. Oferują także pożyczki na maszyny rolnicze, finansowanie gruntów itp. Także ofertę mają bardzo szeroką.

Santander Leasing samochodowy ze strony
Santander Leasing Maszyn Urdządeń oraz dla Leakarzy i Weterynarzy

Pozytywne i Negatywne Opinie klientów

W kwestii opinii w Internecie w przypadku Santander Leasing wygląda to nieco lepiej niż w przypadku Consumer Multirent. Należy jednak pamiętać, że Santander Leasing to znacznie młodsza marka niż Santander Consumer Multirent i nie ma w Internecie zbyt wielu opinii, aczkolwiek jest to dawny BZ WBK Leasing i przy założeniu, że utrzymali poziom z przed transformacji i zmiany marki, to współpraca z nimi powinna układać się względnie dobrze. Opinie na forach internetowych i ogólnie w sieci mają zróżnicowane. Niestety jest ich na razie dość mało - trochę pozytywne, trochę negatywne, zwykle dość ogólnikowe, bez wskazywania konkretnych problemów. Dlatego trudno wyciągnąć jakiekolwiek miarodajne wnioski. Przypominam jednak, że wnioski będę opierać również na osobie, którą znam osobiście i ma tam leasing, chociaż od niedawna.

Z kolei Santander Consumer Multirent ma fatalne opinie - sporo to opinie negatywne w stylu "nigdy więcej", a przynajmniej na takie głównie trafialiśmy. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że ludzie piszą głównie negatywne opinie, pozytywne mało komu się chce pisać. Także na przestrzeni lat mogło się trochę tego nazbierać.

Drogi, czy tani?

Tu też nie będzie łatwo udzielić jednoznacznej odpowiedzi. W kwestii określenia czy dany leasing jest tani, czy drogi oczywiście istotne są takie elementy jak opłaty, czy koszty ubezpieczenia, bądź w razie potrzeby koszty zmiany ubezpieczyciela na własnego. Jednak kluczową kwestią jest sama oferta, wysokość czynszów leasingowych (rat) w połączeniu z kwotą wykupy i wkładem własnym - to oferta stanowi główny czynnik kształtujący całkowity koszt leasingu. Istotna jest też skłonność do ewentualnej negocjacji.

Zatem jak to wyglądało w przypadku naszego znajomego? Można powiedzieć, że całkiem dobrze - otrzymana oferta była bardzo atrakcyjna cenowo, tańsza niż w Idea Getin Leasing. Aczkolwiek ofertę porównywał tylko do wspomnianej oferty Idei i żadnego innego leasingu nie sprawdzał. Należy również zaznaczyć, że przedsiębiorca ten posiada konto firmowe w Santander Bank Polska (wcześniej również w BZ WBK) ze sporymi obrotami oraz spłaca tam kilka kredytów, całkiem pokaźnych. Kilka już spłacił na przestrzeni wielu lat. Wszystko terminowo i bez zarzutów. Dlatego ma doskonałą historię kredytową i w oczach pracowników Santandera świetną zdolność kredytową. O ile w przeciwieństwie do kredytu leasing rządzi się swoimi prawami, to na pewno miało to wpływ na ofertę finansowania jaką otrzymał.

W naszym przypadku nie było już tak pięknie

Oferta przygotowana przez Santander Leasing dla naszego przypadku testowego była dobra, ale nie należała do najtańszych. Porównywaliśmy wiele firm na rynku i otrzymaliśmy lepsze o czym za chwilę. Ogólnie Leasing Santander Bank Polska dawnego BZ WBK może nie należy do najtańszych, ale zły też nie jest (szczególnie w kwestii opinii w porównaniu do Santander Consumer Multirent). Zawsze jednak warto porównać ofertę z przynajmniej kilkoma innymi leasingami, bo każdy przypadek leasingu to kwestia indywidualna i indywidualna wycena oraz oferta. Warto też odrobinę ponegocjować, nawet mailowo, bo w końcu zwykle chodzi o spore pieniądze. Poniżej przeczytasz jak to robić i jakie firmy warto jeszcze sprawdzić.

Nasza ocena: 3 na 5 3 star

Przed zawarciem umowy leasingu powinniśmy porównać przynajmniej kilka ofert. Dzisiaj robi się to bardzo łatwo przez Internet. Zostawiamy dane kontaktowe, oddzwaniają i przysyłają ofertę na maila. Bez względu na to którą ofertę wybierzemy możemy nieco obniżyć koszty naszego leasingu w bardzo prosty sposób - mały trick negocjacyjny polega na wysłaniu najtańszej oferty jaką mamy do firmy, która nas interesuje np. ze względu na dobre opinie, niskie opłaty itp. Ci z kolei przygotują nam kontrofertę, zwykle na zbliżonym poziomie - często nawet niższym. Bez podkładki w postaci oferty z innej firmy niewiele wynegocjujemy, bo pracownik firmy leasingowej tylko na podstawie kontroferty może znacząco obniżyć ratę i wycenę. Często musi ją też przedstawić swojemu przełożonemu w celu uzasadnienia zastosowanej obniżki. Opłat nie da się niestety obniżać - są stałe, ale na ratach i wycenie całkowitej owszem, możemy sporo zaoszczędzić, a to przecież główne elementy składające się na koszt leasingu.

Gdzie warto poprosić o przygotowanie oferty?

Na pewno warto poprosić o ofertę w EFL - Europejski Fundusz Leasingowy Leasing banku Credit Agricole.

Ma ogólnie bardzo dobre opinie - uznawany za jeden z najlepszych i najtańszych leasingów. Ma też najlepsze opinie w Internecie i jest najczęściej polecany na forach motoryzacyjnych. Dla naszego przypadku oferta EFL też była jedną z najlepszych - lepszą od oferty Santandera. W twoim przypadku nie koniecznie będzie tak samo, ale na pewno warto sprawdzić - chociażby dla samego porównania, czy pod ewentualne negocjacje. (Zostawiamy dane kontaktowe i czekamy na telefon. W formularzu możemy wprowadzić wstępne parametry leasingu - np. markę auta, wartość, czas leasingu, wkład własny itp. - ułatwia to potem rozmowę i przygotowanie oferty):

Według mnie jeden z najlepszych.Dodatkowo dla osób z województw:

 • dolnośląskiego,
 • kujawsko-pomorskiego,
 • łódzkiego,
 • małopolskiego,
 • mazowieckiego,
 • pomorskiego,
 • wielkopolskiego.

Warto też poprosić o kontakt i ofertę w MyLease - firma działa tylko w wymienionych powyżej województwach. To broker, który porównuje oferty wielu banków, ale profil jego partnerów jest nieco inny, a poza tym każdy broker ma nieco inne możliwości negocjacji, własne zniżki itp. Oferty leasingu są bardzo indywidualne i mogą się bardzo różnić nawet w tej samej firmie leasingowej, czy banku. Więc warto u nich też sprawdzić dla porównania. Często mają naprawdę dobre oferty. Chwalą się też uproszczoną procedurą i dużymi możliwościami uzyskania niskiej raty.

Nic nas to nie kosztuje, poza chwilą czasu poświęconą na 3 min rozmowy w celu podania naszych oczekiwań i parametrów leasingu. Na żadną z ofert nie musimy się decydować, a możemy użyć ich do negocjacji. Zyskać można za to sporo, a jak się przekonacie różnice w ofertach na ten sam samochód, czy inną rzecz, mogą być bardzo duże.

Jak zwykle zachęcam Was do dyskusji w komentarzach oraz publikowania własnych opinii o Santander Leasing i Santander Consumer Multirent.

Jesteś tu:
AntyhaczykFinanse[ Leasing ] ⭐Santander Leasing [Opinie] - Samochodów Maszyn, Consumer Multirent

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
8 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. Katastrofa i ZDECYDOWANIE nie polecam. Zawierają ubezpieczenia w imieniu leasingobiorców i to za taką kwotę, że dwa auta można za to ubezpieczyć. Pierwszy i OSTATNI RAZ dałam się nabrać. 12 aut kupiłam i jeszcze nikt mnie tak nie naciągnął jak Santander leasing.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z ubezpieczeniem jest tak samo jak z umową leasingu. Trzeba negocjować. Czasem warto ponieść opłatę za własne ubezpieczenie. Chociaż zwykle jak zobaczą inne to obniżają. Tak samo robią z umowami leasingu. Dlatego warto porównać kilka.

  Sam z Santanderem nie miałem jeszcze do czynienia, bo to dość nowy leasing, ale mogę polecić inne opisane w artykule, np. EFL.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najgorszy leasing jaki kiedykolwiek miałem. Zerowy kontakt. Na to żeby odpisali na maila czeka się miesiąc. Dodzwonić się nie dodzwoni. Pomimo obniżki stóp odpisali, rat nie zmienią mimo leasingu ze zmiennym WIBOR. Odradzam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pisząc opinie w komentarzach proponowałbym, żebyście zaznaczali, czy piszecie o leasingu w Santader Bank Polska, czy Santander Consumer Multirent (Santander Cosnumer Bank) - to dwa różne banki i dwa różne leasingi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja dostałem identyczną informację z Santander Consumer Multirent, że po mimo obniżki stóp procentowych w PL oni póki co nie zamierzają obniżać rat leasingowych. Także skoro SCM ma takie podejście do klienta dla mnie są już spaleni. Odradzam, omijać szerokim łukiem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Heh, na leasingu nie obniżają oprocentowania, za to w drugą stronę na depozytach Santader Consumer Bank już tak pojechał, że na lokatach poniżej roku dają całe 0,2%. Czyli obniżka stóp do historycznych rekordów to taka mądra była jak ostatnio, że tylko po oszczędnościach Polaków pojedzie, a kredyty i tak drożeją.

  OdpowiedzUsuń
 7. Santander Consumer Multirent - nigdy więcej.
  Już ponad 2 miesiące przeciągają rozliczenie szkody całkowitej, nie odbierają telefonów, nie odpisują na maile, nie dotrzymują słowa. Jeżeli już ktoś odbierze to albo nie ma kompetencji do udzielenia pełnych odpowiedzi i jest to typowe lanie wody bez żadnych konkretów, żeby tylko zbyć klienta, albo ma kompetencje, ale zwyczajnie rzuca obietnice z sufitu, których potem nie dotrzymuje.
  Zdecydowanie odradzam - chyba, że umowę leasingu przygotuje dla Państwa Wasz własny prawnik.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam leasing w Santander Leasing - brak mi słów. Miałem kolizję z Łosiem i od tej pory same schody - auta zastępczego brak. Dach pogięty i do wymiany, a leasing sugeruje wymianę dachu. Na wszelkie prośby o auto zastępcze otrzymuje odpowiedź negatywną (nadmieniam, że moje ma 10 m-cy). Żeby tego było mało za parkowanie pojazdu na stacji dealera do czasu naprawy - płacić mam ja - odradzam w 100%. Leasing nie należy do najtańszych, ale obsługa należy do najgorszych.

  OdpowiedzUsuń