Najwyżej oprocentowane lokaty - w jakim banku najlepszy procent?

W dzisiejszym wpisie bynajmniej nie zamierzam powielać rankingów lokat z promocyjnym oprocentowaniem, ponieważ jest ich od groma w Internecie. Podzielę się za to własnymi opiniami bazując na długim okresie czasu.


Nie twierdzę, że nie warto wykorzystywać promocji bankowych, tylko że na daną chwile wszystkie lepiej oprocentowane oferty lokat promocyjnych wiążą się z zakładaniem konta w najlepszym wypadku. Jeśli zaś chodzi o te najwyżej oprocentowane to dodatkowo często musimy do tego konta zdeklarować miesięczne wpływy, zobowiązać się do bezgotówkowych płatności kartą bądź nawet zobowiązać się do zmiany rachunku u pracodawcy, na który wpływać będzie nasze wynagrodzenie. Jeśli się z tego nie wywiążemy, to bank obciąży nas wysokimi prowizjami, obniży nam oprocentowanie naszej lokaty itp. Także za 3-4 miesięczną lokatę oprocentowaną o 1-2% więcej niż inne, ograniczoną do jakiejś kwoty powiedzmy 10 000 - 20 000 tys. złotych to nieco trochę za dużo zachodu. Poza tym ile można mieć tych kont, kart bankomatowych i wszystkich korzystać, i na  ile kont można przelewać wynagrodzenie.


Dlatego skupimy się na lokatach z atrakcyjnym, może nawet i promocyjnym oprocentowaniem, ale bez konieczności zakładania konta i zobowiązywania się do czegokolwiek. Warto również zaznaczyć, że w wielu przypadkach te konta i tak są obciążone jakimiś prowizjami, co dodatkowo pomniejsza nasz zysk z lokaty.

Najlepiej oprocentowane lokaty bez dodatkowych wymogów


Zatem wg. mojej długookresowej oceny lokat nie wymagających zakładania konta i innych dodatków najlepiej wypadają:

 • Grupa Getin Holding oraz Getin Noble Bank m.in.:
  1. Getin Bank
  2. Idea Bank
  3. Open Finance
Sam Noble Bank może nie, bo to bank przeznaczony dla specyficznych, zamożnych klientów "premium".  Dają wysokie oprocentowanie od dużych kwot jednak często wiąże się to z zakładaniem rachunku i w przypadku braku bardzo wysokich wpływów na ten rachunek zostajemy obciążeni bardzo wysoką prowizją.

Ogólnie wszystko co jest sygnowane określeniami typu VIP, Premium itp. na rynku finansowym zwykle wiąże się z oferowaniem zwykłych usług za dużo większe pieniądze i wykorzystywaniem snobizmu.


Warto jeszcze zwrócić uwagę na:

 • Santander Bank - tylko, że często chcą nas ściągnąć do placówki, gdzie ktoś będzie nam proponował pewnie inne niż lokaty produkty finansowe - bardziej ryzykowne i wieloletnie
 • BGŻ Optima
 • Detusche Bank ze swoim kontem oszczędnościowym DB Net 24h zakładanym przez Internet - jest to wprawdzie konto oszczędnościowe, ale zakładane przez internet oferuje w miarę dobre oprocentowanie i długo je utrzymuje na wysokim poziomie do kwoty 10 000zł.
W tej grupie Banków najczęściej znajduję najlepsze lokaty nie wymagające spełniania dodatkowych warunków i wymogów.

Aktualizacja: Zw. na liczne obniżki stóp procentowych na rynku lokat aktualnie jedyne atrakcyjne oferty to lokaty internetowe:
 1. Lokata Happy 4% dla nowych klientów Idea Bank. Na 2 miesiące do 10 000. Zakładana przez Internet (bez konta) tylko dla nowych klientów. Link do wniosku na stronie Idea Bank
 2. Lokata Bezkarna 3% + darmowe konto oszczędnościowe BGŻ Optima, które można zamknąć potem przez Internet. Na 3 miesiące do 20 000. Zakładana przez Internet razem z w pełni darmowym kontem oszczędnościowym 2,2% (Można je zamknąć też przez Internet). Link do wniosku na stronie BGŻOptima
 3. Lokata Happy Plus 2,5% dla nowych klientów Idea Bank. Na 3 miesiące od 10 000 do 100 000 zł. Zakładana przez Internet (bez konta) tylko dla nowych klientów. Link do wniosku na stronie Idea Bank
 4. Lokata Welcome 2,25% dla nowych klientów w Lion's Bank (Idea Bank). Na 3 miesiące dla kwot od 100 000 zł. Zakładana w pełni przez Internet (bez konta). Link do wniosku na stronie Lion's Bank

Opinie na forum: 1 komentarz

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane.

 1. Trzeba wybrać rozsądnie nim przejdzie się do otwierania rachunku.

  OdpowiedzUsuń