[Promocje bankowe i nowe opinie 2024]

Lion's Bank - lokaty - opinie o Lions Banku

Uwaga - w dalszej części artykułu znajdziesz alternatywne lokaty dla lokat z Lionsa. Sam Lion's Bank, który jest oddziałem private banking Idea Banku, ma zostać zlikwidowany w ramach restrukturyzacji Idea Banku, który pracuje nad poprawą swojej kondycji finansowej i rentowności. Wszystkie depozyty w obu bankach są objęte ochroną BFG do kwoty o równowartości 100 tys. euro. Jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że Lion's Bank nie jest osobnym bankiem, a jedynie częścią Idea Banku. Dlatego gwarancja BFG obejmuje zsumowane depozyty z obu banków do kwoty o równowartości 100 tys. euro.

Alternatywne lokaty:

Niestety oprocentowanie w polskich bankach jest już obecnie wręcz tragiczne. Jakąś alternatywą mogą być europejskie banki, które otrzymały zgodę od polskiej Komisji Nadzoru Finansowego na oferowanie lokat w Polsce. Wszystkie bankowe fundusze gwarancyjne w Unii Europejskiej działają na tych samych zasadach i funkcjonują w oparciu o te same dyrektywy europejskie. Polski BFG to nie rewelacyjny pomysł naszych polityków, a wymóg wprowadzony przez Unię Europejską. Tak samo jest w pozostałych krajach członkowskich. Takie banki mają siedziby w Polsce i oferują lokaty w złotówkach. Zwykle zakłada się je przez Internet. Jednak ochrona kapitału gwarantowana jest przez bankowy fundusz gwarancyjny z kraju, z którego wywodzi się banki. Takie banki działają zwykle w całej Unii na tych samych zasadach. Ewentualne wypłaty z zagranicznych bankowych funduszy gwarancyjnych, z tego co udało mi się dowiedzieć, powinny odbywać się w formie przelewów internetowych. Dodatkowo w obecnej sytuacji bankowe fundusze gwarancyjne krajów strefy euro wydają się bezpieczniejsze niż nasz.

Banki europejskie dają lepsze oprocentowanie dla dłuższych lokat. Obecnie lepiej wybierać dłuższe lokaty, bo według obecnego trendu oprocentowanie dla ofert nowych lokat będzie niedługo bliskie zeru. Z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej.

Jako ciekawą alternatywę można rozważyć InBank - to bank działający od wielu lat w kilku państwach Unii Europejskiej. Dokładnie wywodzi się z Estonii. Bank otrzymał od KNF zgodę na działalność w Polsce. Oferta InBank jest bardzo prosta i przejrzysta - gromadzi lokaty i udziela kredytów - nie ma tam inwestycji, funduszy, polisolokat, lokat strukturyzowanych, ani nawet kont. Przy czym gwarantem nie jest nasz BFG, tylko estoński. Lokaty są za to dość wysoko oprocentowane na tle naszych banków. Zakłada się je całkowicie przez Internet. Depozyty dla Polaków są w złotówkach. O ile nie lubię długookresowych lokat, to te 2-3 lata da się przeżyć, a osobiście mam już momentami dość ciągłego przerzucania pieniędzy, szukania i kombinowania, zakładania kont itp. żeby uzyskać procent chociaż na poziomie inflacji. W polskich bankach już prawie nie ma sensownych lokat.


Aktualizacja: Lions Bank został zliwkidowany, a Idea Bank w ramach przymusowej restrukturyzacji został przejęty przez Peako.Lion's Bank
Nasza Ocena: 3 na 5 3 star

Lion's Bank posiada w swoje ofercie atrakcyjnie oprocentowane lokaty dla nowych klientów. Nie tylko ich oprocentowanie można zaliczyć do jednego z wyższych na rynku, ale co ważniejsze, w przeciwieństwie do większości lokat promocyjnych, na lokatach tych można zdeponować duże pieniądze. Co z kolei sprawia, że oferta banku znacząco wyróżnia się na tle konkurencji. Jest kierowana do innej grupy klientów (z większym kapitałem). W zasadzie Lion's jest oddziałem private banking Banku Idea. Działają osobno, ale to jedna grupa kapitałowa.

Zacznijmy może od moim zdaniem najlepszej lokaty Lionsa, czyli Welcome Online.

Lokata Welcome zakładana przez Internet, bez konieczności zakładania konta.

Jakiś czas temu w ofercie Lion's Banku pojawiała się ciekawa lokata dla nowych klientów. Lokata Welcome jest moim zdaniem atrakcyjną lokatą. To prawdopodobnie jedyna taka lokata obecnie na rynku. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim możliwość zdeponowania dużej kwoty na dosyć, jak na dzisiejsze warunki, atrakcyjny procent oraz okres do 3 miesięcy. Zwykle inne lokaty dostępne na rynku z promocyjnym oprocentowaniem są ograniczone do kwot rzędu 10-20 tys. i 1 miesiąca. W przypadku lokat promocyjnych rzadko zdarza się dłuższy okres np. 3 miesiące. Jest wprawdzie niżej oprocentowana niż obecnie już wycofana jej poprzedniczka, czyli lokata Bonjour w wersji odnawialnej, ale można ją założyć na dłuższy okres i co ważniejsze - można to zrobić przez Internet. Nie trzeba się spotykać z doradcą / konsultantem.

Cechy Lokaty Welcome:
 • Okres: do wyboru 1 lub 3 miesiące (w wersji na 1 miesiąc oprocentowanie jest odrobinkę niższe, lepsza jest na 3 miesiące)
 • Zakładana przez Internet bez wizyty w oddziale i kontaktu z konsultantem / doradcą.
 • Atrakcyjny procent, jedna z najwyżej oprocentowanych lokat na rynku dla dużych kwot.
 • Nie trzeba posiadać ani zakładać konta!

Minusem tej lokaty jest to, że dostępna jest tylko dla nowych klientów Lion's i Idea Banku. Czyli możemy ją założyć jeśli nie korzystaliśmy dotychczas z oferty obu tych banków.

Poniżej zamieszczam link do strony Lion's Banku z wnioskiem o otwarcie lokaty Welcome przez Internet:

[Oferta wycofana przez bank] Link do wniosku o lokatę Welcome w Lion's Bank (Internetowa!) Dla nowych klientów
(Zakładana przez Internet, bez konta! Dla kwot od 100 tys. do 350 tys. zł)

Lokaty u doradcy

Ostatnio coraz częściej można się natknąć na reklamy promocyjnej lokaty Lion's Banku dostępnej u doradcy. Niewątpliwie na pierwszy rzut oka oferta jest kusząca - wyższe oprocentowanie, nie ma konieczności  zawierania dodatkowych umów, ani otwierania konta i zobowiązywania się do czegokolwiek, jak to ma miejsce w przypadku innych lokat promocyjnych, ale przede wszystkim ma wysoki limit kwoty, na którą można założyć lokatę. Także fakt ten wyróżnią ją również na tle innych lokat promocyjnych, gdzie limity maksymalnej kwoty wynoszą zwykle około 10 000 - 20 000 zł).

Wydawałoby się, że świetny produkt. Jest jednak jeden haczyk - mianowicie, żeby założyć tę lokatę trzeba wypełnić formularz kontaktowy na stronie Lions Banku. Następnie przedstawiciel banku zaprosi nas na spotkanie w placówce banku.  Jeżeli ktoś ma na to czas, to można by się wybrać. Jest jednak jeden problem, bank ma na daną chwilę bardzo mało placówek stacjonarnych - oddziałów. Także jak ktoś mieszka blisko, to może się pokusić, ale dla reszty przejechanie kilkudziesięciu kilometrów, żeby spotkać się z doradcą finansowym i założyć lokatę, już nieco mija się z celem.

Placówki / siedziby / oddziały Lion's Banku na dzień dzisiejszy:

 • Warszawa
 • Łódź
 • Katowice
 • Kraków
 • Poznań
 • Wrocław
 • Gdańsk
 • Gdynia
 • Szczecin
 • Lublin

Kolejnym minusem jest krótki okres trwania lokaty, który wynosi tylko 40 dni. Jest to zatem typowa lokata promocyjna mająca na celu zwabienie klientów do placówki banku, gdzie mogą spotkać się z doradcą, co da mu możliwość podjęcia próby sprzedania nam kilku innych produktów finansowych. Chyba każdy zdaje sobie sprawę jak to działa.

Oferta Lionsa jest kierowana do zamożnej grupy klientów. Coś jakby alternatywa Noble Bank, który przecież również należał kiedyś do tej samej grupy finansowej (podzielonej jakiś czas temu na 2 spółki), podobnie jak kilka innych bankowych i finansowych marek. Oferowanie ciekawej lokaty, by przyciągnąć klienta na spotkanie z doradcą, jest to praktyka marketingowa stosowana już wcześniej również przez inne banki. Między innymi Idea oferowała takie promocje, jak również Open Finance, jak jeszcze działał w sposób bardziej odseparowany od Getin Online itp.

Nie twierdzę oczywiście, że totalnie nie warto. Jak ktoś mieszka w okolicach któregoś z oddziałów Lion's Banku to można jak najbardziej się wybrać. Przy czym trzeba się nastawić na to, że doradca będzie nas przekonywał do tego, że nasze pieniądze lepiej zainwestować w coś innego (znacznie bardziej ryzykownego), a tym samym będzie nam próbował sprzedać jakiś inny, inwestycyjny produkt finansowy związany z giełdą - fundusze, polisy, lokaty strukturyzowane, może jakieś produkty hybrydowe itp. Jeżeli twardo chcemy cały kapitał zainwestować wyłącznie w tę lokatę i będziemy mocno obstawać przy swoim, to ją założymy. Przy czym rozmowa wiadomo jak będzie wyglądać. Nie jest to raczej wielka przyjemność jak chcemy tylko lokatę.

Warto też zastanowić się czy mamy czas jechać i siedzieć z doradcą dla różnicy kilku dziesiętnych, czy setnych procenta na 1 miesiąc. Tyle bowiem wynosi średnia różnica w oprocentowaniu na daną chwilę na dobrych lokatach w Idea Banku, czy chociażby Lokatą Welcome Online w Lion's Banku zakładaną przez Internet, która moim zdaniem jest lepsza ze względu na wygodę.Zalety lokaty u doradcy:
 • Brak konieczności zakładania konta.
 • Brak konieczności zakupu innych produktów finansowych i podpisywania dodatkowych umów, aczkolwiek będą na to naciski zapewne.
 • Brak konieczności zobowiązywania się względem banku do czegokolwiek.
 • Wysokie limity maksymalnej kwoty - od 100 000 do 600 000zł.
 Wady / Minusy Lokaty:
 • Konieczność wizyty w oddziale Banku, których jest niewiele w Polsce.
 • Konieczność spotkania z doradcą, który będzie nam wciskał inne produkty.
 • Krótki okres trwania lokaty - 40 dni.
 • Niewielka różnica dziesiętnych części procenta w stosunku do lokaty Welcome Online, którą można założyć na dłuższy okres, bo do 3 miesięcy.

Czy warto?..., tę kwestię jak zwykle pozostawiam Wam. Lokata Welcome Online jest moim zdaniem lepsza, bo na 3 miesiące i zakładana przez Internet, nie trzeba się umawiać z doradcą itp.

Jeżeli chodzi o pozostałe lokaty w Lion's Banku poza promocyjną Welcome dla nowych klientów, to są one bardzo zbliżone obecnie do lokat z Idea Banku, tylko noszą inne nazwy, a różnice oprocentowania wahają się na poziomie 0,05%, co nawet przy dużych kwotach po podliczeniu daje niewielkie różnice w zysku.

Aktualizacja:. Niestety Idea Banku, czyli też Lionsa nie można nazwać już stabilnym i bezpiecznym bankiem. W dodatku doczekaliśmy czasów, gdzie na rynku lokat nie ma już praktycznie nic ciekawego. Jeżeli ktoś chce uzyskać lepszy procent dla większych kwot, a nie chce zamrażać pieniędzy na kilkuletniej lokacie, to zostają już jedynie konta oszczędnościowe. Wymagają zwykle otwarcia konta osobistego - umowa, kurier itp., ale większość banków umożliwia też zamknięcie takiego konta samemu przez Internet. Więcej zachodu, ale są też korzyści - wyższe oprocentowanie i dodatkowo za aktywność (płatność kartą, wpływ) można zgarnąć premie od banku - płacą nam np. za wykonanie transakcji kartą, czy określony wpływ na konto w zależności od warunków promocji - co dodatkowo powiększa nasze zyski oprócz odsetek z konta oszczędnościowego. To jest kierunek, w którym obecnie idą banki i niestety my chcąc mięć lepszy procent też musimy, bo lokaty jak widać są już niezbyt opłacalne. Ja obecnie w ten sposób już w coraz większym stopniu lokuję swoje oszczędności.

Jest z tym trochę więcej zachodu i kwestia czy nam się chce, czy nie, ale są nieco bardziej opłacalne niż obecne lokaty.


Jak zwykle zachęcam Was do komentowania i wyrażania własnych opinii.
Jesteś tu:
AntyhaczykNajlepsze BankiOpinie o Bankach ⭐ Lion's Bank - lokaty - opinie o Lions Banku

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
116 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Nie są one weryfikowane. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie klientów banków i innych instytucji.

 1. Propozycje w oddziale gorsze niż w reklamach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma co chodzić do oddziałów. Lepiej, szybciej i wygodniej przez Internet. Lokata Welcome to jest jedyna taka lokata dla dużych kwot. Cała reszta lokat na start jest do 10 00 pln. No może do 20 000 jest jeszcze w BGŻOptima. No ale jak ktoś chce większy kapitał dać na lokatę i nie rozdrabniać go na 10 banków, to Lokata Welcome w Lions to najlepsza opcja na rynku w tej chwili.

   Usuń
  2. Moi drodzy, pamiętajcie, że po założeniu lokaty Welcome warto zalogować się do panelu administracyjnego na otrzymany login i hasło, a następnie zmienić założoną lokatę na nieodnawialną i podać rachunek do zwrotu środków. Lokata z opcją odnawialności odnowi się jak zwykła lokata na gorszy procent. Po zakończeniu lokaty Welcome lepiej przerzucić pieniądze do BGŻ Optima, który na daną chwilę umożliwia zdeponowanie 100 000 zł na lokacie bezkarnej na 3,2% na 3 miesiące. Żeby założyć tą lokatę trzeba założyć konto oszczędnościowe w BGŻOptima, ale potem jak go nie będziemy chcieli, to można je błyskawicznie zamknąć pisząc do nich wiadomość z dyspozycją zamknięcia konta w panelu klienta. Szczegółowo ofertę BGŻOptima opisałam w osobnym artykule http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/03/bgz-optima-opinie-lokata-bezkarna-konto.html

   Usuń
  3. Jak ustawić nieodnawialność?

   Usuń
  4. Żeby ustawić lokatę na nieodnawialną, trzeba po jej założeniu zalogować się do systemu bankowości internetowej na nasz login i hasło i tam edytować tą lokatę zmieniając z odnawialnej na nieodnawialną. Czyli tak jak w większości banków.

   Usuń
  5. Proszę o radę. Ja mam lokatę do 29 lipca 2015r. Dzisiaj przeczytałam o zmianie z odnawialnej na nieodnawialną. Czy mam czekać do 29 lipca?

   Usuń
  6. Nie, może Pani w każdej chwili zmienić ustawienia na nieodnawialną. Po odnowieniu, czyli po 29 lipca trzeba będzie zerwać tą odnowioną, jeśli się nie chce jej kontynuować. Rozumiem, że mowa o lokacie Welcome zakładanej przez Internet? Powinna Pani dostać login i hasło do bankowości internetowej.

   Usuń
  7. Bardzo dziękuję. Ja założyłam lokatę Welcome w oddziale we Wrocławiu i dostałam login i hasło, zaraz zmienię.

   Usuń
  8. Szkoda, że tylko dla nowych klientów Idea Banku ta lokata jest.

   Usuń
  9. Właśnie nie tylko. W prawdzie oni tak mówią na infolinii, ale byłam klientem Idei - korzystałam tam z lokat. Złożyłam wniosek przez Internet o lokatę Welcome w Lion's i normalnie została założona. Znam jeszcze kilka osób, które korzystały z lokat w Idei, a też założyły sobie Welcome przez Internet. Czyli wychodziłoby na to, że jest dla nowych klientów Lion's, a to że ktoś korzystał już wcześniej z Idei nie ma znaczenia.

   Usuń
  10. Welcome w wersji online, to moim zdaniem najlepsza czysta lokata dla dużych kwot, bez konieczności zakładania konta, chodzenia do oddziałów i innych uciążliwości.

   Usuń
  11. To wszystko zależy od kwoty. Jak ktoś ma powiedzmy 100 tys. z groszem, to lepiej założyć Happy Plus i resztę nadwyżki nad 100k wrzucić gdziekolwiek, a jak sporo ponad 100 tys. to lepiej Welcome.

   Usuń
 2. Dziękuję za informacje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo pomocny artykuł. Właśnie sprawdziłam numer, z którego do mnie dzwoniono, było to właśnie Lions Bank. Wiem, jak się nastawić na ewentualne propozycje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za cenne podpowiedzi. Wydaje mi się, że Noble jest zbyt "noble". Pójdę z ciekawości do Lion's (ale nazwa...) i zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja korzystam z konta w dwóch bankach z grupy Getin i są wg mnie jednymi z lepszych, bo są autentycznie darmowe i nie ma ukrytych opłat uzależnionych od spełnienia jakichś tam warunków typu płacenie kartą, miesięczne wpływy itp. Korzystałem też sporo z lokat. Przy czym ja wybieram proste typowe produkty bankowe, klasyczne konto, klasyczna lokaty, a takie kombinowane omijam, bo to wiadomo zawsze jest coś za coś. We wszystkich bankach jest to samo i w sumie nie mam im nic do zarzucenia, bo ofertę taki typowych produktów mają bardzo dobrą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystko ładnie, pięknie, ale lokata to nie inwestycja. Deponując środki na lokatę nie inwestuje się środków tylko chroni przed wpływem inflacji i ewentualnie dostaje drobne ponad to. Taka jest funkcja lokaty: nie trzymać w skarpecie i nie tracić wartości zgromadzonego kapitału.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wręcz przeciwnie. W dużym stopniu to stereotyp. Obecnie inflacja jest na bardzo niskim poziomie, a właściwie to mamy deflację, podczas gdy na promocyjnych lokatach można uzyskać nawet 5% bez dodatkowych produktów, zakładania kont itp. Np. na lokacie Happy w Idea Banku. Tak więc realnie inflacja nie pomniejsza wartości zysku z lokaty ani samego kapitału, (a jak już to w bardzo niewielkim stopniu - jeśli wzrośnie w najbliższym czasie). Jedynie podatek Belki, który jest pobierany również przy praktycznie wszystkich innych produktach inwestycyjnych. Może poza niektórymi ubezpieczeniowymi i emerytalnymi. W przypadku inwestycji w produkty powiązane z giełdą możemy wprawdzie zarobić więcej, możemy też sporo stracić lub ewentualnie wyjść na zero po kilkuletniej inwestycji z ochroną kapitału, co też można uznać za stratę.

   Usuń
  2. To wszystko prawda, tylko zauważmy, że 5% jest w skali roku, pomijając procent składany to po 10 latach będzie 50%, przy założeniu, że przez 10 lat utrzyma się oprocentowanie 5%, co wg mnie jest nierealne. Czynnik czasu jest tu decydujący. Jeśli np. obrócę kapitałem 300000zł w ciągu 1 miesiąca otrzymując zwrot 1% to realna stopa w skali roku da mi 12% (pomijam dla uproszczenia kwestie podatkowe), jeśli osiągnę 2% w skali miesiąca to realnie mam 24% w skali roku i.t.d., reasumując lokowanie środków w banku jest dla ciułaczy, którzy chcą ochronić go przed inflacją w horyzoncie 1 roku, godziwe zyski można osiągnąć obracając kapitałem nawet na bardzo niewielki procent, ale częściej niż raz w roku

   Usuń
  3. No tak, ale takie zyski można osiągnąć jedynie inwestując kapitał w instrumenty związane np. z giełdą, co jak wiadomo niesie za sobą ryzyko dużych strat albo obracając kapitałem np. prowadząc działalność gospodarczą. Wszystko zawsze wiąże się z jakimś tam ryzykiem, a w przypadku prowadzenia firmy jeszcze z pracą. Lokaty są rozwiązaniem dla osób, które posiadają oszczędności i nie chcą ich ryzykować ani też obracać kapitałem. Co do ochrony przed inflacją, to jest ona aktualnie na takim poziomie, że nie trzeba przed nią chronić kapitału. W końcu na dany moment mamy wręcz deflację w Polsce.

   Usuń
  4. Pojęcie inflacji jest bardzo względne. Aby zbadać wartość swoich pieniędzy nie należy kierować się współczynnikiem inflacji. Wszystko zależy od tego, na co zamierzamy przeznaczyć swoje pieniądze. Inflacja obrazuje średnią. W koszyku jest bardzo dużo elementów, których cena stoi od kilku lat w miejscu, a nawet spada. Przykład - mieszkania, samochody (nowe), komputery itd. Najbardziej rosną zaś ceny żywności i usług. Więc, jeśli inwestujemy w lokaty, odkładając, czy zbierając pieniądze np. na dom, czy mieszkanie, nie powinniśmy brać pod uwagę inflacji podawanej przez GUS, tylko wartość 1 m2 domu, czy mieszkania w naszym regionie, a nawet oprocentowanie kredytów, które także spada, co przyczynia się do spadku kosztów zakupu.

   Usuń
 7. Podane informacje o lokacie na 5% w Lions Banku są nieprecyzyjne: na tej lokacie otrzymuje się 5% tylko pod warunkiem, że się ją przedłuży na kolejny miesiąc przy oprocentowaniu na 3%. Bez takiego przedłużenia oprocentowanie wynosi 4%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jesli sie nie mylę, to mozna przeciez wybrać opcję lokaty odnawialnej - czyli mamy 5% w skali roku, a jesli po jakims czasie nam sie znudzi (np. po 3 miesiacach), to rozwiazujemy umowę i tyle - bez żadnych konsekwencji mamy 3 miesiace z 5% w skali roku

   Usuń
 8. Jeden z minusów: krótki termin - 1 miesiąc - ale można wybrać ofertę lokaty odnawialnej - czyli (jak rozumiem) mozna trzymac tam oszczedności nawet 2, 3, ..., 6 miesiecy na 5% w skali roku, czyż nie? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie, po odnowieniu lokata będzie już niżej oprocentowana na kolejny miesiąc. Prawdopodobnie...

   Usuń
  2. Zgodnie z kartą produktu, po 30 dniach lokata zostaje przedłużona na kolejny miesiąc przy oprocentowaniu aktualnym w dniu przedłużenia dla lokaty BON APPÉTIT. Jak ktoś jest sprytny to dostanie 5% bez przedłużania lokaty :)

   Usuń
  3. No ale oprocentowanie lokaty BON APPÉTIT jest niższe niż tej lokaty Bonjour 5%. To jaki sprytny sposób na 5% w kolejnych miesiącach ma Pan/Pani na myśli?

   Usuń
  4. "Jak ktoś jest sprytny to dostanie 5% bez przedłużania lokaty :) " - czy chodzi o zerwanie odnowionej lokaty po pierwszym dniu? To piaskownica dla dzieci, nie chcę się w tym paprać.

   Usuń
  5. Zawsze zostaje lokata Welcome. Wprawdzie 1% mniej, ale można założyć na dłuższy okres - 3 miesiące, a nie tylko na 1 miesiąc jak ma to miejsce przy lokacie Bonjour. Nie trzeba nigdzie jeździć, bo się zakłada przez Internet, no i też można na duże kwoty. To jedyna taka lokata z możliwością zdeponowania dużych kwot jaką znam. Bez zakładania konta. Moim zdaniem Welcome to obecnie chyba najlepsza na rynku.

   Usuń
  6. A jak założyć tą lokatę Welcome? Bo wpisałem dane na stronie ale żadnego potwierdzenia nie otrzymałem.

   Usuń
  7. Coś chyba wycofali ofertę, ale może znowu przywrócą, postaram się dowiedzieć.

   Usuń
  8. Oferta lokaty Welcome pojawiła się ponownie, tylko że już z niższym oprocentowaniem niż kiedyś. Dostosowanym do realiów rynkowych. Lokatę Bojour wycofali już chyba całkowicie.

   Usuń
 9. zakładasz lokatę Bonjour w wersji odnawialnej na 5%. Po 30 dniach lokata odnawia się powiększona o odsetki (tysiąc zł bez niecałych 2 zł) na lokatę Bon Apetit. W pierwszym dniu lokaty Bon Apetit zrywasz lokatę i przelewasz 301 tys na swój rachunek...
  i tyle.
  nie trzeba być guru finansów by to zrobić, wystarczy pobieżnie przejrzeć tabele oprocentowań

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, trzeba wtedy zerwać odnowioną lokatę Bon Apetit. No dla dużych kwot to całkiem dobra opcja, bo jak w innych bankach nawet zdarzają się jakieś lokaty z w miarę wysokim oprocentowaniem, to raczej ograniczone są do małych kwot.

   Usuń
  2. No dla 1000zł warto się nawet pofatygować do oddziału

   Usuń
 10. Moim zdaniem nie warto, ja pofatygowałem się i dowiedziałem się, że mam "tylko" 300k.. Pan, który z pozycji siły, próbował wyperswadować mi, że "prajwet banking" to nie są lokaty, ale jak tak bardzo chce to otworzy mi tą lokatę. Jeszcze raz nie polecam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. e tam, chyba się nie uniosłeś swoim ego? Po porostu nie ma co się wdawać w gadkę zbędną, jeżeli interesuje nas tylko lokata, to trzeba powiedzieć, że tak chcemy i koniec i nie ma co marnować czasu. No chyba, że chcemy się zapoznać z innymi produktami, ale te to już będą prawdopodobnie produkty inwestycyjne związane z ryzykiem. Kiedyś bylem na takim spotkaniu w Open Finance - podobnie było. Rozmowa z każdym doradcą jest podobna. Wiadomo, że przy okazji spotkania z klientem będzie również próbować zaoferować inne produkty. Jak chcesz lokatę to dostaniesz lokatę i doradca nie ma co dyskutować. Wiadomo, że doradcy są różni, ale ogólnie stosują podobną gadkę. No, a 1000zł na ziemi nie leży. Jakby pieniądze miały przeleżeć na koncie albo na lokacie 2%, to moim zdaniem można się wybrać jak ktoś ma blisko. Aczkolwiek trochę dziwi mnie taki nastawienie doradcy jak opisałeś, bo jest raczej nieskuteczne.

   Usuń
 11. Miałem w nim lokatę. Nie było problemu z przelaniem środków do innego banku po zakończonej terminowo lokacie. Myślę, że ponownie skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 12. W ubiegłym roku załozyłem lokatę Bonjure i jej nie odnawiałem. Nie mam też rachunku w Lions. Dzisiaj odmówiono mi załozenia lokaty Welcome mimo ze spełniam warunek zawarty w regulaminie. tj. nie posiadam i nie posiadałem w dniu jego wprowadzenia rachunku w Lions B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, Z tego co wiem, to jest lokata wyłącznie dla nowych klientów. Z tego co widzę w regulaminie rzeczywiście jest mowa o posiadaniu rachunku, ale może chodzić o jakąkolwiek formę rachunku, nie tylko konto osobiste. Pojawia się tam też termin: "Rachunek Terminowej Lokaty Oszczędnościowe". W moim rozumieniu lokata też posiada swój rachunek, mimo że nie jest to konto osobiste, ani oszczędnościowe. Zatem jeżeli miał Pan Lokatę Bonjour to miała ona swój rachunek. Przynajmniej ja to tak rozumiem.

   Usuń
  2. Też tak myślę. Masz Sylwia rację. Pomyśl kolego trochę, jak miałeś już lokatę, to jak możesz Welcome założyć, nazwa mówi sama za siebie, że jest to na powitanie lokata, a ty już miałeś lokatę, więc zastanów się co piszesz i myśl trochę.

   Usuń
 13. W jakim czasie od złożenia wniosku o lokatę Welcome przez Internet trzeba przelać kwotę lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udało mi się wygrzebać mój stary wniosek o lokatę Welcome, tam było to 14 dni, więc chyba się nic nie zmieniło, ale na 100% nie jestem w stanie tego potwierdzić.

   Usuń
  2. Termin opłacenia wniosku to dokładnie 2 tygodnie. Przynajmniej jeszcze niedawno tak było, więc raczej nić nie zmienili. Na maila przychodzi numer rachunku, na który należy dokonać przelewu, numer wniosku i tam jest także podany termin ważności wniosku.

   Usuń
  3. To jest już nieaktualne, teraz czas opłacenia to 5 dni. Nie pozmieniali jeszcze wszystkich dokumentów na stronie lokaty.

   Usuń
  4. W tej chwili coś zmieniają w lokacie Welcome Online. Zobaczymy za chwilę. Pewnie znowu za kilka dni będzie dostępna i sprawdzimy jak to wygląda. Na daną chwilę można wypełnić ten drugi wniosek, który podałam jako lokatę Welcome z wizytą w oddziale. Tam się podaje tylko dane kontaktowe i oddzwaniają.

   Usuń
  5. Już jest z powrotem dostępna wersja Online Lokaty Welcome, także można znowu zakładać ją w pełni przez Internet.

   Usuń
  6. A przy lokacie zakładanej w oddziale, z oprocentowaniem 3,5, ciągle nie zaktualizowali karty produktu i regulaminu - widoczny jest ten poprzedni z 8 maja.

   Usuń
  7. Chyba tam nic nie zmieniali, więc ten dokumenty z 8 maja powinny być nadal aktualne. Czasem jednak bywa, że coś z opóźnieniem zaktualizują. Przy czym co najważniejsze oprocentowanie utrzymali. Niestety ja już nie mogę założyć drugiej lokaty Welcome, bo już miałam.

   Usuń
  8. No właśnie zmieniali - jest tylko 5 dni na opłacenie lokaty, a nie 14.

   Usuń
  9. No to gorzej, trzeba po złożeniu wniosku jak najszybciej zrobić przelew.

   Usuń
  10. No właśnie - ze szczególnym uwzględnieniem weekendów. ;-)
   Jeśli ktoś musi najpierw "pozbierać" środki w jedno miejsce, niech lepiej to zrobi przed wizytą w banku.

   Usuń
 14. Mam takie czysto "techniczne" pytanie do osób, które zakładały lokatę w placówce stacjonarnej: mniej więcej ile czasu czeka się na telefon z banku od momentu wypełnienia wniosku on-line i jakie proponują terminy spotkań w placówce? Takie "z dnia na dzień" czy raczej dłużej się czeka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zakładałam przez Internet. Nie chciało mi się jechać do placówki. Poza tym mam daleko. Przy czym kiedyś też wypełniłam na próbę formularz kontaktowy, to dzwonili tego samego dnia. Z reguły w tego typu przypadkach większości proponują spotkanie jak najszybciej. Więc chyba z dnia na dzień też może być, ale to pewnie zależy od ilości umówionych klientów w danym dniu. Poza tym jak wyślemy prośbę o kontakt w weekend albo w tygodniu wieczorem, to też raczej od razu nie zadzwonią, bo mają wolne.

   Usuń
  2. Nie mam praktyki w prowadzeniu lokat przez internet, więc miałabym jeszcze podstawowe pytania dotyczące zakończenia lokaty: lokata domyślnie zakładana jest jako odnawialna, a potem mogę sama zamienić ją na nieodnawialną. Rozumiem, że w tym momencie zostanę poproszona przez system o wpisanie nr rachunku, na który pieniądze mają wrócić? Czy taki przelew nastąpi automatycznie, czy będę musiała go zlecić ręcznie?
   I czy wówczas rachunek lokaty zostanie zamknięty, czy konieczne jest jakieś rozwiązanie umowy? Chciałabym mieć pewność, że niczego po sobie nie zostawię, co mogłoby mnie jakoś obciążać.
   Z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości.

   Usuń
  3. Witam, tak trzeba sobie zmienić na nieodnawialną i podać rachunek do zwrotu środków. Po zakończeniu lokaty, rachunek lokaty zostaje automatycznie zamknięty. Nie trzeba nic więcej robić i nic się po sobie nie zostawia. Jedyne co nam zostaje to dostęp to serwisu transakcyjnego, żadnych rachunków.

   Tylko, że w tej chwili coś chyba zmieniają w ofercie lokaty Welcome Online, więc może lepiej wypełnić ten drugi wniosek z drugiego linka, który podałam jako lokatę Welcome z wizytą w oddziale, to oddzwonią.

   Usuń
  4. Dziękuję za odpowiedź. A czy z tego dostępu do serwisu transakcyjnego można jakoś zrezygnować, jakoś to zamknąć? W "Umowie o korzystaniu z usług bankowości elektronicznej" jest napisane, że jest zawarta na czas nieokreślony, ale nie jest napisane jak ją zerwać.

   Usuń
  5. Każdą umowę można wypowiedzieć. To chodzi o sam dostęp do panelu administracyjnego. To jest mniej więcej to samo jak rejestruje się Pani w jakimś portalu, sklepie internetowym, zakłada skrzynkę pocztową itp. Jam mam w większości banków działających w Polsce dostęp do bankowości elektronicznej. Za to żaden bank nie pobiera opłat. Jak nie ma Pani tam konta osobistego ROR, to nawet nie mieliby jak pobierać od Pani jakichś opłat.

   Jak się zakłada darmowe konto osobiste ROR, to czasem bywa tak, że po pewnym czasie się pojawia jakaś warunkowa opłata za kartę bankomatową uzależniona od transakcji bezgotówkowych albo za prowadzenie rachunku uzależniona od aktywnego korzystania z konta. Dlatego lepiej zamykać rachunki osobiste ROR, z których nie korzystamy. Pani jednak zakładając lokatę Welcome nie zakłada rachunku osobistego, karty też Pani nie będzie posiadać. Po zakończeniu lokaty, jak nie jest ona ustawiona na odnawialną, to następuje jej zamknięcie i już nie ma Pani żadnej umowy produktowej.

   Jeśli chce Pani zrezygnować z dostępu do systemu, to powinno wystarczyć złożenie takiej dyspozycji drogą elektroniczną, w końcu nie daje im Pani wzoru podpisu i nie wysyła nic do nich. Tak jest przynajmniej w BGŻOptima, że można wszystko zamknąć pisząc do nich wiadomość z poziomu systemu po zalogowaniu. Czy w Lion's też tak jest, tego nie wiem, bo ja sobie zawsze zostawiam dostęp, bo czasem się pojawiają jakieś ciekawe oferty lokat. Żaden bank nie pobiera opłat za sam dostęp do systemu, no bo nawet nie ma za bardo jak, jeżeli nie mamy rachunku osobistego.

   Usuń
  6. Bardzo dziękuję za obszerne wyjaśnienie. Chociaż ten wzór podpisu to już mają, bo zakładałam lokatę w oddziale, więc siłą rzeczy... ;-)

   Usuń
  7. Aha, jak Państwo się podpisują jako Anonimowy to ja potem nie wiem dokładnie komu odpowiadam ;). Najlepiej wybrać w rozwijanym menu Nazwa/adres url i tam w nazwie podać imię lub nick.

   Czyli rozumiem, że ma Pani już lokatę Welcome i po jej zakończeniu nie chce mieć już w ogóle dostępu do systemu banku? No to na Pani życzenie powinni ten dostęp wyłączyć. Przy czym może warto sobie zostawić, jakby w przyszłości się pojawiły jakieś ciekawe oferty lokat, a za sam dostęp do systemu nie ma opłat w żadnym banku.

   Usuń
  8. Ach, nie wiedziałam, że można się podpisać, myślałam, że trzeba mieć gdzieś konto. Ostatnie wpisy wszystkie moje. :-) Lokatę mam "dopiero co", a co do dostępu do systemu to sama się zastanawiam, po prostu nie byłam pewna, z czym to się ewentualnie wiąże.

   Usuń
  9. :) Trochę się pogubiłam, bo pierwszy komentarz w tym "podwątku" był pytaniem do osób, które zakładały lokatę w oddziale. Rozumiem, że Pani zakładała online, więc nic Pani nie podpisywała. Jeżeli zakładała Pani lokatę online, to wysyłała Pani przelew ze swojego banku na tą lokatę. W systemie Lionsa powinna Pani sobie teraz ustawić ją jako nieodnawialną i ustawić numer konta w Pani banku, na które mają wrócić pieniądze po zakończeniu lokaty. Nie musi Pani posiadać żadnych kont w Lion's. Samo posiadanie loginu i hasła do systemu banku nie wiąże się z niczym. Jak lokata się zakończy, to nie będzie Pani w takim wypadku mieć żadnej umowy produktowej (umowy o jakiś produkt - tak przynajmniej nazywają ją w regulaminie).

   Usuń
  10. A to przepraszam za zamieszanie. :-)

   Lokatę zakładałam w oddziale, pytania do Pani zadawałam w trakcie całego tego procesu. Także podpisywałam, mam papierowe wersje wszystkich dokumentów, no i bank też.
   "Założenie lokaty" to było de facto tylko złożenie wniosku o lokatę (plus uzyskanie dostępu do systemu), przelew wysyłałam potem - tak samo jak przy lokacie zakładanej on-line - może stąd nieporozumienie?

   Pytałam także o obsługę przez internet, bo wizyta w oddziale była jednorazowa (mam nadzieję!), a całą resztę tej "imprezy" chcę już przeprowadzić elektronicznie.

   Usuń
  11. Tak, to teraz po zalogowaniu proszę sobie zerknąć, czy jest ustawiona jako odnawialna, czy nieodnawialna.
   Przy okazji tej wizyty w oddziale założyła Pani tylko lokatę, czy jeszcze jakieś inne produkty?

   Usuń
  12. Była domyślnie ustawiona jako odnawialna, już to sobie zmieniłam. :-)
   I założyłam tylko tą lokatę.

   Usuń
 15. Witam. Pani Sylwio chcę założyć lokatę Welcome w Lions Bank przez Internet. Właściwie już złożyłam wniosek i dostałam powiadomienie na maila. Tylko mam obawy czy to jest bezpieczne? Zakładałam już lokatę on line w Getin Banku, ale teraz mam trochę "stracha" :P Oddziały Lions Baku są daleko od mojej miejscowości, dlatego chce się zdecydować przez Internet.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, przepraszam że dopiero dzisiaj odpisuję na Pani komentarz, ale wczoraj wróciłam z wyjazdu w góry.

   Jest to w pełni bezpieczne. Od wielu lat systematycznie zakładam lokaty i tylko i wyłącznie przez Internet. Po założeniu lokaty może Pani sobie wygenerować potwierdzenie, które jest pełnoprawnym dokumentem akceptowanym przez wszystkie urzędy i instytucje, tak samo jakby Pani wydrukował je pracownik w oddziale. Poza tym może Pani sobie wydrukować potwierdzenie przelewu ze swojego banku, które również jest pełnoprawnym dokumentem akceptowanym przez wszystkie instytucje i urzędy. Dzisiaj nawet faktury już wysyła się w formie elektronicznej, bez podpisu i pieczątki.

   Usuń
  2. W kwestii bezpieczeństwa w zasadzie nie ma różnicy, czy jest to lokata założona przez Internet, czy w oddziale. Dokument elektroniczny jest tak samo ważny jak ten z oddziału. Ja profilaktycznie zawsze po założeniu sobie lokaty internetowej, generuję potwierdzenie np. pdf i zapisuję na komputerze. Dodatkowym dokumentem może być potwierdzenie przelewu z banku, z którego robimy przelew na lokatę.

   Ważne jest natomiast żeby to była lokata bankowa, a nie jakiś produkt kombinowany, który tylko z nazwy jest lokatą, bo przy klasycznej lokacie, która jest depozytem, mamy gwarancję BFG do równowartości 100 000 euro. Prawdopodobieństwo, że bank zbankrutuje jest znikome, bo w takich sytuacji przejmie go inny bank, ale w razie bankructwa, BFG ma 20 dni na wypłacenie nam kapitału razem należnymi odsetkami. W przypadku polisolokat jest już inna mniejsza gwarancja z UFG - 50% kapitału do 30 tys. euro. W przypadku produktów inwestycyjnych już nie ma takich gwarancji. W przypadku struktur to zależy od ich konstrukcji.

   Wg. mnie klasyczne lokaty są najbezpieczniejszą z możliwych form lokowania kapitału. Pieniądze trzymane w skarpecie zawsze nam ktoś może ukraść, tracimy też na braku odsetek (na przestrzeni lat może być to całkiem sporo). Inwestycje w nieruchomości, złoto itp. wiążą się z normalnym ryzykiem rynkowym wynikającym ze zmian cen. Nie wspominam nawet o ryzyku dotyczących produktów inwestycyjnych na rynku kapitałowym. Także moim zdaniem lokaty to najbezpieczniejszy sposób trzymania pieniędzy.

   Jak ktoś ma duży kapitał, którego nie chce inwestować i ryzykować, to powinien go dodatkowo rozłożyć na różne banki, dzieląc go do poziomu kwot gwarantowanych przez BFG.

   Usuń
 16. Witam i mam pytanie. Założyłem wspomnianą lokatę. Zaraz się kończy. Czy mogę ponownie ją założyć powiedzmy przykładowo tym razem na swego rodzica (będzie on przecież nowym klientem, to samo nazwisko ale inny adres), ale te same środki będą przelane z mojego konta z moimi danymi (czyli niezgodność danych odbiorcy z nadawcą). Czy takie przedłużenie lokaty na 6 miesięcy jest możliwe. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, pieniądze musiałyby być przelane z konta rodzica. Dane muszą się zgadzać. To wynika z bodajże ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. Banki muszą weryfikować, czy dane się zgadzają. Nawet jak adres zameldowania się nie zgadza, to mogą odrzucić. Dlatego zawsze trzeba na to zwrócić uwagę jaki adres się wpisuje w formularzu.

   Kolejna sprawa to przekazuje Pan pieniądze na rodzica w kwocie powyżej ustawowego progu, do którego nie trzeba zgłaszać darowizny do US, a lokaty te są dla kwot powyżej 100 000 zł, więc musi Pan zgłosić darowiznę w US. Jak Pan zgłosi, to wtedy nie ma podatku, bo rodzic to pierwsza (najbliższa) grupa podatkowa.

   Lokatę Bezkarną w BGŻOptima już Pan wykorzystał? Tylko, że tam jest do 100 000 zł.

   Usuń
  2. Dziękuję za szybka i treściwą odpowiedz. Lokatę bezkarna już wykorzystałem, gdy była jeszcze do 20 000 i na 4%. Zostają jeszcze SKOKI ze swoim oprocentowaniem, ale to dla nie bojących się ryzyka pomimo BFG. Pzdrw i thx

   Usuń
  3. No nie ma obecnie za wiele ciekawych lokat niestety. Jeśli się wypowie umowę ramową w Optimie, to po roku chyba można znowu założyć. Gdzieś tak czytałam w warunkach Lokaty Bezkarnej, że jest dla osób, które co najmniej przez rok nie posiadały żadnych umów z BGŻOptima. Zostają ewentualnie konta oszczędnościowe. W Banku Smart jest 3% do 50 000 zł, ale ograniczone czasowo, potem 2,8%. SKOKów też unikam. Wprawdzie BFG ma obowiązek wypłacenia kapitału z odsetkami do 20 dni po ogłoszeniu upadłości, ale to zawsze nerwy niepotrzebne. Tym bardziej w świetle ostatnich wydarzeń dotyczących SKOK'ów Także również podzielam Pana pogląd.

   Usuń
 17. Witam. Czy po założeniu owej lokaty Welcome mam możliwość jej podglądu przez Internet... Jeśli tak to proszę wyjaśnić, czy muszę zakładać rachunek ??? Dziękuję z góry za wyjaśnienie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Tak, może Pan ją podglądać i edytować bezpośrednio przez Internet. Nie trzeba zakładać żadnych rachunków osobistych, tylko samą lokatę.

   Usuń
 18. Czy na dzień dzisiejszy jest możliwość otwarcia przez Internet lokaty Welcome na 3,25% ? Jarek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba tam coś czasowo wstrzymali. Oni tak robią, że raz jest, potem wstrzymują, potem znowu jest dostępna.

   Usuń
 19. Witam. Dużo czytałem o lokatach, które oferuje bank Lion's. Jestem zainteresowany zainwestowaniem pieniędzy nie tylko w lokaty, ale w inne produkty (inwestowanie w wierzytelności i 3 lub 5 letnie struktury) oferowane przez bank. Czy ktoś już inwestował albo coś wie na ten temat? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy po zakończeniu lokaty Welcome w Lions Bank, mam możliwość usunięcia panelu, który służył edytowaniu lokaty? Czy można wypowiedzieć umowę na korzystanie z usług bankowości elektronicznej w Lions Bank, którą musimy zaakceptować przy zakładaniu lokaty? Jeżeli tak, to w jaki sposób to zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno można. Każdą umowę można wypowiedzieć. Jak to się robi, tego nie wiem, bo ja nigdy nigdzie nie wypowiadam. Mam dostęp do samego panelu w większości banków. W niektórych jak się zamyka konto i wypowiada umowę, to wyłączają dostęp do systemu. Najlepiej chyba jak Pan/Pani zadzwoni na infolinie, to powinni powiedzieć. Może można to zrobić online jak w BGŻOptimia. Tylko po co? Za sam dostęp do systemu nigdzie się nic nie płaci. W żadnym banku. Jak nie ma się konta to nawet nie mieliby jak pobierać opłat.

   Usuń
 21. Mam pytanie, właśnie mam zamiar otworzyć lokatę Welcome przez Internet, ale w tym wniosku muszę napisać praktycznie wszystkie swoje dane, czy są one bezpieczne i czy nikt ich nie wykorzysta? Teraz tak w mediach trąbią, żeby nigdy przez Internet nie podawać swoich danych. Jestem trochę zaniepokojony, a z drugiej strony lokata kusi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o wersję online tej lokaty? Połączenie jest szyfrowane. Dane są tak samo bezpiecznie jak przy podawaniu w banku, a nawet moim zdaniem bardziej, bo nie ma czynnika ludzkiego w formie pracownika, który mógłby okazać się nieuczciwy. W każdym banku trzeba podać wszystkie dane, żeby skorzystać z jakiejkolwiek oferty. Warto zwracać uwagę na certyfikat wyświetlany koło adresu w przeglądarce - powinien zawierać nazwę banku.

   W przypadku lokat zakładanych w oddziale w formularzu kontaktowym podaje się tylko dane do kontaktu - imię i nazwisko, telefon, e-mail.

   Usuń
  2. Dziękuję za informację pani Sylwio, tak szybko się to dzieje, już mi przysłali login i hasło. Mam jeszcze pytanie, czy za to otworzenie i prowadzenie lokaty Welcome bank pobiera lub pobierze jakieś koszta, o których może gdzieś jest wspomniane drobnym maczkiem, czy jest to proces całkowicie bezpłatny tzn. przelewam pieniądze i po 3 miesiącach na moje konto wraca powiększona kwota? Dziękuję i pozdrawiam

   Usuń
  3. Nic nie pobiera, nie ma żadnych ukrytych opłat. To jest czysta lokata bankowa.

   Usuń
  4. Bardzo dziękuję za pomoc

   Usuń
 22. Witam,
  Zamierzam otworzyć lokatę Welcome. Komentarze sugerują jednak, żeby jej nie odnawiać. Gdzie zatem ulokować środki po 3 m-cach w Lion's?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, jako całość w kwocie powyżej 100 000 zł to ciężko obecnie ulokować na dobrej lokacie, żeby nie trzeba było rozbijać na mniejsze kwoty. Na daną chwilę to dla dużych kwot poza Lion's jedynie BGŻOptima daje 3,2% na 3 miesiące do maks. 100 tys. zł na Lokacie Bezkarnej, którą też opisywaliśmy - otwiera się ją razem z darmowy kontem oszczędnościowym, które można potem łatwo zamknąć z poziomu serwisu internetowego. Przy czym za kolejną lokatą będzie się Pan rozglądał, jak ta będzie dobiegać końca. Może akurat się coś pojawi ciekawego za 3 miesiące.

   Usuń
  2. Bankowy Fundusz Gwarancyjny odnosi się do depozytów do 400 000 euro. Lions Bank jest jakoś powiązany z Idea Bank.
   Czy może orientuje się Pani w następującej kwestii:
   jeśli będę miała lokaty w Idea Banku (400 000 euro) i Lions Banku (400 000 euro), to Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje mi obie kwoty, czy tylko 400 000 euro. Nie wiem, czy wyraziłam się dostatecznie jasno - chodzi mi o to czy to są dwa oddzielne banki, każdy objęty zabezpieczeniem ze strony Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oddzielnie? Czy też w tej kwestii traktowane są jak jeden bank?

   Usuń
  3. Witam, Lion's to oddział private banking Idea Banku. Nie mam na 100% pewności, ale raczej w tej kwestii jest traktowany jako część Idei (na 99%) . Dodatkowo świadczyć może o tym zapis na liście banków objętych BFG - "Idea Bank SA (w tym Lion's Bank)".

   Przy czym przede wszystkim gwarancja BFG obejmuje kwotę do równowartości 100 000 euro, która wynosi na obecną chwilę nieco ponad 430 000 zł (w zależności od kursu euro), a nie tak jak Pan/Pani napisał/a 400 000 euro. Wprawdzie banki w Polsce bardzo rzadko bankrutują, to mimo wszystko nie lokowała bym więcej niż równowartość 100 000 euro, czy kwot powyżej 400 000 zł w jednym banku.

   Nie licząc spółdzielczego SK Banku, od wielu, wielu lat nie było upadłości banku w Polsce (nie mówię o parabakach i skokach), ale mimo wszystko jak ktoś ceni sobie bezpieczeństwo, to nie przekraczałabym kwoty depozytów gwarantowanych przez BFG w jednym banku. Bezpieczniej jest tak duże kwoty rozłożyć na kilka banków.

   Usuń
 23. Witam, we wrześniu otworzyłem lokatę Fortune. Oprocentowanie ok. 3-3,3% na 4 miesiące. Dziś zalogowałem się do bankowości internetowej i ku mojemu zdziwieniu oprocentowanie jest zmienione na 1,5%!!! W regulaminie jest dodatkowy warunek dot. założenia konta i spełnieniu innych wymagań. Sęk w tym, że nowy regulamin jest ważny od 10.11.2015. W momencie zakładania lokaty nie było tego typu obwarowań. Czy miał ktoś podobny problem. Oczywiście skieruję do banku odpowiednią reklamacją, ale chcę zebrać konkretną dokumentację. Nie wiem czy uda mi się znaleźć regulamin i tabelę oprocentowania z tamtego okresu. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie znam dokładnie tej oferty. Korzystam tylko z samodzielnych lokat, także nie pomogę, ale może ktoś inny się wypowie. Jeśli rzeczywiście nie było, to reklamacja powinna pomóc. Przy czym z tego co się orientuję, to przy tych lokatach Fortune we wcześniejszych edycjach był zawsze w karcie produktu podawany taki warunek. Jest Pan pewien, że tym razem nie było?

   Usuń
 24. Widzę, lokata Welcome Online jest znowu dostępna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazwyczaj jest na początku miesiąca i pod koniec miesiąca znika z oferty. Nie zawsze, ale często taki cykl się powtarza z tą lokatą, z tego co zauważyłem.

   Usuń
 25. Witam, 30 grudnia kończy mi się 3 miesięczna lokata Welcome dla nowych klientów i zastanawiam się usilnie co dalej? W co zainwestować, jaka lokata jest teraz na topie? Na giełdzie boję się grać, bo się zwyczajnie na tym nie znam. Uprzejmie proszę o jakąś sugestie. Łączę pozdrowienia. Krzysztof

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Panie Krzysztofie.
   Może BGŻOptima na 3 miesiące Lokata Bezkarna - podobna do Welcome, ale ograniczona do 100 000 zł. Zakłada się ją z w pełni darmowym kontem oszczędnościowym, które po zakończeniu lokaty można zamknąć przez Internet z poziomu panelu do bankowości internetowej. Link do szczegółowego opisu znajdzie Pan po prawej stronie w menu w naszym rankingu. Nic innego nie przychodzi mi do głowy obecnie. Stopy procentowe są na bardzo niskim poziomie. Jeśli chodzi o większe kwoty niż 100 tys. zł, to może w Idei / Lionsie jakaś inna, ale nie będą już tak oprocentowane jak lokaty Welcome, czy Happy.

   Usuń
 26. Witam, czy ktoś zna z autopsji rozwiązanie w którym pozwalam lokacie Welcome się odnowić na Bon Appetit i pierwszego dnia ta odnowiona lokatę zamykam? Czy były z tego tytułu jakieś problemy z oprocentowaniem lub wypłaceniem środków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sprawdzałem, ale pytałem, to mi powiedzieli, że można ją od razu po odnowieniu zerwać przez Internet lub telefonicznie. Odsetki się kapitalizują po zakończeniu pierwszej lokaty, także jak po odnowieniu zrywasz, to dostajesz całą sumę wraz z odsetkami z pierwszej lokaty.

   Usuń
  2. Sam sprawdziłem - zero negatywnych konsekwencji

   Usuń
 27. Witam!
  Pani Sylwio czy jest coś wiadome na temat oferty jaką proponuje expander w reklamie rozsyłanej mailowo: OKAZJA INWESTYCYJNA NA PIĄTKĘ (5%)
  -Wpłacasz i wypłacasz kiedy chcesz
  -Szansa na 5%
  -Już od 1000 zł
  http://f.expander.pl/lp/20160115_nowe5proc/index.jsp?lpid=20160115_nowe5proc&formType=wp_inwestycje&product0=99&idPartner=430
  A może ktoś z Państwa tu piszących jest już zorientowany co do tej oferty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, to trochę komentarz nie do tego tematu. Z tego co widzę, to są fundusze inwestycyjne Avivy, można nic nie zarobić, można też stracić, co jest napisane w tej reklamie drobnym drukiem.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź :-)
   Faktycznie nie dopatrzyłem tego. Przepraszam i raz jeszcze dziękuję.

   Usuń
  3. Jak ktoś chce inwestować w fundusze to moim zdaniem bez sensu się rozdrabniać na tylu pośredników Expander / Aviva / same fundusze jakieś pewnie jeszcze, każdy musi zarabiać i mieć prowizję. Ja osobiście unikam takich produktów.

   Usuń
 28. Pani Sylwio, czy to prawda, że aktualne oprocentowanie lokaty Welcome w LIONS BANK zakładanej w oddziale na okres 3 miesięcy wynosi już tylko 3%? Na karcie produktu jest 3,5% a w rankingu lokat 3%, wiec prawdopodobnie spadło z 3,5 do 3.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety wszystko wskazuje na to, że obniżyli Welcome do 3%, ale to i tak jest chyba jedyna lokata dla dużych kwot powyżej 100 000 zł z takim oprocentowaniem. Kurcze przez te obniżki czasem nie nadążam z aktualizacjami tych oprocentowań.

   Usuń
 29. Jak dokładnie wygląda procedura zakładania tej lokaty? Dwa dni temu przeszedłem cały proces otwarcia lokaty, ale do tej pory nie dostałem żadnego loginu/hasła, ani jakiegokolwiek maila z banku. Mam czekać na tradycyjną pocztę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, przychodzi na maila i na telefon. Byłeś nowym klientem Lion's / Idea Banku i nie korzystałeś jeszcze z ich usług? Jeśli tak to coś poszło nie tak. Spróbuj może jeszcze raz wypełnić, bo to przecież 3 min. Którą dokładnie lokatę zakładasz?

   Usuń
  2. Zakładałem lokatę Welcome na 2.85% i jestem nowym klientem. Próbowałem teraz drugi raz, ale efekt ten sam, znaczy brak kontaktu ze strony banku.

   Usuń
  3. Dziwne, korzystałeś z tego formularza, do którego link jest podany w tym artykule? Wypełniłem sobie właśnie z ciekawości dla testu i mi przyszło na maila i na telefon. Nawet mimo, że już jestem klientem Lion's.

   Usuń
  4. Do tej pory składałem przez stronę banku, teraz złożyłem przez linka z artykułu i również bez skutku. Za każdym razem dostaję info: "Gratulujemy dołączenia do elitarnego grona klientów Lion’s Bank. Wniosek o Lokatę Bankową został złożony poprawnie." ale na maila lub telefon nic nie przychodzi. Chyba, że problem leży w zgodach marketingowych, ja je wszystkie wyłączam i jeżeli musiałbym je aktywować żeby móc otworzyć lokatę to już teraz dziękuję za taką ofertę.

   Usuń
  5. Nie trzeba żadnych zgód marketingowych wyrażać / zaznaczać. Ja robiłam z linka podanego na tej stronie w powyższym artykule i dostałam na maila i na telefon. Wiesz, może za pierwszym razem jak składałeś coś poszło nie tak, a teraz już twój e-mail i telefon jest w bazie dlatego nie wysyła kolejnych. Spróbuj tam zadzwonić do nich, żeby sprawdzili, czemu nie dostałeś.

   Usuń
 30. Proszę o analizę konta PRIME w Lions Bank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jacek Inzynier24 czerwca 2017 20:45

   Mam prime od paru miesięcy i wszystko gra. Jak masz stałe dochody to polecam.

   Usuń
 31. @Anonimowy może kiedyś się pokusimy o głębszą analizę tego konta i osobny artykuł, ale powiem tak: to jest konto private banking. Podobnie jest w Noble Banku, który jest częścią Getinu dla "bogatych". Za prowadzenie Konta Prime jest opłata miesięczna 100 zł! Można jej uniknąć spełniając któryś z warunków określonych przez Bank. Np. posiadanie lokaty Fortune i utrzymywanie 10% jej salda na koncie lub mieć 2000 zł wpływu miesięcznie. Szczerze mówiąc to konto może być darmowe jak się spełnia warunki, ale raz się coś zapomni i od razu jest się 100 zł w plecy. Podczas gdy w Idea Banku jest konto osobiste darmowe bez warunków (opisane też u nas na blogu w rankingu po prawej w menu). To ten sam bank. W Lionsie są dobre lokaty, ale konta bym tam nie zakładała.

  OdpowiedzUsuń
 32. Fajnie, że rozkładasz to na czynniki pierwsze.

  OdpowiedzUsuń