[Promocje bankowe i nowe opinie 2022]

Praca na wakacje 2022 sezonowa za granicą i w Polsce

Powoli zbliżamy się do sezonu rozpoczynającego masowe poszukiwania pracy na wakacje (głównie przez osoby młode - uczniów i studentów). Dlatego też postanowiliśmy napisać na Antyhaczyku na co zwracać uwagę podczas poszukiwania pracy na wakacje zarówno w Polsce jak i za granicą,   (co jest szczególnie istotne podczas poszukiwania pracy  za granicą, by nie wylądować "na lodzie")...

Ktoś mógłby zwrócić uwagę na fakt, że  do samych wakacji jeszcze szmat czasu, ale znając troszkę temat i realia wakacyjnego rynku pracy wiadomo, że jeżeli chcemy znaleźć dobrą ofertę pracy na wakacje to zdecydowanie musimy rozpocząć intensywne poszukiwania już teraz. Zdecydowałam poruszyć się ten temat ponieważ problem poszukiwania pracy na okres  wakacji dotyczy olbrzymiej liczby młodych ludzi, którzy często są lekceważeni przez pracodawców i nie traktowani na równi z pozostałymi, stałymi pracownikami.

Zapewne wiele osób szukających pracy sezonowej ma już doświadczenie w tym zakresie i wie na co uważać i jakich pracodawców omijać, z jakich agencji pośrednictwa lepiej nie korzysta itp. Jednak część osób prawdopodobnie będzie szukać pracy na okres wakacji po raz pierwszy w życiu i to właśnie do nich kierujemy dzisiejszy wpis na Antyhaczyku. Mam nadzieję, że podane poniżej informacje i wskazówki pomogą wam uniknąć rozczarowań.

Podstawowymi decyzjami jakie trzeba podjąć jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań pracy jest między innymi wybór  miejsca pracy - warto się zastanowić, czy zależy nam bardziej na pracy w kraju czy za granicą. Co jest dla nas najważniejsze - pensja, zwiedzanie świata, rodzaj pracy i samorealizacja itp.? Czy może to być praca fizyczna, czy jednak bardziej odpowiada nam praca umysłowa? - Warto mieć świadomość, że  w przypadku pracy  sezonowej  na wakacje dominują głównie oferty pracy fizycznej, przy czym  nie znaczy to, że pracy umysłowej w cale nie ma.  Powinniśmy też  zadać sobie podstawowe pytanie o cel podejmowania takiej pracy - czy bardziej liczy się dla nas możliwość spędzenia wakacji w ciekawym miejscu, czy też jednak liczą się przede wszystkim pieniądze...

Jeśli chodzi o  sezonową pracę fizyczną to  najwięcej ofert pojawia się w branży rolniczej, sadowniczej - czyli jest to prosta praca fizyczna polegająca zwykle na zbieraniu owoców i warzyw itp. Sporo ofert pojawia się również  w branży turystycznej. Hotele, pensjonaty, biura podróży, restauracje, ogólnie  wszelakiej maści gastronomie  i  ośrodki turystyczne na sezon wakacyjny potrzebują często dodatkowych pracowników. Największe zapotrzebowanie zwykle dotyczy takich zawodów jak kelner, sprzątaczka itp. Jeśli mamy już jakiekolwiek doświadczeni w takim zawodzie, to ze znalezieniem pracy nie powinno być problemu.  Czasem też zdarza się oferta pracy jako recepcjonista w hotelu - przy czym tu zwykle wymagana jest dobra znajomość języka, a najlepiej kilku języków obcych. Angielski to absolutna podstawa i jego znajomość nie jest już szczególny atutem na rynku pracy.

 Fot. Freeimages oraz własna modyfikacja

Gdzie szukać ofert pracy sezonowej na wakacje?

Jak chyba każdy wie, na rynku funkcjonuje cała masa agencji pośredniczących i załatwiających za nas większość formalności, włącznie ze znalezieniem samej pracy. Jednak co chwilę można usłyszeć o przypadkach nieuczciwych pośredników albo jak ktoś przyleciał do obcego kraju i nikt się nim nie zainteresował, wylądował z niczym lub trafił do całkiem innej pracy niż miał. Nie wspominając już o skrajnych przypadkach akcji typu zabieranie paszportu, obozów pracy itp. Szczególnie kobiety muszą być bardzo czujne w takich kwestiach. Dlatego też jeśli decydujemy się na agencję pośredniczącą, to bardzo ważne by sprawdzić ją dokładnie i zweryfikować - jak długo działa, jakie ma opinie w internecie itp. Raczej należy omijać też agencje, które powstały niedawno i nic o nich nie wiadomo.

W przypadku agencji pośredniczących  często wygląda to w taki sposób, że tego rodzaju firma zatrudnia nas u siebie i ona wypłaca nam pensję, a docelowy pracodawca płaci owej firmie. Nie trudno się domyślić, że taka firma musi przecież zarabiać i często docelowy pracodawca płaci za nas znacznie więcej niż sami dostajemy. Pomijając wszelkie koszty pracy typu podatki, ubezpieczenia itp., agencja musi sobie potrącać prowizję, która zwykle jest dosyć wysoka. Dlatego bardziej opłacalnym, aczkolwiek trudniejszym i bardziej problematycznym sposobem jest szukanie pracy na własną rękę.

Szukanie pracy za granicą lub w Polsce na własną rękę

 • Najwygodniejszą, ale jednocześnie dosyć ryzykowną  formą szukania  pracy samemu jest Internet. W sieci możemy znaleźć olbrzymia ilość ogłoszeń oraz portali  publikujących oferty pracy. Jednak przed podjęciem decyzji uczulamy na dokładne sprawdzenie dokąd się jedzie, co się będzie robić, ile zarabiać i kto tą pracę oferuje.
 • Najlepszą, najpewniejszą i najbezpieczniejszą formą szukania pracy jest jej poszukiwanie z polecenia, przez znajomych - ktoś gdzieś kiedyś pracował u kogoś, może nam polecić danego pracodawcę, bądź również może nas polecić określonemu pracodawcy. 
 • Możemy również skorzystać z ogłoszeń ofert pracy zarówno w Polsce jak i zagranicą znajdujących się w lokalnym Powiatowym Urzędzie  Pracy. Zwykle są wywieszone gdzieś takie oferty dotyczące pracy w Polsce jak i za granicą. Dodatkowo autem takiego poszukiwania pracy jest fakt, że instytucje państwowe zwykle odstraszają wszelkich oszustów i naciągaczy.
 • Pewną i bezpieczną metodą na znalezienie pracy są też różnego rodzaju programy uczelniane dla studentów.

W jakich miastach w Polsce najłatwiej znaleźć pracę sezonową?

Nie da się jednoznacznie określić, czy lepiej szukać pracy wakacyjnej w dużych miastach, czy w małych. Wiele zależy od profilu gospodarczego danego miasta. Wbrew pozorom w dużych miastach o profilu przemysłowym typu Katowice, Gliwice (ogólnie Śląsk i okoliczne regiony) Opole, Częstochowa, Poznań, Szczecin, Kalisz, Toruń itp. może być trudno o znalezienie pracy w wakacje. Wyjątkiem mogą być tu miasta nastawione również mocno na turystykę takie jak: Kraków, Warszawa, Wrocław, Gdańsk / Gdynia / Sopot. Oczywiście wszystko zależy od tego w jakim zawodzie szukamy pracy. Jeśli poszukujemy pracy w gastronomi typu restauracja, bar, fast food, a także hotel, klub i dyskoteka, to zdecydowanie powinniśmy szukać pracy w regionach turystycznych - na przykład nad morzem, czy na Mazurach, Kaszubach itd. lub jak ktoś woli w południowej Polsce, np. w górach, to może szukać pracy w Zakopanem, czy inny mniejszych miejscowościach w województwie Małopolskim lub Podkarpackim.

Najczęściej tego rodzaju pracy poszukują młode osoby, które chcą gdzieś wyjechać, więc jeśli do takich należysz to powinieneś/aś się kierować przede wszystkim tym kryterium - dokąd chcesz pojechać i gdzie spędzić wakacje. W turystycznych miastach w sezonie wakacyjnym zwykle rośnie zapotrzebowanie na sezonowych pracowników tego typu.

Jeżeli ktoś poszukuje pracy przy zbiorach owoców w sadzie, czy warzyw na polach, to powinien wybierać oczywiście regiony z rozwiniętym rolnictwem (przy czym w tym przypadku nie można raczej liczyć na napiwki, a płace w Polsce za tego typu pracę są nieporównywalnie gorsze niż w Anglii, Holandii, Belgii, Niemczech, Francji, czy Hiszpanii. We wschodniej części Polski, mimo, że są to dosyć rolnicze regiony, może być trudno ze znalezieniem pracy, nawet w okolicy dużych rozwijających się miast takich jak Rzeszów, Lublin, czy Białystok. Także jeżeli planujemy wyjazd do pracy w wakacje na terenie Polski, warto wziąć to wszystko pod uwagę.

Programy Work and Travel

Decydując się na pracę na wakacje za granicą, możemy skorzystać programów typu Work and Travel. Jednak w tym przypadku również należy dokładnie sprawdzić wiarygodność pośrednika. Wprawdzie większość jest uczciwa, ale lepiej dmuchać na zimne, bowiem zdarzają się też nieuczciwe, bądź że tak powiem "mniej uczciwe" i w efekcie można wylądować  w obcym kraju bez pracy i pieniędzy, albo i gorzej.

Podsumowując najlepszym rozwiązaniem jest załatwienie pracy z pomocą znajomej osoby, bądź ogólnie wyjazd  do kogoś, kogo dobrze znamy, kto na przykład  mieszak za granicą na stałe, czy nawet czasowo, ale  będzie w stanie nam pomóc w znalezieniu pracy i załatwieniu formalności. Wtedy też nikt nie będzie żerował na naszej pensji. Wprawdzie oczywiście musimy się sami utrzymać, a niektóre agencje również to za nas załatwiają, jednak logiczne jest, że dla nas nie jest to opłacalne, bo przecież ta agencja musi zarabiać, pokryć koszty transportu, pracowników, utrzymania biur  i dodatkowo jeszcze generować dochody.

Jeśli ktoś ma taką  możliwość i może liczyć na wsparcie osoby znajdującej się na miejscu to warto z tego skorzystać.  Z kolei po wakacjach już po powrocie do domu jak najbardziej warto podtrzymać jakiś kontakt z naszym zagranicznym pracodawcą, bowiem może nam się to w przyszłości przydać.

fot. Pixabay CC0 + modyfikacje własne

Jesteś tu:
AntyhaczykFinanse[ Praca ] ✅Praca na wakacje 2020 sezonowa za granicą i w Polsce

Opinie na forum oraz Wasze pytania o warunki, opłaty, promocje itp:
58 komentarzy

Proszę nie przedstawiać się jako nazwy domen / portali. Zanim wyślesz komentarz przeczytaj co napisałeś. Można publikować komentarze jako anonim, ale prosimy o przedstawianie się chociaż imeniem - ułatwia to komunikację.
Komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami internautów. Administaor nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komenatrze czytelników. Treści niezgodne z prawem i zasadmi moralnymi, obraźliwe oraz komenatrze ze słowem kluczowym zamiast nazwy nie będą publikowane. Będziemy szczególnie wdzięczni za opinie kleintów banków i innych instytucji.

 1. W Polsce to się nie opłaca pracować za 7 zł/h...

  OdpowiedzUsuń
 2. Szukam pracy w wakacje w tym roku, mam 21 lat, studiuję, jetem pracowita i łatwo nawiązuję kontakty. Jakby ktoś był zainteresowany to proszę pisać na adres email karolia.es@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szukam pracy na wakacje w gastronomii, hotelarstwie. Proszę o kontakt na mariuszkawolnik@o2.pl

   Usuń
 3. Ja tam nigdzie nie wyjechałam, jakoś nie jestem przekonana do tych zagranicznych prac. zrobiłam kurs w skzole na rewolucji 65 na opiekunkę osób starszych no i sobie dorabiam przez wakacje tu na miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Praca podejmowana w wakacje często jest pierwszym krokiem w wyborze kierunku w którym będziemy się rozwijać.

  OdpowiedzUsuń
 5. mam 15 lat i czy mógłbym na wakacjach pracować zagranicą np na zbiorach?

  OdpowiedzUsuń
 6. czy mogę zatrudnić się do pracy za granicą na wakacje przez polskie biuro (Mam kartę stałego pobytu)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, a czemu by nie? Jesteś osobą pełnoletnią? Biuro Ci wszystko załatwi, ale też za Ciebie dostaje pieniądze od pracodawcy, a tym samym pensja jest niższa niż w przypadku znalezienia pracy samodzielnie. Zapytaj w biurze, bo to też zależy od kraju w jakim zamierzasz pracować.

   Usuń
 7. Czy znalazłaby się praca dla 2 osób? Kobieta 17 lat i mężczyzna 19 lat?

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam szukam pracy dla pary . Ja 26 lat moja narzeczona 22 lata. Podejmiemy każdy rodzaj pracy .

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy ktoś szuka sezonowej pracy nad morzem? Zapraszam na bloga na wpis, o tym jak rzuciłam wszystko i kelnerowałam nad Bałtykiem :)
  "Tych wspomnień i przeżyć nikt Wam nie zabierze, a to jest najcenniejsza pamiątka, jaką stamtąd przywieziecie!"

  http://dowyprobowania.blogspot.com/2015/05/sezonowa-praca-nad-morzem-czesc-i.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Trudno znaleźć opłacalny wyjazd z biurem podróży. Ja jeżdżę sobie na tkz. Work&Travel. Pracuję w trakcie podróży i to wypłenia jego koszty.

  OdpowiedzUsuń
 11. Warto też mieć na uwadze bonusową opłacalność wyjazdu za granicę - zmianie uległo opodatkowanie w Holandii, przez co mniejsze będą też zwroty dla osób, które wyjadą na krótko. Tak czy siak, zagranica pod tym względem ciągle jest bardziej atrakcyjna, takie mamy realia.

  OdpowiedzUsuń
 12. Przede wszystkim rozsądek, wyjazd do pracy za granicę (szczególnie ten pierwszy) to skok na głęboką wodę, łatwo paść ofiarą wyzysku: https://rodzinnaekonomia.wordpress.com/2015/10/11/uroki-pracy-sezonowej/

  OdpowiedzUsuń
 13. Być może warto uruchomić agencje pracy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czesiek ma rację. Agencje pracy to dobry pomysł. Zwłaszcza jeśli jedziemy do pracy w UE.

   Usuń
 14. Jesteśmy polsko-francuską rodziną (mąż Francuz, żona Polka), mieszkamy w południowej Francji (ST PRIEST koło Lyonu) i szukamy opiekunki dla naszych córek (6 lat i 4 lata) na okres 3 tygodnie w lipcu 2016. Oferujemy bilet autokarowy w obie strony, wyżywienie i nocleg (własny pokój). Opieka nad dziećmi obejmowałaby okres od 11 do 29 lipca, jedynie w dni robocze od godziny 8h30 do 16h30. Osoby zainteresowane (niekoniecznie mówiące po francusku) prosimy o kontakt : KASKA - e-mail slonecznyporanek@yahoo.fr

  OdpowiedzUsuń
 15. Cześć Wam, poszukuję pracy już od długiego czasu niestety z marnym skutkiem. Od lat zajmuję się budową domów, remontami itd. Nie mam wygórowanych oczekiwań jednakże zależy mi bardzo na jakimś zatrudnieniu. Ostatnio przypadkowo odkryłem taką stronę http://oferia.pl/ na której można dodawać ogłoszenia, a pracodawcy sami mogą się odezwać. Czy ktoś z Was korzystał z takiej strony? Jak duży jest odzew? Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja znalazłem ostatnio fajną pracę w mojej miejscowości. Na razie nie zarabiam nie wiadomo ile, ale jak na pierwszą pracę jestem usatysfakcjonowany. Do tego w pracy jest super atmosfera i nie trzeba ciężko pracować. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja byłam przez kilka miesięcy w Niemczech na zbiorach. Przywiozłam dobre siano (nieporównywalne do tego co bym zarobiła np. nad morzem, bo to jest żal). Byłam przez agencje TML Professional. Mogę ją polecić. Wszystko miałam załatwione z ich strony - zakwaterowanie, czy dojazd do pracy.

  OdpowiedzUsuń
 18. Sezonowo w Polsce - nie, ale za granicą jak najbardziej. Wyjazd 2-3 miesiące i możemy mieć nawet fajną sumkę, jeżeli nie będziemy szaleć po pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Wszystko fajnie napisane. Przed wyjazdem warto prześwietlić agencje, dojść do osób które pracują bądź pracowały przez dane biuro. Bardzo pomocne są takie strony jak gowork czy bpwh.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. Cały czas chodzi mi po głowie praca sezonowa za granicą, w końcu muszę spróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Praca za granicą to też problemy, jak wiemy często występuje ta bariera językowa przez którą można się źle dogadać i narobić więcej problemów, nie mówiąc już o warunkach zamieszkania.

  OdpowiedzUsuń
 22. Też coraz poważniej myślę nad wyjazdem do pracy za granicę. Przynajmniej na kilka miesięcy, na wakacje, żeby zobaczyć jak to jest :)

  OdpowiedzUsuń
 23. O proszę. Właśnie myślałam nad taką formą pracy. Ciekawe informacje. Na pewno skorzystam z nich.

  OdpowiedzUsuń
 24. Super artykuł :) Mogłabyś w następny tekście bardziej poruszyć kwestię Work and Travel? Moim zdanie jest to idealna opcja dla młodych i sama rozglądam się za czymś takim.

  OdpowiedzUsuń
 25. Jakie znacie sprawdzone agencje do pracy za granicą?

  OdpowiedzUsuń
 26. Na początek dobrze jest sprawdzić się w Polsce, a później wybrać np za granicę :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Franiciszek Jankowski4 czerwca 2018 13:13

  Hej :) ciekawy artykuł. U mnie w mieście niestety jest ciężko o znalezienie jakiejkolwiek pracy i zastanawiam się dokąd wyjechać. W telewizji ciągle słychać o zamachach i tego typu sprawach, a człowiek musi mieć co do gara włożyć.

  OdpowiedzUsuń
 28. Niestety młodzi ludzie coraz częściej są zmuszani do wyjazdu za granicę, bo w Polsce nie ma pracy i niech mi nikt nie mówi, że jest... Moja przyjaciółka wyjechała do Niemiec jako opiekunka osób starszych i mówi że już tu nie wróci. Za dobrze teraz ma. Sporo zarabia, regularnie dostaje premie, lubi swoją pracę. Wyjechała z Mycare24, więc jakby ktoś szukał to polecam.

  OdpowiedzUsuń
 29. Według mnie młodzi by chcieli od razu zarabiać miliony, a tak się nie da w tym kraju.

  OdpowiedzUsuń
 30. Ja polecam firmę Promedica24. Oferują zatrudnienie jako opiekunka osoby starszej m.in na terenie Anglii. Z tego co się orientuje to proponują dosyć dobre warunki pracy i zarobki. W tym roku na początku wakacji za ich pośrednictwem do pracy wyjechała moja koleżanka ze studiów. Przez trzy miesiące będzie opiekowała się małżeństwem z okolic Londynu. Na miejscu ma zapewnione bezpłatne mieszkanie i wyżywienie. Dodatkowo wszystkie niedziele ma mieć wolne, bo wtedy do dziadków przyjeżdżają wnuki. Jak sobie wyliczała przed wyjazdem to dzięki temu uda jej się zarobić pieniądze na opłacenie kolejnego roku studiów. Myślę, że warto pracować w wakacje.

  OdpowiedzUsuń
 31. Bardzo obszerny, przydatny wpis. Wyjazd za granicę do pracy to duże przedsięwzięcie i sporo stresu, bo trafiamy w zupełnie nowe środowisko, a często także kulturę. Dobrze, że przed wyjazdem można poczytać tego typu artykuły.

  OdpowiedzUsuń
 32. Moja siostra teraz wraca do Polski przed nowym rokiem i będzie tutaj do wakacji co najmniej. I mam pytanie bo poprosiła mnie o to bym porozglądał się za dobrą firmą rozliczającą podatki roczne, znalazłem tą euro-punkt.pl Mój znajomy z niej korzystał i nie miał żadnych problemów, ale wiem że teraz powchodziły różnie śmieszne obostrzenia dotyczące polaków za granicą i tych wracających. Ktoś może mi to naświetlić?

  OdpowiedzUsuń
 33. Praca za granicą jest bardzo kusząca, ale może nieść za sobą kilka problemów. Najlepiej jeśli jedziemy do pracy do kogoś znajomego, albo rodziny. Praca przez pośrednika często nie wygląda tak kolorowo jak to jest zapisane w reklamach. Osobiście wychodzę z założenia, że lepiej jest pracować w Polsce i znaleźć jakiś sposób na dorobienie kilku groszy. Fajną sprawą jest kurs seo, po którym możemy zająć się marketingiem internetowym. Linkbuilderzy są potrzebni w wielu firmach i nie jest to źle płatna praca, dlatego oprócz pracy na etat można w wolnej chwili w ten sposób dorobić.

  OdpowiedzUsuń
 34. Praca za granica jest bardzo atrakcyjna, szczególnie w okresie wakacyjnym. Studenci mogą sobie dorobić w zupełnie innych warunkach, otoczeniu. Warto też wspomnieć o transporcie. Tutaj także przyda się bezpieczeństwo i dokładne sprawdzenie przewoźników.

  OdpowiedzUsuń
 35. Z tego blogu to na pewno każdy dowie się bardzo dużo. Takie jest moje bardzo skromne zdanie na ten cały temat.

  OdpowiedzUsuń
 36. Słuchajcie, a co sądzicie o szukaniu pracy poprzez agencję pośrednictwa? Z tego co widzę w ofertach dostępnych na przykład w agencji MG Solutions naprawdę jest sporo ciekawych ofert zatrudnienia. Może warto szukać pracy właśnie w taki sposób? Jak uważacie?

  OdpowiedzUsuń
 37. Pracę łatwo znaleźć zarówno zagranicą jak i w Polsce, polecam szukać na produkcji, bądź w handlu – w jakiś magazynach, czy sklepach. W wakacje 2 lata temu pracowałem na magazynie jako operator w mleczarni Mlekovita. Atrakcyjna praca, można sezonowo, ale i też na stałe. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 38. Wiecie może, czy również sezonowo można pracować jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Studiuję medycynę i powiem szczerze, że taka praca przy mojej nauce mogłaby być idealna. Znalazłam oferty, ale nie wiem, jak wygląda to w kwestii czasu pracy.

  OdpowiedzUsuń
 39. Z tego co wiem to można, właśnie odprowadzałam siostrę na busa vipmartour do Niemiec. jedzie na 2 miesiące do opieki nad starszą panią.

  OdpowiedzUsuń
 40. Busyspeedygonzales22 października 2019 08:41

  Jeżeli macie rodzinę za granicą to warto do nich pojechać i na miejscu poszukać pracy - aktualnie duża większość ofert pracy na rynku zagranicznym, którą widzimy, jest tworzona przez agencję pracy, które narzucają swoją marżę od zarobionych pieniędzy - docelowo zawsze wyjdziemy na tym gorzej.

  Jeżeli chcesz się dostać do Danii, Niemiec czy Holandii to oferujemy przewozy osób codziennie. Zapraszamy na naszej stronie internetowej: busyspeedygonzales.pl

  OdpowiedzUsuń
 41. Wielu młodych ludzi decyduje się na pracę za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Sama swego czasu należałam pod MG Solutions i wszystkim szukającym pracy, mogę polecić tę agencję. Ja byłam bardzo zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 42. Pośrednictw jest dużo, nawet na pracuj.pl ostatnio widziałam i fajne jest to, że można aplikować bezpośrednio z profilu jak się go zrobi. Można tam też wygenerować fajne CV z kreatora i od razu wysłać :p

  OdpowiedzUsuń
 43. Chciałbym na wakacjach pracować w Holandi przy zbiorach truskawek. Mieszkam w Przemyślu, ale nie wiem jak załatwić tę robotę i nie znam języka żadnego.

  OdpowiedzUsuń
 44. Może czas na zmianę pracy. Nie każdy z nas nadaje się do tego, żeby spędzić całe życie na jednym stanowisku czy w jednym zakładzie pracy. Czasami potrzebujemy zmian, by móc się rozwijać i ponownie odnaleźć pasję w zawodowym życiu. W poszukiwaniach może pomóc agencja pracy MG Solutions.

  OdpowiedzUsuń
 45. Jak zawsze mega treściwy i przydatny wpis będący niebywałym źródłem niezbędnej wiedzy i inspiracji do podjęcia wakacyjnej pracy! Doskonała jest również dyskusja, która wywiązała się pod wpisem. Wskazuje jak wiele młodych osób autentycznie interesuje się zdobywaniem wartościowego doświadczenia i samodzielnym pozyskaniem niezbędnych do życia środków. W podjęciu pracy dodatkowej często przydają się także dodatkowe szkolenia, jak na przykład kurs na wózki widłowe, elektryka, z pierwszej pomocy i wiele innych, które znacząco poszerzają nasze kwalifikacje i zwiększają szanse na zdobycie atrakcyjnego zatrudnienia.

  OdpowiedzUsuń
 46. Cenne informacje i porady. Wakacyjna praca za granicą to ciekawe rozwiązanie dla osób młodych. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie

  OdpowiedzUsuń
 47. Wakacyjna praca to dobra możliwość dorobienia sobie.

  OdpowiedzUsuń
 48. Niektórzy wyjeżdżający za pracą za granicę mogą niestety skończyć „na lodzie”. Dlatego zawsze warto podpytać o opinie i korzystać ze sprawdzonych firm zatrudnienia. Według mnie, jako pracodawcy bardzo dobre warunki oferuje Profit Group. Ostatnio rekrutują dla mnie obcokrajowców z Ukrainy i Mołdawii. Doskonale zajmują się legalizacją pobytu o ogólnie warunkami dla pracowników.

  OdpowiedzUsuń
 49. Jaką polecicie pracę dla par za granicą na wakacje? :)

  OdpowiedzUsuń
 50. Świetnie napisany wpis. Czekam na wiele więcej.

  OdpowiedzUsuń
 51. Kilkoro moich znajomych korzystało z tej opcji "work and travel" i wracali baaardzo zadowoleni. Kwestia tylko tego, żeby wybrać sobie odpowiednie miejsce, w okolicach którego chcemy coś pozwiedzać :)

  OdpowiedzUsuń
 52. Gewerbe bez meldunku w Niemczech18 listopada 2022 14:21

  Warto będąc uczniem dorobić sobie za granicą w czasie wakacji, zawsze to nowe doświadczenie, a i można fajnie zarobić.

  OdpowiedzUsuń